Seria "POCZYTAJ MI MAMO"

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Seria "POCZYTAJ MI MAMO"

Post autor: Natuś-77 » 3 sty 2007, o 12:54

Myślę, ze to ciekawy temat. Każdy z nas chyba mial ksiązeczki z serii "Poczytaj mi mamo". Mam pomysl, piszcie o tych, które lubiliście najbardziej bądź których jesteście posiadaczami.

Ja pamiętam kilka: "Tygrys na 8 pietrze", bajke o strachu na wróble pt: " Mateusz" , o sloniu w skladzie porcelany oraz taką , która opowiadala o róznych zawodach i kto komu jest potrzebny (np. rolnik, bo ma zboże, które wykorzysta mlynarz, żeby zrobić mąke a potem..piekarz).

:wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 3 sty 2007, o 17:22

Mialem duzo takich ksiazeczek ale wogole nie pamietam tytulow ...
Ale za to mam link do zdjecia z okladki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75c ... 03cc6.html

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 3 sty 2007, o 21:54

Oj tak pamientam !! było tego od metra i trochę !!!! :D
-"Nikt się nie trzęsie" - o tym jak w domu pękła rura i było spore zamieszanie, było dziecko w pieluszkach, którym się trzeba było zjąć.

-"Pan tygrys śpi" - o tym jak rózne ptaki próbowały obudzić tygrysa "...i nic a tygrys śpi", w koncu jeden z ptaków tak go dziabnął że pan tygrys powiedział "psssssssy", bo "niewidziały że pan tygrys był nadmuchiwany" :D

-"Ptasie ulice" - o małej kaczce , która sama zwiedzała ulice warszawy (dostałem jako nagrodę w 1szej klasie za wyniki w nauce:))

-"Księżyc nad Warszawą" -o księżcu który w nocy odwiedzał najważniejsze miejsca i zabytki

-"10 bałwanków" których ilość stopniowo malała w skutek jakiś wypadków (jeden wszedł do niedżwiedzej jamy, dugi się zaczął opalać itd.)

-"Kapeć" z ilustracjami Edwarda Lutczyna
-"nie pamientm tytułu" - znów cos o warszawie- zoo, fabryka fiatów na Źeraniu

uff... było tego.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Re: Seria "POCZYTAJ MI MAMO"

Post autor: czach » 3 sty 2007, o 23:27

Natuś-77 pisze:Myślę, ze to ciekawy temat. Każdy z nas chyba mial ksiązeczki z serii "Poczytaj mi mamo". Mam pomysl, piszcie o tych, które lubiliście najbardziej bądź których jesteście posiadaczami.
Najbardziej utkwiła mi w pamięci bajeczka o drzewie (sośnie?), które rosło od maleńkości do dużego drzewa, zostało ścięte, zrobiono z niego papier, na którym napisano bajkę... Jakoś tak. :-)

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 4 sty 2007, o 11:37

Bialy_Definie ja tez mialam " Księzyc nad Warszawą" przymponialeś mi... :P

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 sty 2007, o 21:42

cieszę się :) bardzo lubiłem ta bajkę
była jeszcze bajka o stworku, który nie miał gdzie mieszkać i przemienał fontanne w wierzbe płaczącą
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 5 sty 2007, o 00:22

biały_delfin pisze:cieszę się :) bardzo lubiłem ta bajkę
była jeszcze bajka o stworku, który nie miał gdzie mieszkać i przemienał fontanne w wierzbe płaczącą


To "Zaczarowana fontanna" H.Bechlerowej (1976). Mam jeszcze w piwnicy:

Kosmaty wychylił z dziupli rozczchraną głowę i burknął zły:
- Żadnych czarów! Zostaniesz wierzbą, bo jak nie, to gdzież ja znajdę mieszkanie? Jeżeli chcesz, możesz sobie tylko przypomnieć, kim byłaś. Ale to już nie będą czary. Sama zobaczysz.
Pewnej nocy przez park przeszedł mróz. Nie mówił żadnych czarodziejskich słów, tylko po trawie i po gałęziach wlókł swój srebrny płaszcz.


