Charakterystyczni prowadzący

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

olinowanie
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:43

Charakterystyczni prowadzący

Post autor: olinowanie » 24 sty 2007, o 21:12

Czy pamiętacie kto prowadził różne programy dla dzieci? Chodzi mi o postaci realne (ludzi, nie kukiełki itp).
Ja pamiętam Tadeusza Brosia (Teleranek, Rambit), który denerwował mnie w nieopisany sposób. Wydawał mi się jakoś tak sztucznie entuzjastyczny i wręcz infantylny (oczywiście jako dziecko nie określałam swych negatywnych odczuć tak dokładnie ;). Co dziwne, Ciotka Klotka w Tik-Taku, wcale taka mi się nie wydawała, podobnie jak jej partner (Grześ? czy jakoś tak). Chyba byli bardziej szczerzy?
Trudno nazwać go prowadzącym program, ale Mann jako Głos w 5-10-15 był świetny, jakoś napawał mnie poczuciem bezpieczeństwa.
Ciekawa jestem czy ktoś pamięta, że Małgorzata Niemirska (czyli Lidka z pancernych) prowadziła program o książkach -- były tam omawiane różne powieści i powiastki, mimo że w tym programie niewiele się działo (czasem były jakieś scenki ilustrujące fragment książki) to przepadałam za nim. W Michałkach pojawiała się jakaś pani nazywana bardzo fachowo (Psycholog), która pouczała głównych bohaterów (trochę się jej bałam).
Oczywiście Sumiński w Zwierzyńcu, zawsze byłam ciekawa o jakich zwierzątkach będzie opowiadał.
A Wy, pamiętacie jeszcze kogoś?

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 25 sty 2007, o 07:36

Maciej Damięcki w "Porze na Telesfora". Był pierwszym prowadzącym(ze smokiem Telesforem jako partnerem). Później odszedł(mniej więcej wtedy kiedy pojawił się drugi smok Teodor) i ja też wtedy wszedłem w wiek taki że przestałem oglądać Telesfora. Zdaje się że Damięckiego zastąpił Zygmunt Kęstowicz(ten od "Piątku z Pankracym") ale nie wiem na pewno.

Maciej Zimiński był prezenterem "Ekranu z bratkiem". Ech łza się w oku kręci. To już tyle lat temu.

Adam Słodowy i "Zrób to sam". Był kiedyś taki program dla dzieci i młodzieży gdzie p. Słodowy dawał różne rady odnośnie majsterkowania.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 25 sty 2007, o 10:15

W Grzeskach wystepowala chyba Krystyna Sienkiewicz , a gry i zabawy sportowe w Teleferiach prowadzil niezyjacy juz Marek Grot

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 25 sty 2007, o 18:48

Lidka z pancernych prowadziła "Miedzy nami i książkami"

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

znai wczoraj i dziś

Post autor: biały_delfin » 26 sty 2007, o 23:35

olinowanie pisze:"W Michałkach pojawiała się jakaś pani"
Pani psycholog nazywała się Agnieszka Galica zobacz tu

Michał Duży – Krzysztof Majchrzak – dzisiaj aktor znany z m. in. Filmów Jana Jakuba Kolskiego
Michał Mały – Andrzej Piszczatowski – dzisiaj reżyser słuchowisk radiowych w Teatrze Polskiego Radia w PR II.
Zygmun Kęstowicz – nie wymaga wyjaśnień, przyjaciel Jerzego Waldorffa.

Ze znanych ludzi (nie koniecznie prowadzących):
Maciej Wojtyszko („Bromba i inni”) – autor słuchowisk radiowych w PR II Polskiego Radia – polecam !!! można posłuchać na dobranoc, tak jak kiedyś bajki.
WIESŁAW MICHNIKOWSKI (papa Smerf) – wspaniały aktor – Kabaret Starszych Panów, Kabaret „Dudek” i wiele innych ról.
Wiesław Drzewicz (Gargamel), Henryk Talar (szczur Aleksander z Pszczółki Maii) -dziś aktor teatralny, poza tym E. Ziętek, K. Kowalewski („Urwisy”)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 27 sty 2007, o 16:45

