Seria "POCZYTAJ MI MAMO"

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 19 sty 2008, o 13:37

Natuś-77 pisze:W tej książce o Miszy było charakterystyczne zawołanie: "na rozkaz szczupaka moja wola taka" i bohater Misza wymieniał, co się ma wydarzyć, stać.

Już ją znalazłam to książka " Wdzięczność szczupaka" Aleksego Tołstoja wyd. Krajową Agencją Wydawniczą z 1981 r. właśnie z serii z krasnalem (lub wężem, jak kto woli). Niestety nie mogę wrzucić skanu, siadła w nim chyba lampa.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 19 sty 2008, o 16:51

Ta bajka jest też w tomie "Baśnie narodów Związku Radzieckiego".
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Pasiasta
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:04

Post autor: Pasiasta » 26 sty 2008, o 22:34

Mam gorącą prośbę - szukam ilustratorów z tychże książeczek. Pamiętam tytuły - jakby komuś się chciało zajrzeć, o ile je ma i mi podać? albo powiedzieć, gdzie mogę poszukać?
"Rybka" (ten sam ktoś ilustrował "Babcię na jabłoni")[o bardzo samolubnym chłopcu - i rodzice postanowili pokazać mu kiedyś, jak to jest...zachowując się tak, jak on przez 1 dzień :))]
"w Aeroplanie" [Tuwima]
"Samosię" (tak, razem pisane :)) [ o dziewczynce, której wszystko broiło się samosię ;)]
Z tej serii pamiętam jeszcze - Gorącą skorupę (ktoś opowiadał, że Ziemia była kiedyś gorącą skorupą, ale nikt mu nie wierzył, i była tam dziewczynka, która zawsze wolno jadła, a od marchewki bolała ja głowa),
Chcę mieć przyjaciela, Pan kotek był chory...
Dużo z tych książek pamiętam, ale ilustracje też mocno mi się wryły niektóre w pamięć :). Dlatego chciałam poszukać innych prac tych autorów.
Była też taka seria książeczek o mniejszym formacie i większych literkach - dla młodszych. I te bajki to - O królu mlekopiju i kaszojadzie; o wielogłowym smoku, który poszedł do baru i każda głowa zamawiała co innego...
I jeszcze inna - też kwadratowa, niestety nie pamiętam wydawnictwa, ale miała charakterystyczne okładki - ilustracja podzielona tak: pośrodku kwadrat i małe prostokąciki po bokach. najbardziej zapamiętałam "Legendę o Łynie", "Krzesiwo", "Śpiącą królewnę". I moją ukochaną - "O jasiowym placuszku", który uciekł z pieca i każdemu się wymykał, aż w końcu lis go przechytrzył i zjadł :).

I jestem ciekawa, czy ktoś pamięta bajkę "Kurczę blade" z ilustracjami Lutczyna [o podobnej tematyce, co jasiowy placuszek ;)] oraz "bajeczkę na twoją modłę" [o trzech ziarenkach grochu].

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 26 sty 2008, o 23:14

Pasiasta pisze:I jeszcze inna - też kwadratowa, niestety nie pamiętam wydawnictwa, ale miała charakterystyczne okładki - ilustracja podzielona tak: pośrodku kwadrat i małe prostokąciki po bokach. najbardziej zapamiętałam "Legendę o Łynie", "Krzesiwo", "Śpiącą królewnę".
"Krzesiwo" i "Król kruków" - ilustracje robił malarz, surrealista Stasys Eidrigevicius (Polak), oraz Lucja Sinkiewicz (nie mylić z innym nazwiskiem :)), tego pierwszego dzisiaj bardzo cenię, a wtedy jego ilustracje robiły na mnie wrażenie - (ogromne oczy wilków).
Wydawnictwo to Krajowa Agencja Wydawnicza.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Pasiasta
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:04

Post autor: Pasiasta » 27 sty 2008, o 14:49

dziękuję :), teraz to mogę polować po antykwariatach...
Ech, miałam kiedyś ładny zbiorek z dzieciństwa (także mojej Mamy), ale przepadł....

savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 12 lut 2008, o 16:51

pamiętam jakąś bajkę ale nie znam tytułu i nawet nie jestem w 100 % pewna, czy to z serii "poczytaj mi mamo". była ona o kolorowych kredkach, pamiętam obrazek dziewczynki w szarym fartuszku, chyba nikt nie chciał się z nią bawic. I tyle

bardzo chciałabym się dowiedzieć co to za tytuł. Może ktoś pomoże, POMOŻECIE?:))

i jeszcze jedno, bardzo chciałabym kupić "Agnieszka Opowiada Bajkę" ze starej serii "poczytaj mi mamo" ale gdziekolwiek szukam, a najwięcej jest ich na allegro, to są przeróżne ale tej jednej nie ma. Może ktoś z was wie o ofercie jej sprzedaży?

albo przynajmniej niech ktoś prześle jakieś skany bo tak bardzo chciałabym zobaczyć i przypomniec sobie te obrazki.

dzieki

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 12 lut 2008, o 20:56

savannah81 pisze:dziewczynki w szarym fartuszku, chyba nikt nie chciał się z nią bawic. I tyle
może to "Chcę mieć przyjaciela" ?
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... c&start=30
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 lut 2008, o 23:51

Przepraszam za mały offtopic, ale Delfinie, ja widzę niezgodność twojego nicka z wyobrażeniem w awatarku, :lol:
(Kermita uwielbiam, tak na marginesie, i kiedyś też gdzieś miałam w swoim) :lol:

savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 13 lut 2008, o 16:55

nie, to chyba nie ta bajka bo "chce miec przyjaciela" pamietam okładke, dwie dziewczynki siedziały na trzepaku. CHYBA, ŻE SIĘ MYLĘ???

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 lut 2008, o 18:06

Jedna z nich to był Julka, a druga? :|

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 13 lut 2008, o 20:00

druga była Ania, ta z którą nikt się nie bawi.
Elle pisze:rzepraszam za mały offtopic, ale Delfinie, ja widzę niezgodność twojego nicka z wyobrażeniem w awatarku, :lol:
(Kermita uwielbiam, tak na marginesie, i kiedyś też gdzieś miałam w swoim) :lol:
no widzisz jacy jesteśmy zgodni :D
avatar inny bo ten deflin już taki oklepany :lol:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 14 lut 2008, o 21:22

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 14 lut 2008, o 21:33

kto nie pamięta przygód Koziołka Matołka i małej małpki Fiki-Miki rysowanych przez pana Walentynowicza !!! :D (że nie wspomnę autora)
Kojarzy mi się ze świętami i choinką.

przypomniałeś mi tytuł książeczki - "Oj tato co robisz"
i "Legendę o krakowskim hejnale"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 14 lut 2008, o 22:10

biały_delfin pisze:kto nie pamięta przygód Koziołka Matołka i małej małpki Fiki-Miki rysowanych przez pana Walentynowicza !!! :D
To moje pierwsze komiksy, że się tak wyrażę :D . "Antycyponek", "Pan Miluśkiewicz i wieloryb", "Chory kotek", "Legenda o krakowskim hejnale", to były moje ulubione bajki, szczególnie ta o chorym futrzanym czworonogu. :lol:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 14 lut 2008, o 22:18

Antycyponek,jedna z moich ulubionych :D i Chory kotek,który tak czesto byl w uzyciu,ze okladka sie urwala :) Dzieki!
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

ODPOWIEDZ