Urwisy z Doliny Młynów

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Urwisy z Doliny Młynów

Post autor: Kamila » 15 gru 2006, o 20:06

Pamiętacie ? I jeszcze drugą część "Gęsi z Doliny Młynów" ? Może przypominacie sobie jakieś odcinki ? Ja pamiętam tylko jeden (nie wiem, czy "Urwisów", czy "Gęsi", ale chyba "Urwisów"). W wiosce ginęły błyskotki i rodzice chyba oskarżyli o to Asię (Krukówna), a potem się okazało, że to sroka.

Tu, dla ułatwienia, są tytuły odcinków :
---> "Urwisy" ma Filmpolski
"Gęsi" na Filmpolski

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 3 sty 2007, o 12:28

To raczej byl odcinek "Urwisów z doliny mlynów". Natomiast nie bylo "Gęsi z doliny mlynów' tylko" Klemens i Klementynka" :)

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 3 sty 2007, o 22:13

trudno serialu tego nie zauwżyć
podwóko było podzielone na dwie drużyny: Orłów, którym przewodiła Janka i drugą tego chłopaka,
pamientam jak do ich wsi przyjechali cyganie i naiwna Janka wynosła im wór ziemniaków, innym razem zamozny wój chłopaka przyleciałą samolotem (sensacja na całą wieś) i ten chłopak powiedział ze ktoś z drużyny moze się prelecieć pod warunkiem, ze będzie turlany w beczce (specjalne ćwiczenia :) )
te grupy cły czas ze sobą walczyły i robiły sobie dowcipy - o coś się załozyli i Janka musiała przespacerować się na cmentarzu o północy
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 6 sty 2007, o 23:45

Delfin, ty mówisz o "Jance", a nie o "Urwisach" i "Gęsiach". Obsada częściowo ta sama, ale to zupełnie różne seriale. Janka jest o dobre pięć lat późniejsza.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 7 sty 2007, o 22:15

Kamila pisze:Delfin, ty mówisz o "Jance", a nie o "Urwisach" i "Gęsiach".
masz rację Kamila, było jeszcze coś innego wczesniej, a nic już nie pamientam, nawet data (1985), nic mi nie mówi.
kiedyś wpominali to w tv, krótki urywek, dzieci bawiące się koło domku na wsi, ale bez ponownego zobczenia tego serialu nic sobi nie przypomne.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 9 sty 2007, o 11:11

"Urwisy z doliny mlynów" sa z 1985 a "Klemens i Klementynka" z 1986 natomiast "Janka" z 1990.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 9 sty 2007, o 22:12

przypomniało mi się ze jakieś poł roku temu widiałem w tv JAKIŚ "nastepny filmz młodą krukówną" Kowalewskim i E. Ziętek, a to chyba mogło być to, ale nic nie skojarzyłem. zresztą pół roku temu nie interesowały mnie wpomnienia, dopiero jak zobaczyłem to forum to mnie naszło,
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 10 sty 2007, o 18:33

Najlepiej byloby poprosic Agnieszke Krukowna zeby sie podzielila wspomnieniami. Tylko czy bedzie chciala sie cofnac do tamtych lat :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 3 cze 2010, o 09:38

Długo szukałem tych seriali aż udało mi sie znaleźć na chomiku

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 3 cze 2010, o 13:44

"Klemens i Klementynka" lecą na TV Polonia, codziennie ok. 17:15. Dziś zauważyłam w programie i cofnęłam się do piątku - wtedy też byli, więc przynajmniej od tygodnia. Wcześniej były "Urwisy", ale nie wiem do kiedy.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 7 cze 2010, o 22:01

gumisio pisze:Najlepiej byloby poprosic Agnieszke Krukowna zeby sie podzielila wspomnieniami. Tylko czy bedzie chciala sie cofnac do tamtych lat :)
Agnieszka Krukówna to już zawodowa aktorka . Myślę że jeżeli trzeba by było sie skimś skontaktować to z Moniką Sapilak . Chociaż Monika nie grała w serialu "Janka" ale za to grała w "Banda Rudego Pająka " i w "Akademia Pana KLeksa "Posiada profil na Nasza klasa ale nie jestem pewien
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 10 cze 2010, o 13:47

Przez pewien okres w TV (głównie w Teleranku, jeszcze przed wyświetlaniem tego serialu w TV) o "Jance" mówiło się, że to niby kontynuacja "Urwisów...." - choc oczywiście poza tymi samymi (po częsci) aktorami nic się nie zgadza, jeśli już to mógłby to być "prequel" :D

Tutaj trochę o Tadeuszu Horvath'u - http://www.polskatimes.pl/warszawa/stro ... ,id,t.html

ODPOWIEDZ