Pamiętam też o kotce która szukając mamy wędrowała nocą po mieszkaniu i myślała że np. magiczne oko w radiu to właśnie mama, o przedstawicielach różnych zawodów którzy ciężko pracują gdy my śpimy, o młodym stolarzu który wyrabiał stoły i szafy z uszami i nogami, o jakimś chłopcu który wniknął w świat komputerów (wtedy to jeszcze były takie wielkie maszyny z taśmami perforowanymi jako nośnikami).

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 5 sty 2007, o 23:47

"To "Zaczarowana fontanna" H.Bechlerowej (1976). Mam jeszcze w piwnicy: "
dzieki :) mam prośbę, co mniej więcej było w tej książce oprócz tej fonnatny ?

o kotce i o zielonym też pamientam :), chodziła po cały mieszkniu w nocy
szperając w necie przypomniałem sobie bajkę o historii Ikara "O chłopcu, którym jesteś i ty" "
tu jest parę fotek okładek
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 9 sty 2007, o 11:38

A byla jeszcze seria z wiewiórka? Okadka: http://kultowa.korbatz.com/seriazwiewiorka1.jpg

Pajonk
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006, o 11:27

Post autor: Pajonk » 11 sty 2007, o 11:45

A ja miałam "Kapuśniaczek" i o Dyziu, który patrzył na chmury i marzył. I coś o strażakach jeszcze. I o Grzesiu, który miał iść na pocztę wysłać list, ale nie poszedł, bo: (i tu następuje cała lista przeszkód). I pewnie jeszcze parę innych, chyba też "Kaczkę dziwaczkę" Brzechwy, o ile wyszła w tej serii, bo nie jestem pewna.

Pewnie jeszcze leżą w piwnicy...

mag_ma7
Posty: 15
Rejestracja: 23 paź 2005, o 11:42
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: mag_ma7 » 11 sty 2007, o 13:02

Oooo, jaki piękny temat! :) Ja miałam kilkadziesiąt tych książeczek, serię "Poczytaj mi mamo" i serią z wiewiórką...
A moja ulubiona książeczka z tej serii to "Antycyponek", totalnie odjechany! :)
Ale jeszcze pamiętam "Malowany ul", "Samosię"....Oj tam, wszystkie pamietam i wspominam cieplutko! Widziałam na Allegro zestawy po kilkadziesiąt sztuk, ale bez mojego "Antycyponka"...A chciałabym,żeby moje dziecię też mogło te bajeczki poczytać.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 11 sty 2007, o 23:48

"Malowany ul", "Samosia" !!!! :) oczywiście!
a ktoś pamięta komiks "woda sodowa" i podróże Profesorka Nerwosolka i jego żony Entomologii Motylkowskiej ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Ewa Marczak
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2006, o 19:48

Post autor: Ewa Marczak » 12 sty 2007, o 11:03

Ja mam kilkanaście tych książeczek. Bardzo je lubię, zwłaszcza" Malowany ul",
" Czarodziejskie okulary, " " Placek zgody", " Sąsiedzi", " Ali Baba i 40 rozbójników" i inne. Ładnie ilustrowane, ciekawe, tanie. Bardzo mi się podobały.Chciałabym je kiedyś czytać swoim dzieciom.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 31 sty 2007, o 21:45

- "Jaś i Małgosia" (i chatka cała z czekolady :) )
ostatnio znalazłem (!!!) u siebie w szafie wspomniane tu "Ptasie Ulice" Kubiaka :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 6 lut 2007, o 22:01

pamięta ktoś taką bajkę i jej tytuł ? :
rzecz się działa w przedszkolu był taki chłopiec-dowcipniś, co rozrabiał. Po leżakowaniu (właśnie -leżakownie !!!, pamiętacie) , no więc po leżakowniu włozył 2 nogi do jednej nogawki i zaczął skakć, albo wrzucił jakieś dzieweczynie klocki do zupy, tak że miała czerowne plamy na fartuszku (chyba był barszcz czerwony :wink: )
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