Ooo, że pan Talar tam był, to ja nie wiedziałam :) Można prosić o szczegóły? :)
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 27 sty 2007, o 22:17

Daguchna pisze:"Można prosić o szczegóły?"
W bajce "Pszczólka Maja" był taki szczur Aleksander - mysz w okularach, wynalazca, złota rączka, Talar podkładał mu głos, poza tym:

Maja - Ewa Złotowska
Gucio - Jan Kociniak (!!!!)
Filip - Andrzej Gawroński

tyle mi się przypomniało.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 28 sty 2007, o 14:03

Eeee... Nie o to mi chodziło :) To, że Talar był w "Pszczółce Mai" to ja wiem doskonale :D Tylko dlaczego w prowadzących tu wylądował?
Mishilanu kuni no tripper...

Arturo N.
Posty: 12
Rejestracja: 5 gru 2006, o 17:16
Kontakt:

Post autor: Arturo N. » 30 sty 2007, o 20:07

Odnośnie Pankracego - prowadzącym najpierw był Kęstowicz (Pan Zygmunt), potem chyba m.in. Artui Barciś (?)

Tik Tak nie istniał bez Profesora Ciekawskiego.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 31 sty 2007, o 16:58

Tak pierwszym prowadzacym Pankracego byl Kestowicz , ktory wczesniej prowadzil Pore na Telesfora

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 31 sty 2007, o 21:28

Arturo N. pisze:potem chyba m.in. Artui Barciś (?)
Cały "Piątek z Pankracym" to dla mnie Kęstowicz, nawet teraz gy go widzę w innych fimach, to zwasze bedzie panem psa Pankracego, coś w tym jest.
jak już przyszedł Barciś to jeuż nie było to samo wtedy dla mnie.
-Słuchałem piosenek z tej audycji, muszę przyznać ze słuchało mi się tak dobrze jak Turanua.

ps. mama mi opowiadała, ze Kęstowicz był krytykowany (za Telefora), ze pracuje dla socjalistycznej tv, były naciski zeby ustapił, wiecie jak to było - że ludzie nie przepadli z uwczesną władzą i uwczesną telewizją
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 4 lut 2007, o 14:45

Ale przeciez to nie jest tak, ze po Kęstowiczu od razu przyszedł Barcis. Przed Barcisiem był jeszcze jeden prowadzący którego nazwiska kompletnie nie pamiętam ani chyba nawet nie wiem czy obecnie gdzies sie pokazuje i czy czegos później jeszcze dokonał. Pamieta ktos?

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 26 lut 2007, o 01:08

Ja pamiętam Romana Kanciruka od programów popularnonaukowych - pamiętny KWANT Roman Kanciruk i jeszcze Krzysztof Surgowt który prowadził teleturniej Rambit - chyba ci dwaj Panowie byli do siebie trochę podobni. Jeszcze Tadeusz Kwinta (chyba już nie żyje) prowadził Muzykę dla kl. 1, 2 i 3 - gdzie występował w dwóch rolach Małego i Dużego - jeden w białym a drugi czarnym garniturze. Pamiętam Panią, która uczyła piosenek w Domowym Przedszkolu - i w tym tygodniu oglądam ze swoim dzieckiem nowe Domowe Przedszkole a tam ta sama Pani (chyba nic się nie zmieniła) i do tego uczy "Jadę jadę w dal sankami" - jakbym się w czasie cofnął. No i najlepsze - gość z Piłkarska Kadra Czeka - Adam Gocel - jest teraz podobno wziętym uzdrowicielem.

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 26 lut 2007, o 01:11

o tu o Goclu link - na samym dole aktualne zdjęcie - bardziej wygląda jak demon niż uzdrowiciel http://www.frazpc.pl/b/125686

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 26 lut 2007, o 10:34

Ernie - Tadeusz Kwinta jeszcze zyje. Ciekaw jestem co by powiedzial jakby sie dowiedzial ze zostal juz pogrzebany :)
Ale to nie jego wina ze nikt go juz nie potrzebuje :( Szkoda, moglby sie pokazac.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

ODPOWIEDZ