LISTA BAJEK, SERIALI I FILMOW PRL-u !!! mozna dopisywać

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 11 maja 2007, o 23:05

Osobnego tematu nie było, ale w tym temacie parę stron wcześniej ktoś to rozkminiał.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 17 maja 2007, o 09:14

Przypomniał mi sie jeszcze jeden film a, araczej cykl filmów produkcji czechosłowackiej dla młodzieży. To były trzy odcinki pastiszu zachodnich filmów sensacyjnych w formie komedii. Nazywały się: "Walizka pełna złota"("Kufor plen zlata"), "Tuba pełna piany" ("Tuba plna peny") i "Klatka pełna ptaków" ("Klatka plna vtakov"). W tym filmie gang przestepców próbował realizować różne zbrodnicze pomysły, a dwójka chłopców im w tym przeszkadzała. W pierwszym odcinku gangsterzy próbowali ukryc skradzione złoto w sztabach pokrytych ołowiem. W drugim za pomocą wprowadznia na rynek pasty do zębów psującej błyskawicznie zęby, opanować światowy rynek protez zębowych. W trzecim wyhodowali krzyżówkę sroki z papugą (srokopapugę), której zadaniem było okradanie domów z biżuterii. Do tego było mnóstwo śmiesznych sytuacji. Ci dwaj chłopcy byli synami dowódcy policji w jakimś fantastycznym kraju a ich hobby było modelarstwo lotnicze. Serial nadawano w latach siedemdziesiątych na feriach. Nie wiem czy czegoś nie poręciłem, jesli chodzi o szcegóły, ale to juz tyle lat...[/i]

drdick1976
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2007, o 10:24

Post autor: drdick1976 » 18 maja 2007, o 10:46

Witam!
Świetna stronka, aż mnie coś w sercu ścisnęło jak tu wszedłem i pobuszowałem po stronie a potem poczytałem tematy na forum :o Większość bajek i filmów o których piszecie znam, nie widziałem natomiast aby ktoś wspomniał o "Gangu Olsena", który może chociaż nadawany nieco później, może być śmiało zakwalifikowany do kategorii "RETRO" :)
Podobnie można powiedzieć o "Robin Hoodzie", którego przygody przeżywaliśmy z kumplami w podstawówce i potem nawalaliśmy sie kijami w krzaczorach :lol:

I na koniec pytanko: czy jest możliwość zdobycia choćby odcinka "Załogi G" po polsku? Chciałbym pokazać swoim dzieciom co tatuś oglądał jak był mały 8)

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 20 maja 2007, o 19:29

a pamietacie taki serial: DZIEWCZYNA I CHLOPAK ??? albo NIKOGO NIE MA W DOMU (mama nie pozwoliła mi nikogo wpuszczac) ????

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 maja 2007, o 20:18

Xiomo23 pisze:NIKOGO NIE MA W DOMU
- zawsze coś spsocił,
pamientam jak urządził prasowanie, w międzyczasie ktoś zapukał do drzwi, więc poleciał otworzyć, zostawił żelazko i efekt widomy - wypalona dziura :D
ps. chyba już gzieś widziałem na forum o tym serialu
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

drdick1976
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2007, o 10:24

Post autor: drdick1976 » 21 maja 2007, o 21:54

A czeski serial o Jakubku Szklarzu? :) W ogóle to czeskie seriale miały u nas spora widownię, rekordy popularności biły jeszcze "Kobieta za ladą", "Szpital na peryferiach".... Niby były to seriale dla dorosłych ale coś tam się zawsze obejrzało :D

Moon River
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2007, o 04:40

Post autor: Moon River » 21 maja 2007, o 23:25

drdick1976 pisze:A czeski serial o Jakubku Szklarzu? :) W ogóle to czeskie seriale miały u nas spora widownię, rekordy popularności biły jeszcze "Kobieta za ladą", "Szpital na peryferiach".... Niby były to seriale dla dorosłych ale coś tam się zawsze obejrzało :D
Oczywiście, też już miałam wspomnieć :D . Serial nazywał się "Synowie i córki Jakuba Szklarza" i był swoistą sagą. Leciał w czasie wakacji jako film wieczorny po dzienniku. To mógł być 1987 r. Uwielbiałam patrzeć jak wydmuchiwali piękne, kolorowe szklane wazony :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 22 maja 2007, o 09:38

