bajki rocznik 1987

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

smerfetkaloczek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 23:40
Lokalizacja: dolny slask

bajki rocznik 1987

Post autor: smerfetkaloczek » 18 gru 2006, o 23:49

[glow=orange][/glow]chcę powiedzieć jedno,bajki na których ja sie "wychowałam":"kot Filemon","Miś Uszatek","Smerfy","Rumcajs","Wilk i zajac","Pszczółka Maja",itd.,to bajki ukazujace wartosć przyjaźni,miłości.W vajkach,ktore sa teraz przekazywane maluszkom jest wiele przemocy i zła.Nie chciałabym,aby moje dzieckow przyszłosci ogladało bajki typu Pokemony i takie tam jeszcze...Wogóle przedstawiaja jakis kosmos,poprostu fikcję,gdzie są zajaczki,kotki...małe dzieci(oczywiscie nie wszystkie)nie umieja rozróżnic zwierzątek,nie umieją o nie dbać.Często spotykam sie z 6-7letnimi dziecmi pastwiacymi się nad chorym wróbelkiem,czy też sprytnym jakby sie nam mogło wydawać kotem ;(
chcę skapetki ze Smerfetką :( nie mogę ich znaleźć ;(

miras
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2006, o 23:55

Post autor: miras » 19 gru 2006, o 16:18

eee, kiedys były po prostu inne konwencje, zło było obecne tak samo często, okrucieństwo pokazywane w inny sposób, jest tu na forum pare postów o tym, jak przerażające wydawały się niektórym odcinki Pszczółki Mai
O wartościach trudno dyskutować, wiadomo, ze większośc produkcji filmowej , również tej dla dzieci, to chłam, teraz jest tego chłamu po prostu proporcjonalnie więcej :) niż za czasów "komuny", na 2 programach tv było mniej filmów dla dzieci niż tylko na jednym cartoon network teraz,
Teraz filmy dla dzieci są szybkie, pełne akcji, zwrotów, czerpiące z różnych gatunków, tak jak wszystkie prawie filmy, również te dla dorosłych, są mieszaniną konwencji i stylów które mogą się wydawać niezrozumiałe dla dorosłych wychowanych na bajkach z lat 70/80 o toczącej się leniwie i jednoznacznie narracji.
Dziadziejemy po prostu :)

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Re: bajki rocznik 1987

Post autor: czach » 19 gru 2006, o 20:15

smerfetkaloczek pisze:

Kod: Zaznacz cały

chcę powiedzieć jedno,bajki na których ja sie "wychowałam":"kot Filemon"
Hm, a kto pamięta poniedziałkowy cykl bajek radzieckich? No i moją ulubioną - tytułu nie pamiętam, jak Lew oglądał kiedyś zwierzęta w lesie i bardzo przejął się losem zajączka. Wysłał więc siebie w paczce z napisem "Dla najsłabszego". Oczywiście wszystkie zwierzęta kłóciły się, które z nich jest najsłabsze.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 gru 2006, o 21:59

smerfetkaloczek pisze:"to bajki ukazujace wartosć przyjaźni,miłości."
smerfetkaloczek, teraz też są - chociazby "teletubisie", czy wczesniej "Strażak Sam"
za naszych czasów też było trochę idiotyzmów, ale teraz jest ich coraz więcej
i chyba znikneły bajki, które czegoś uczyły, poruszały temty ekologii, higieny a które jeszcze były na poczatku lat 90tych. (kapiat planeta, inspktor Gadzet)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 gru 2006, o 22:01

poza tym te bajki, o których piszesz cały czas są powtarzane.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

smerfetkaloczek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 23:40
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: smerfetkaloczek » 19 gru 2006, o 23:21

ale ja nie uwazam,że są tylko złe bajki,tylko jest ich wiecej. Lubię ogladnać np "Gdzie jest Nemo"bo ogladam bajki teraźniejsze takze,wraz z maleńka Kornelcia i po prostu zauwazyłam,że jest ich teraz mniej tyle :)
chcę skapetki ze Smerfetką :( nie mogę ich znaleźć ;(

