LISTA BAJEK, SERIALI I FILMOW PRL-u !!! mozna dopisywać

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 11 lis 2008, o 18:22

ernie pisze:Zapomniany trochę "Dick Wredniak i latające maszyny" i jego chichoczący pies Bełkot (lub Bałwan) -ciągle ścigali samolotami gołębia pocztowego "łap gołębia, łap gołębia". Na początku był taki głos lektora jak z wojennych filmów dokumentalnych, coś takiego "Eskadra Sępa wytrwale dąży do złapanie gołębia pocztowego, ale szczęści im nie sprzyja" i te maszyny albo się zapalały, wybuchały
Dopiero przy przeglądaniu po raz n-ty tematu skojarzyłam :D W latach 90. tą kreskówkę emitował amerykański Cartoon Network, wowczas jeszcze dostępny w Polsce np. z satelity. Pamiętam anglojęzyczną wersję okrzyku Dicka: "Catch the pidgeon!" ^^
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dastardly_i_Muttley
Perry pisze:bajka o żółwiu Tuptusiu (nie pamietam tytułu) pamiętam tylko okrzyk Tuptusiu w drogę!!!
W oryginale to się zwało bodaj "Touché Turtle and Dum Dum" i mam wrażenie, że było później emitowana na polskim CN.
Perry pisze:i bajka z kina którą widziałem chyba z pięć razy Dzieci wśród piratów (japoński tytuł to Dobutsu Takarajima)
I w tym momencie znowu zaskoczył mnie fakt, jak to anime egzystowało już radośnie za PRL-u i nikt nie doszukiwał się w japońskich produkcjach przemocy i satanizmu :cool:
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 18 lis 2008, o 22:59

Robi pisze:
prezes pisze:
Film "Na skraju lasu", miał chyba tytuł "Na skraju puszczy". I to było zdaje sie o skautach.
Nie wiem czy o tym samym mowimy. Mnie sie kojarzy jako amerykanski lub kanadyjski i jako Na skraju lasu. Lecial w drugiej polowie lat 70 po Teleranku
Robi nie uwierzysz co znalazłem. Dosza do mnie w końcu książka Bartka Koziczyńskiego pt:,,333 popkultowe rzeczy... PRL", która wszystkim polecam.
Pod hasłem ,,Teleranek" znalazłem spis seriali emitowanych po nim w latach 70. i 80. (zapewne nie kompletny).
Jednym z nich był serial ,,Na skraju puszczy" prod. kanadyjskiej (jednak 7zark7 pamiętał dobrze). Angielski tytuł ,,The Forest Rangers".
Na Filmwebie o nim skąpo.
Wiadomo tylko, że kręcono go w latach 1963-1966 i że serial liczy 104 odcinki.

Na YouTube też coś znalazłem.

Tu jest opening.
http://pl.youtube.com/watch?v=z9OoPyYGKdI

a tu zwiastun:
http://pl.youtube.com/watch?v=r2foTEwzQ ... re=related

Autor książki pisze, że był on emitowany pod koniec lat 70., ale gdyby tak było to pamiętał bym z niego więcej szczegółów a nie tylko kilka scen. :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 19 lis 2008, o 08:58

Tak to sa fragmenty z tego filmu.Milo zobaczyc to po tylu latach.
Ja tez mysle ze bylo to w ok roku 1976, ale dalej nie jestem przekonany co do tytulu.Ja caly czas mam w pamieci Na skraju lasu,w starej ksiedze gosci tez ktos pytal o ten film pod tym tytulem.Skoro autor nie jest pewny kiedy ten serial leciac to moze tytul tez nie przetlumaczyl do konca...