Już się wyjaśniło...od zawsze miałam marzenie dmuchania wazonów itp. no tak, to po tym filmie...przypomnijcie jeszcze jakieś szczegóły filmu.
Ja przypominam sobie sceny w fabryce i te wazony szklane..

pabloart
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2007, o 21:20
Kontakt:

Post autor: pabloart » 22 maja 2007, o 22:19

A mnie sie przypomnialy takie dwa seriale:

"Vaco da Gama ze wsi Rupcza"
"Elektroniczna Magdalena" - o dziewczynce ktora byla robotem, lecial zawsze po poludniu, ok godz. 16

I byla tez bajka polaczona z filmem dokumentalnym, kilkuminotwa, cyklicznie nadawana po ktoryms z odcinkow serialu popularnonaukowego (nie wiem czy "Kwant", czy "1-2-3 Kontakt" czy innym). Glowym bohaterem byl stworek, ktory przemieszczal sie skokami (czasem latal na krotkich dystansach), jego dolna czesc ciala przypominala spód smoczka dla dzieci - taka jakby hmm przyssawka. Stworek nic nie mowil tylko co jakis czas przytakiwal. A calosc traktowala o zagadkach tego swiata, naukowych technicznych, cos jak odpowiednik "Sondy" dla dzieci

pabloart
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2007, o 21:20
Kontakt:

Post autor: pabloart » 22 maja 2007, o 22:25

hm.. poprawka... nie "Elektroniczna Magdalena" tylko "Mechaniczna Magdalena" ;)

RobertN
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2007, o 13:12

a pamiętacie taki film...

Post autor: RobertN » 23 maja 2007, o 13:24

... w tytule coś jakby "Tajemniczy kamień" czy jak... to był jakiś serial , puszczany w wakacje ( o poranku ) w latach 80-tych , serial prawdopodobnie produkcji australijskiej, nie pamiętam już dokładnie o co chodziło ale wiem że bohaterami były dzieci ( rodzeństwo ? ) cała akcja toczyła się współcześnie lecz fabuła wzbogacoan byłą o elementy SF , sam "tytułowy" kamień był niewielki , zielony , o trójkątnym kształcie i pamiętam że jak się go używało to fajnie świecił ,. acha - i była tam taka fajna dziewczyna - pamiętam że chciałem skontaktować się z TP w celu zdobycia namiarów na producenta filmu i po nitce do kłębka... tzn. do "fanklubu" aktorki ...

Awatar użytkownika
Jumba
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2007, o 13:27

Post autor: Jumba » 23 maja 2007, o 14:25

Mam ten serial na kasecie :P
Nie cały ale jakieś 5 odcinków :D
Kocham bajki Disney!!

Awatar użytkownika
Jumba
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2007, o 13:27

Post autor: Jumba » 23 maja 2007, o 14:26

"Mechaniczna Magdalena" to też fajny serial był :P
Kocham bajki Disney!!

RobertN
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2007, o 13:12

....masz serial??? !???!/

Post autor: RobertN » 23 maja 2007, o 14:29

...do Jumba ...
masz ten serial ...? ...ten z kamieniem ? jaki był właściwy tytuł filmu ..?
jeeeezu.... mam 33lata i podniecam się jak dziecko ;)

Awatar użytkownika
blackforever
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2007, o 16:34

Post autor: blackforever » 23 maja 2007, o 17:17

a ja pamiętam dobranockę o dziewczynce Planetce, która codziennie odwiedzała swojego ziemskiego kolege, wlatywała z kosmosu przez okno. To była czeska kreskówka.

ODPOWIEDZ