Seria "POCZYTAJ MI MAMO"

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 9 lut 2010, o 23:55

Geo Dutour pisze:Czy ktoś kojarzy pozycję z serii PMM o chłopcu w świecie ówczesnych (lata 70.) komputerów, wśród taśmy perforowanej, itp? Chciałbym ją zidentyfikować, ale z wykazu tytułów serii, które ktoś z Was wcześniej zamieścił, nic mi się nie kojarzy.
Po dokładniejszym przestudiowaniu wykazu tytułów, najbliżej wydaje się być "Bajka ze znakiem zapytania". Wydaje mi się, że gdzieś w tej książeczce widniał duży czarny pytajnik.

anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Post autor: anna » 12 lut 2010, o 22:18

Witam serdecznie. Dopiero teraz (to mój trzeci post)http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... edface.gif, ale lepiej późno niż wcale. Totalnie wsiąkłam w Nostalgię.
W serii z wiewiórką była jeszcze jedna książeczka "Kawka, Lulek i Sebastian". Nie była moją ulubioną, więc komuś ją podarowałam.

Paul_Julian
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2010, o 22:11
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: Paul_Julian » 12 lut 2010, o 22:39

Mam cały karton książeczek "poczytaj mi mamo" i takich grubszych z różnymi bajkami. Tych grubszych było kilka tomów tylko, i miały takie straszne ilustracje. Niektóre bajki to były Grimma, daaaawno ich nie czytałem :(

I jeszcze mam takie ksiązeczki z "Misia", rózne ciekawostki tam były, i kazda opisywała inny kraj.
A z "Misia" sie dowiedziałem, ze Azjaci jedzą ryż pałeczkami po ziarenku. Przeżyłem traumę , bo w tym czasie umiałem jeśc pałeczkami , ale jadłem normalnie , czyli "po garstce". I było mi żal chińskich dzieci, no bo miske ryżu zjeść "po ziarenku", to musiało zająć duzo czasu :lol:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 14 lut 2010, o 21:25

szcęściaż ! :)
ja ostanio w księgarni oglałem nowiutką (z 2009) książeczkę "Lokomotywa" i "ptasie radio" (chociaz to nie z serii Poczytaj...)
dokładnie tą:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... mQO-35CrCQ
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Paul_Julian
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2010, o 22:11
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: Paul_Julian » 15 lut 2010, o 22:00

Mam tę lokomotywę ! Jedyna słuszna wersja ! :D

I jeszcze gdzies kiedys miałem "Wyliczanki" , m .in. stamtą sie nauczyłem "pan Pierdołka spadł ze stołka" :P
I taką cienką książeczkę z nutkami i piosenką "łapy łapy , cztery łapy!" . Delfin, dzięki twojej stronie i 4łapy mp3 mogłem znowu sobie przypomnieć ten kawałek :) Śpiewaliśmy razem z szefem w pracy :D

A czy ktoś pamięta takie piękne ksiązki z wycinanymi stronami, i jak się je rozkładało, to np sam stawiał sie zamek i były ruchome fragmenty (poruszało się je paskiem papieru)?

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 15 lut 2010, o 22:08

Paul_Julian pisze:Delfin, dzięki twojej stronie
haha, ja tu tylko sprzątam
pomysłodawcą, autorem strony i adminem jest Gumiś - Michał Cułek
on wpadł na świetny pomysł tej strony
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Paul_Julian
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2010, o 22:11
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: Paul_Julian » 16 lut 2010, o 18:29

No to podziękowania dla Gumisia :)

eledhil
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2010, o 18:36

Seria z krasnalem

Post autor: eledhil » 24 mar 2010, o 18:42

Wtrącę się trochę z małym pytaniem - czy ktoś ma może listę bajek z serii "z krasnalem" (ze ślimakiem/pajacykiem/żmiją) Krajowej Agencji Wydawniczej? Póki co doliczyłem się 36 pozycji:

1. Calineczka
2. Krzesiwo
3. Trzy kobiety
4. Tańczący bocian
5. Dlaczego woda morska jest słona
6. Złoty talerz
7. Czerwony kapturek
8. Legenda o zatopionym mieście
9. Król kruków
10. Zamek Soria Moria
11. Jaś i Małgosia
12. Chłopiec okrętowy
13. Kwiat paproci
14. O królewnie, co słońca szukała
15. Wdzięczność szczupaka
16. Serce dzwonu
17. Czarownica znad Bełdan
18. Towarzysz podróży
19. Powstanie człowieka
20. Dziewięć pytań diabła
21. Dziewięć pawic i król smoków
22. Złota kaczka
23. Prządki złota
24. Trzy niedźwiadki
25. Książę i kuksańce
26. Legenda o Łynie
27. O rudym jastrzębiu i gdańskiej jaskółce
28. Chłopiec z perły urodzony
29. Śpiąca królewna
30. Zakochany obłok
31. Lech, Czech i Rus
32. O tym, jak krawiec Pan Niteczka został królem
33. O tym, jak jeden utopiec chciał się ożenić
34. Trębacz ratuszowy i król kruków
35. Kamienny pies
36. Kot w butach