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 19 lis 2008, o 13:18

Sprawdzałem z córka w słowniku i oryginalny tytuł można przetłumaczyć jako ,,Strażnicy lasu" lub ,,Leśni strażnicy". Autor książki wiec go nie tłumaczył, ale spisał polski tytuł ze starych programów telewizyjnych lub jakiej listy seriali z gazety. Przyznam jednak, że też wydawało mi się że to był ,,Na skraju lasu". Na Filmwebie znalazłem informację o tym, że,,Na skraju lasu" (Na samote u lesa) to również czechosłowacki film z 1976r. W głównej roli wystąpił Josef Kemr, niezapomniany odtwórca roli Bouhusa Cisara serialu ,,Pod jednym dachem". :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 19 lis 2008, o 18:24

kerakerolf pisze:. Przyznam jednak, że też wydawało mi się że to był ,,Na skraju lasu". :
Ja nadal twierdze ze to bylo Na skraju lasu
Ciekawe czy mozna gdzies znalezc czolowke z Niewidzialnej reki

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 22 lis 2008, o 00:21

Niewidzialnej ręki nie moge znaleźć, a szkoda :sad:.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2008, o 00:23 przez juka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 lis 2008, o 08:41

Juko, a nie ma jej w książce "333..."?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 22 lis 2008, o 10:15

Elle pisze:Juko, a nie ma jej w książce "333..."?
Jest oczywiście, ale nam chodziło o czołówkę - nagranie.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 30 lis 2008, o 18:59

Przywitalem sie juz w innym watku :grin: .
Czy pamietacie moze francuska serie filmow o Fantomasie z Louisem de Funes. TVP emitowala to w polowie lat 70-tych. Najbardziej zapamietalem scene z zamiana Citroena w samolot :lol: , udalo mi sie to znalezc w sieci :
http://uk.youtube.com/watch?v=eGDWIRI5j7o
Drugi serial, ktory pamietam z tamtego okresu to angielski Rewolwer i melonik ( The Avengers), bardzo surrealistyczny (teraz to wiem) :lol: , ale bardzo mi sie wtedy podobal.
Tu czolowka:
http://uk.youtube.com/watch?v=n0YOlU3SMgs
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 lis 2008, o 19:00 przez kuba70, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 30 lis 2008, o 20:00

kuba70 pisze:Przywitalem sie juz w innym watku :grin: .
Czy pamietacie moze francuska serie filmow o Fantomasie z Louisem de Funes.
Ależ oczywiście. A scena z "trzecia ręką" jest kultowa. Pamiętam, ze popłakałem się ze śmiechu do łez. :lol:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 30 lis 2008, o 20:21

Ja uwielbiam scenę, jak komisarz Juve nocował w zamku w Szkocji, i potykał się o próg w korytarzu. Niby nic, a mnie śmieszy. :lol:
Przeczytajcie sobie książkę - wspomnienia synów De Funesa. Bardzo ciepła i wzruszająca.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 30 lis 2008, o 20:24

Fantomasa pamietam jak lecial w jakas popoludniowa niedziele pod koniec lat 70

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 30 lis 2008, o 22:09

I tak przy okazji przypomnial mi sie wegierski serial animowany, raczej dla doroslych pt. Gustaw (Gusztav). Byl puszczany w TV raczej nieregularnie.
http://uk.youtube.com/watch?v=HU0vkBTydrQ
I jeszcze mam pytanie: przed Michalkami byl emitowany przez krotki okres czasu program z dwiema postaciami-pacynkami, cos wlasnie w stylu Michalkow, ale same lalki byly zrobione chyba z wloczki, tak jakby udziergane na szydelku. Imion tych stworkow nie potrafie sobie przypomniec...

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 1 gru 2008, o 01:30

Grześki. Ludzie się o to pytają, trochę to pamięta, ale żeby coś więcej, to ciężko jest...
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 1 gru 2008, o 08:28

kuba70 pisze:I tak przy okazji przypomnial mi sie wegierski serial animowany, raczej dla doroslych pt. Gustaw (Gusztav). Byl puszczany w TV raczej nieregularnie.
http://uk.youtube.com/watch?v=HU0vkBTydrQ
Świetny był. Pokazywał ułomności ludzkiej natury z dawką doskonałego humoru. Pamietam odcinek w którym Gustaw kupił sobie psa - bernardyna. Przecież złodziej traktujący czworonoga jak wycieraczkę to patent jedyny w swoim rodzaju.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2008, o 08:32 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