Psotne Misie made in GDR

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Psotne Misie made in GDR

Post autor: Ardi76 » 16 gru 2006, o 01:21

Czy ktoś pamięta "Psotne Misie"?Bajkę emitowano chyba w 1986/7r, w bloku przed (a może po) Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. Te miśki przypominały nasze Plastelinki i na openingu przedstawiały się kolejno: Du, Del, Dick...
Wszystko pozostanie aż po kres w naszej pamięci...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 16 gru 2006, o 21:58

faktycznie - było coś takiego, pamientam bardzo wyraźnie tytuł i imiona tych misów, ale na tym moja pamięć się konczy, jakieś mgliste obrazy. prawdopodobnie to była jakaś prosta, plastelinowa. puszczały jakieś kułka, coś takiego nie ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Ardi76 » 16 gru 2006, o 22:09

biały_delfin,
Zgadza się...:-)
Wszystko pozostanie aż po kres w naszej pamięci...

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 18 gru 2006, o 08:32

a piosenkę z czołówki te misie spiewały tak jakby w formie przyspieszonej (jakby się kasetę przewijało, czyż nie? :)

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: Psotne Misie made in GDR

Post autor: Xiomo23 » 12 kwie 2020, o 19:10

Witam ! Pamiętam tą bajkę... rzeczywiście ta bajka to było coś w rodzaju Coralgola, Uszatka, Ośmiorniczek z 2 piętra czy też Plastelinków, a nie zwykłej animacji typu bolek i lolek. Prawdopodobnie było tam kilka misiów (być może 3- co sugeruje mi moja starsza siostra). Pamiętam że na końcu wszystkie stawały w kółku, chwytały się za ręce i się kręciły dookoła śpiewając:
Dia du del dik
Dia du del dik
Dia dik tol dik tol diuda
dia dik tol dik
dia dik tol dik
dia du del du del dik
dia du del dik
dia du del dik
dia dik tol dik tol dik

Doskonale pamiętam linie melodyczną... natomiast co dziwne a zarazem ciekawe... ja wytrawny specjalista od szukania różnych rzeczy w internecie... nawet nie natknąłem się na tę bajkę. Nie wiem nawet czy to była jakaś bajka niemieckojęzyczna... co wskazywały by słowa du dell dick... i opis w głównym temacie. Podjąłem kiedys wątek tej bajki na któryms z forów.... nawet był 1 odzew:

Piter____K napisał:
Chyba za wiele nie pomogę ale... też nagminnie poszukuję info o czeskiej bajce "DU DEL DIK" :) Mi też dokładnie tak samo utkwiła ta nuta w głowie i nie po raz pierwszy szukam czegoś na jej temat. Any way miło wiedzieć, że nie jesteśmy sami...

.... nie mniej nic więcej na temat tytułu nie mogę powiedzieć, czy rzeczywiście były to "Psotne misie". Zawsze tłumaczyłem sobie, że zapewne była to I seria bajek "Trzy misie" – polsko-austriacki serial animowany, wyprodukowany przez Se-ma-for przy współpracy z Apollo Film Austria, oparty na kanwie opowiadań Margarete Thiele, ale po obejrzeniu austriackiej wersji "Trzech misiów" (Die Kuschelbären) Margarete Thiele stwierdzam, że to nie ta bajka, w związku z czym odświeżam temat. A jeśli ta bajka to rzeczywiście "Psotne misie" to dlaczego nie ma o niej ani słowa w internecie ?- to niemożliwe... Kto jak kto, ale Niemcy bajek nie gubią ;p Być może komuś coś się przypomni... odświeżam

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Psotne Misie made in GDR

Post autor: armonik » 18 maja 2020, o 11:32

Mnie się coś przypomina, ale pewności nie mam. Też zacznę szukać piosenki, no i może niemieckie youtuby coś mają.

__________________
http://szklarzkrakow.com/
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2020, o 13:59 przez armonik, łącznie zmieniany 1 raz.

williamdane
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2020, o 19:00

Re: Psotne Misie made in GDR

Post autor: williamdane » 24 maja 2020, o 08:26

Cześć! Die Dudeldics https://www.youtube.com/watch?v=K_WOUYetOqI Smacznego!

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: Psotne Misie made in GDR

Post autor: Xiomo23 » 10 sty 2021, o 01:32

Dzięki !!! 20 lat tego szukałem !!!

ODPOWIEDZ