Kreskówki japońskie –Manga/Anime

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
elinka
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2006, o 15:43
Kontakt:

Kreskówki japońskie –Manga/Anime

Post autor: elinka » 27 lis 2006, o 22:16

Jeśli ktoś z wtajemniczonych chciałby na mnie krzyczeć – wiem że Manga to komiks a Anime to film animowany.
Dla niewtajemniczonych oba powyższe gatunki pochodzą z Japonii i maja baaaardzo długą i bogatą tradycję, w Polsce są nieco niedoceniane.... delikatnie powiedziawszy.
Dlaczego? Ano polska telewizja zwykłą była kupować i serwować swoim młodocianym odbiorcą animki stare i jeszcze na dodatek z nałożonym włoskim/francuzkim dubbingiem i polskim lektorem... łoj...

Ale ja nie o tym :-) Wiele, wiele osób na dźwięk słowa Anime/manga jeży się i spluwa przez lewe ramie mając w pamięci kreacje typu ‘Czarodziejka z księżyca’ (wcale z resztą nie najgorsza), ale ale...
Zanim zaczniecie spluwać powiem tylko, że japońska Anime to nieprzebrana różnorodność tematyki jak i stylów animacji. Anime zdecydowanie nie jest wyłącznie dla dzieci a czasem zdecydowanie nie dla dzieci.

Ale ja nie o tym :-)
Chciałam tylko uświadomić tym co niewiedzą że animkami są chociażby:
‘Pszczółka Maja’, Cudowna podróż’, ‘Ulysses’, ‘Wiewiórcze opowieści’ czy ‘Mail mieszkańcy wielkich gór’ i krocie innych znanych nam z dzieciństwa bajek.

Dla poparcia moich słów kompendium animek w Polsce http://anime.info.pl/index.php

Pewnie wam się parę rzeczy przypomni...

I bardzo zachęcam do sięgnięcia w głąb Internetu po kilka najnowszych produkcji typu ‘Księżniczka Mononoke’ czy ‘Ruchomy Zamek Hauru’ lub Spirited away- W krainie Bogów’ i mój ulubiony (do tej pory) ‘Samurai Shamploo’

Polecam, Pozdrawiam,
encyklopedia anime w polsce

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Kreskówki japońskie –Manga/Anime

Post autor: V@letQier » 9 lut 2013, o 18:48

No ale te stare były jeszcze dość znośnie rysowane.
Zgadzam się, że "Czarodziejka z Księżyca" nie była najgorsza (choć mogła by być lepiej rysowana).
Moją ulubioną Czarodziejką była i jest Marsjanka.
Obrazek
W cywilu była miko, jakby ministrantką w przybytku sinto.

ODPOWIEDZ