Jeśli znacie inne bajki z tej serii, proszę o uzupełnienie listy :)

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 9 kwie 2010, o 06:07

Z serii "Poczytaj mi mamo" pamiętam książeczkę o królu Mlekopiju, chociaż nie jestem pewna czy to była "Bajka o królu" Jana Brzechwy. Pamiętam też obrazki z jednej książeczki (może właśnie z tej ale nie jestem pewna) - był tam generał. który miał ostrogi, a na koniec chyba poszedł spać do szuflady.
Moją ukochaną książeczką był chyba "Supełek" - o psie któremu zabrano pluszową małpkę i był bardzo smutny, nie chciał jeść, w nocy wył, nie pomogło nawet jak mu kupili nowego misia, dopiero gdy oddali mu małpkę, wrócił do siebie. Pamiętacie to? :-)

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 9 kwie 2010, o 06:22

Pamiętam jeszcze książkę "Szare piórko" o tym, jak ktoś (zajączek?) znalazł szare piórko w trawie i chciał je oddać, ale nikt go nie chciał. W końcu dał je jakimś pisklętom do gniazdka.
Miałam też "Samo się", jak pewnej dziewczynce wszystko "samo się" robiło np. same się rajstopy wciągnęły do odpływu.
Miałam też książkę, której tytułu nie pamiętam, ale była tam jakaś powódź. Chyba na pierwszym obrazku było zalane mieszkanie i wszystkie meble pływały. Czy komuś się kojarzy?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 9 kwie 2010, o 09:55

Zyrafa pisze:Pamiętam jeszcze książkę "Szare piórko" o tym, jak ktoś (zajączek?) znalazł szare piórko w trawie i chciał je oddać, ale nikt go nie chciał. W końcu dał je jakimś pisklętom do gniazdka.
Miałam też "Samo się", jak pewnej dziewczynce wszystko "samo się" robiło np. same się rajstopy wciągnęły do odpływu.
Miałam też książkę, której tytułu nie pamiętam, ale była tam jakaś powódź. Chyba na pierwszym obrazku było zalane mieszkanie i wszystkie meble pływały. Czy komuś się kojarzy?
"Nikt się nie trzęsie" książeczka z serii? :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 maja 2010, o 20:52

Zyrafa pisze:Z serii "Poczytaj mi mamo" pamiętam książeczkę o królu Mlekopiju, chociaż nie jestem pewna czy to była "Bajka o królu" Jana Brzechwy. Pamiętam też obrazki z jednej książeczki (może właśnie z tej ale nie jestem pewna) - był tam generał. który miał ostrogi, a na koniec chyba poszedł spać do szuflady.
Moją ukochaną książeczką był chyba "Supełek" - o psie któremu zabrano pluszową małpkę i był bardzo smutny, nie chciał jeść, w nocy wył, nie pomogło nawet jak mu kupili nowego misia, dopiero gdy oddali mu małpkę, wrócił do siebie. Pamiętacie to? :-)
To była "Bajka o królu" - jedna z moich ulubionych książeczek z Wiewiórką. Pamiętam nawet sporo wersów. :grin:
Tak, tak, pamiętamy - "Supełka" wspomina ciepło wielu forumowiczów. :grin:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 4 maja 2010, o 21:09

Elle pisze:
Zyrafa pisze:Z serii "Poczytaj mi mamo" pamiętam książeczkę o królu Mlekopiju, chociaż nie jestem pewna czy to była "Bajka o królu" Jana Brzechwy. Pamiętam też obrazki z jednej książeczki (może właśnie z tej ale nie jestem pewna) - był tam generał. który miał ostrogi, a na koniec chyba poszedł spać do szuflady.
Moją ukochaną książeczką był chyba "Supełek" - o psie któremu zabrano pluszową małpkę i był bardzo smutny, nie chciał jeść, w nocy wył, nie pomogło nawet jak mu kupili nowego misia, dopiero gdy oddali mu małpkę, wrócił do siebie. Pamiętacie to? :-)
To była "Bajka o królu" - jedna z moich ulubionych książeczek z Wiewiórką. Pamiętam nawet sporo wersów. :grin:
Tak, tak, pamiętamy - "Supełka" wspomina ciepło wielu forumowiczów. :grin:
Taka z żółtą okładka? Możesz coś zacytować? :grin:
Ostatnio zmieniony 4 maja 2010, o 21:18 przez wilma, łącznie zmieniany 1 raz.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 maja 2010, o 21:14

wilma pisze:Taka z żółtą okładka?
Właśnie taka. :grin:

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Seria "Poczytaj mi, mamo"

Post autor: Zyrafa » 12 lip 2010, o 11:24

Księżyc nad Warszawą
Załączniki
Ksiazki006.jpg
Ksiazki005.jpg
Ksiazki004.jpg

ODPOWIEDZ