Ewa Marczak
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2006, o 19:48

Post autor: Ewa Marczak » 21 gru 2006, o 12:12

A kto pamięta taki program muzyczny, w którym występował Tadeusz Kwinto w dwóch postaciach: jako pianista i taki mały " przeszkadzacz", biegający po klawiszach? Nie znam jego tytułu.
Co do bajek , to w dużych księgarniach sa płyty DVD z przygodami wilka i zająca, pszczółki Mai czy Krecika :-)

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 21 gru 2006, o 13:08

Był to program pt. "Mały i Duży"

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 21 gru 2006, o 20:55

mieli taka piosenkę, która opowiadała o wyparwie na księżyc rakietą i zdobyciu kamienia. Konczyła się mniej więcej tak: ....moze tylko kłamiesz, moze to nie kisężycowy, ale zwykły kamień.
ten mały biegał po nutach, w odpowiednim tempie, pokazując długość nut i rytm piosenki,
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 22 gru 2006, o 09:27

Oj chyba coś nie tak. Program o którym piszesz z udziałem (prowadzonym przez) Tadeusza Kwinte - szedł (był nadawany) w telewizji edukacyjnej i miał tytuł o ile się nie myle Muzyka dla klasy I lub II. Faktycznie było to na zasadzie mały duzy - bardziej doświadczony (duży) mniej doswiadczony (mały). Fatycznie była w tym programie piosenka o "Księżycowym kamieniu". :D

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 22 gru 2006, o 12:53

Nie lubilem tego programu Kwinty , ale pamietam ze na poczatku jakos w polowie lat 80 lecial on w soboty chyba ok poludnia

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Post autor: czach » 22 gru 2006, o 19:52

biały_delfin pisze:mieli taka piosenkę, która opowiadała o wyparwie na księżyc rakietą i zdobyciu kamienia. Konczyła się mniej więcej tak: ....moze tylko kłamiesz, moze to nie kisężycowy, ale zwykły kamień.
'A ja mam, a ja mam księżycowy kamień
To się ze mną zamień ja ci dam, ja ci dam
kamyk [coś_tam] [coś_tam]
koraliki z liczydełka i te dwa pudełka (?)

Nie dam go, nie dam go
Nie dam za nic w świecie
Musiałbym, musiałbym
Znów na księżyc lecieć

A w jakiej rakiecie?
Gdzie ją masz, pokaż nam
Może tylko kłamiesz
Może to nie księżycowy
Tylko zwykły kamień..."

I w tym momencie chyba pokazano jak leci jakaś rakieta.

Tyle mi się przypomniało. :-)

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 22 gru 2006, o 21:26

to było to, gratuluję swietnej pamięcia czach, ja pamientam strzępki tej piosenki :)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

smerfetkaloczek
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 23:40
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: smerfetkaloczek » 26 gru 2006, o 20:33

no :D ja pamietam tą piosenkę,spewalam ją w zerowce,"świeci się,błyszczy się" :D fajowa taczka ;)
chcę skapetki ze Smerfetką :( nie mogę ich znaleźć ;(

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 28 gru 2006, o 11:42

Czy znacie/pamiętacie oryginalne tytuły lub wiecie, gdzie coś mogę znaleźć o poniższych bajkach :

1) "Foczka zwana Śnieżkiem" - to leciało w trakcie "Teleranka". Tacy "Mali mieszkańcy wielkich gór" na Grenlandii.
2) "Lucy May" - na Polonii1, w całym tym cyklu bajek z rana i po południu. O rodzinie z Australii. Tytułowa Lucy May, to dziewczynka, która się zgubiła i straciła pamięć.
3) "Rodzina Trappów" - jw. + to była animowana wersja historii z "Dźwięków muzyki"

ODPOWIEDZ