Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: noster » 23 lis 2006, o 19:53

Ktoś założył tu wątek o bajkach których się baliśmy. A ja z pierwszej połowy lat 80tych pamietam nadawane w "Przebojach dwójki" teledyski które mnie nieco wprawiały w osłupienie a dzis wydają mi się śmieszne. Np. M.Jackson "THRILLER", albo LIMAHL "Never Ending Story"))), albo inny teledysk Kaja Goo Goo pt. "Turn on back on me",gdzie dużo nieprawdopodobnych jak na tamte czasy scen było.

Ale pamietam jeden taki charakterystyczny teledysk często nadawany w okolicach 1984roku wlaśnie w "przebojach dwójki", którego nawet pamiętam nieco melodię a kompletnie nie wiem kto to był, bo nigdy później już tego nie widziałem ani nie slyszałem. Był tam taki motyw jak facet tańczy, ma jakby kwadratową głowę lub raczej prostokątne pudło na głowie i odrywa kolejno z tego pudła kartki ze swoim wizerunkiem... No inaczej tego nie umiem opisac. Może ktoś pamięta...?

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 23 lis 2006, o 23:57

moze Peter Gabriel ? on miał takie dziwne teledyski np. tańczące mrozone kurczaki obrate z pieża. Albo Clif Richar (tez miał dziwne - coś spadało i się waliło)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

mroova81
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2012, o 18:43

Re: Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: mroova81 » 3 paź 2012, o 18:49

Witam.

Mam kilka przebłysków z dzieciństwa i nie mogę ich odnaleźć.
Również szukam tego teledysku co autor. Z tego co wiem, to raczej nie był wokalista solowy, tylko zespół, który jeszcze w latach 90tych się rozpadł. Tyle co wiem. Mam przeczucie, że z wysp, ale to tylko przeczucie. Może ktoś coś kojarzy więcej?

Szukam jeszcze utworu, który na pewno w przebojach dwójki i raczej w liście trójki również leciał. To jakiś polski zespół, aranżacja taka punkowo-elektroniczna. Tekst leciał jakoś tak: "Zły znak! (Czai się blisko obok nas), a rekin o krok" To co w nawiasie to nie jestem pewny, ale tak pasuje do rymu.

Może ktoś pomoże w namiarach na te 2 utwory? pozdrawiam Robert

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: juka » 3 paź 2012, o 20:56

mroova81 pisze:Witam.

Szukam jeszcze utworu, który na pewno w przebojach dwójki i raczej w liście trójki również leciał. To jakiś polski zespół, aranżacja taka punkowo-elektroniczna. Tekst leciał jakoś tak: "Zły znak! (Czai się blisko obok nas), a rekin o krok" To co w nawiasie to nie jestem pewny, ale tak pasuje do rymu.
To pierwszy przebój Papa Dance:
http://www.youtube.com/watch?v=JKRHDuYEwmM

mroova81
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2012, o 18:43

Re: Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: mroova81 » 4 paź 2012, o 08:53

Dzięki, o to chodziło.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: Geo Dutour » 5 paź 2012, o 17:53

Ta piosenka z kwadratową głową to Thomas Dolby - "Hyperactive".

mroova81
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2012, o 18:43

Re: Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: mroova81 » 5 paź 2012, o 21:47

Geo Dutour pisze:Ta piosenka z kwadratową głową to Thomas Dolby - "Hyperactive".
Głowa faktycznie kwadratowa, ale mi chodziło o inną piosenkę.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Teledyski"PRZEBOJE DWÓJKI"których wykonawców nie p

Post autor: 80man » 9 paź 2012, o 12:28

noster pisze:
Ale pamietam jeden taki charakterystyczny teledysk często nadawany w okolicach 1984roku wlaśnie w "przebojach dwójki", którego nawet pamiętam nieco melodię a kompletnie nie wiem kto to był, bo nigdy później już tego nie widziałem ani nie slyszałem. Był tam taki motyw jak facet tańczy, ma jakby kwadratową głowę lub raczej prostokątne pudło na głowie i odrywa kolejno z tego pudła kartki ze swoim wizerunkiem... No inaczej tego nie umiem opisac. Może ktoś pamięta...?
Tylko autor nie podał ważnego szczegółu, czy to teledysk Polski czy zagraniczny?

Mnie takie "kwadratowe głowy" kojarzą się z teledyskiem zespołu Dire Straits - Money For Nothing, ale to znów rok 1985 :wink:

ps.podaj więcej szczegółów może kawałek tekstu?
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

ODPOWIEDZ