Podróże Dalekie i Bliskie bez wiz i dewiz

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Janko
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2006, o 20:46

Podróże Dalekie i Bliskie bez wiz i dewiz

Post autor: Janko » 25 gru 2006, o 19:48

Pamięta ktoś może taki program, który w latach osiemdziesiątych leciał co niedziela pod tytułem "Podróże Dalekie i Bliskie". Zaczynał się takim prologiem :

"Zapraszamy państwa na godzinę podróży dalekich i bliskich, bez wiz i dewiz" czy coś w tym guście.

Chodzi mi o tego pana co to prowadził. Miał taki charakterystyczny tembre głosu.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 25 gru 2006, o 23:57

Już też kilka razy o to gdzieś pytałem. Chyba ten program zastąpił "Kino Oko", ale prowadzący też się zmienił. W pierwszym wydaniu prowadzący poprzestawiał takie kostki z literami, które miał na biurku. Był to skrót jakiejś organizacji radiowo-telewizyjnej, typu OIRT czy coś takiego. Poprzestawiał i wyszedł jakiś inny skrót. Program szedł gdzieś w okolicach 1986 roku w soboty lub niedziele po południu.

Janko
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2006, o 20:46

Post autor: Janko » 26 gru 2006, o 19:44

Wiem, że na początku lat dziewięćdziesiątych już za niepodległej Polski puszczali taki program ze znanym podróżnikiem Ryszardem Czajkowskim pt. "Wędrowiec, czyli podróże duże i małe". Była to jakby kontynuacja "Podróży dalekich i bliskich". Czajkowski zresztą odwiedzał też prowadzącego w programach "Podróże dalekie i bliskie". Jednak w dalszym ciągu nie mogę sobie przypomnieć kto prowadził ten program.

Zerknijcie sobie na stronkę :

http://www.tk.pl/wedrowiec/index_we.htm

Może coś wam się przypomni.

Janko
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2006, o 20:46

Post autor: Janko » 26 gru 2006, o 19:51


ODPOWIEDZ