pytanie kosmiczne

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
elinka
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2006, o 15:43
Kontakt:

pytanie kosmiczne

Post autor: elinka » 27 lis 2006, o 16:29

Hej! Fantastyczne forum! Dzieki wam mase wspomnien odzylo!

Przewertowalm uczciwie forum, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlam...

Otoz w niedzielnym pasmie Disneya po kreskowce(1985-93 - pewnie raczej pierwsza polowa przedzialu) lecial serial, fabularny, sience- fiction. Grupa mlodych pilotow kosmicznych na jakiejs szkoleniowej (?) misji, cos idzie nie tak i laduja w nieznanym zakatku przestrzeni kosmicznej. Statek w stylu Enterprise ze Star Trek. Pamietam ze kapitanem zostaje jakis mlodzian po tym jak pierwotnie dowodzacy ginie w wypadku.
Jednym z czlonkow zalogi jest tez dzieciak-geniusz. Pamietam tez watek w ktorym jakas dziewczyna zpada w spiaczke i spi przez wiekszosc serialu :-)... niewiele pamietam... Wierze ze ktos to pamieta lepiej, zwlaszcz ze to czasy niezbyt odlegle.

Dzieki za pomoc! i sorry za brak polskich liter :oops:

Baart
Posty: 16
Rejestracja: 26 lis 2006, o 13:43
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Baart » 27 lis 2006, o 21:07

ha! ja chyba wiem o co chodzi. Jesli to byla kreskowka to w stylu japonskiej mangi i pamietam ze w jednym z odcinkow juz prawie sie obudzila.
swietny serial

elinka
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2006, o 15:43
Kontakt:

Post autor: elinka » 27 lis 2006, o 21:34

Nie, nie chodzi mi o anime, aczkolwiek ciekawa jestem o jakim serialu myslisz, bo nic takiego nie pamietam...

Serial o kotrym mowie to film z aktorami.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 29 lis 2006, o 08:46

Pasmo Disney'a pojawiło się w TV dopiero w ok. 1989 -1990 r. (nie wcześniej, chyba że liczysz Kaczora Donalda puszczanego w TVP w niektóre świąteczne poranki w latach 80. i chyba nawet wcześniej.) Były pasma wieczorne (niedzielna wieczorynka) i południowe (w soboty, ok. 13-14 godz., animowany, a po nim fabularny)) Ten serial, o którym piszesz leciał na 80% w pasmie sobotnim, po "Kaczych opowieściach" i były to pierwsze seriale, jaki puszczali w sobotnim "Walt Disney przedstawia"

chris
Posty: 14
Rejestracja: 7 lut 2007, o 08:08

Post autor: chris » 7 lut 2007, o 08:26

Wiem o jaki serial chodzi, faktycznie zrobiony był przez wytwórnie Disney'a.
W tej chwili nie mogę skojarzyć tytułu. Statek nazywał się chyba Voyager. Cechą charakterystyczną był komputer pokładowy zakochany w jednym z załogantów. Komputer miał osobowość córki jednego z konstruktorów statku - Priscilli Bauman (może inaczej się pisze). Konstruktor ten stworzył nowatorski napęd (Napęd Baumana), jego efekty było najczęściej widać pod koniec odcinka - coś jak warp w Star Treku.
Dzieciak-geniusz nazywał się Jessy Binstock (lub jakoś podobnie). Ta która zapadła w śpiączke to Lani Mioni - azjatka (znowu nie znam pisowni). Kolejna załogantka nazywał się Luz Samson. Nie pamiętam imienia blondynki, zdaje się, że lekarki oraz co ciekawe, nie pamietam też imon pozostałych załogantów płci męskiej.
Pamiętam, że w jednym z odcinków walczyli ze zbuntowanym admirałem dowodzącym statkiem z Ziemi, kóry chciał im utrudnić podróż. Z uwagi na brak broni użyli lasera słonecznego i działa na kamienie (serio). W odcinku tym pojawia się także android, który niemal niszczy im mostek.
Zdaje się jednak, że w serialu nie chodziło o misję szkoleniową jak pisał/a 'elinka' (coś takiego było w Star Trek 2 - Gniew Khana). Oni byli załogantami misji na planetę, która w przyszłości miała się stać nową Ziemią (nie mylić z serialem Earth 2).

elinka
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2006, o 15:43
Kontakt:

Post autor: elinka » 15 mar 2007, o 13:58

Dzieki! Juz stracilam nadzieje ze ktos to pamieta!
Ale tytulu nadal nie mam... przeszukiwalam pod tym kontem strone disneya, ale nic z tego nie wyniklo!
Swoja droga zadziwiajace ze tak malo pamietam, bo serial bardzo mi sie podobal! :oops:

chris
Posty: 14
Rejestracja: 7 lut 2007, o 08:08

Post autor: chris » 20 mar 2007, o 09:03

Witam,

Zajrzyj na stronę: http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_Star_Voyager

Tam jest pare zdań o tym mini-serialu i kilka linków. Znając tytuł można szukać dalej.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