LISTA BAJEK, SERIALI I FILMOW PRL-u !!! mozna dopisywać

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 25 kwie 2007, o 06:44

Chyba Chodzi Ci o: Biały Delfin UM - w tym temacie było już i to sporo jest też dość dokładnie omówiony ten film (serial) na stronie głównej Nostalgii.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 25 kwie 2007, o 20:48

Xiomo23 pisze:BIAŁY DELFIN UU - PAMIETACIE????

to jes chyba pytanie retoryczne ? :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 maja 2007, o 20:40

oczywiscie, kto by tej bajki nie pamietal!!!!!!! a pamietacie taki film Karetka pogotwia????

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 2 maja 2007, o 20:10

Po czesku to chyba ten tytuł brzmiał: SANITKA - doś dobrze pamietam szedł w końcowce lat 80 - tych tak gdzieś 86 - 87. :)

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 2 maja 2007, o 20:18

Tu znalażlem troche zdięc z tego serialu: http://sanitka.zachranari.net/
A tu coś po czesku ogólne o tym serialu: http://www.csfd.cz/film/72551-sanitka/ lub po angielsku (jeszcze krócej): http://www.imdb.com/title/tt0294179/

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 2 maja 2007, o 20:30

Temat z SERIALU: "SANITKA" (KARETKA POGOTOWIA) - ponieważ niewiem czy udało mi sie go dodac jako załączni podaje adres gdzie mozna go sciągnąć: http://sanitka.zachranari.net/Theme_San ... Cas313.mp3

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 3 maja 2007, o 00:33

Krzychu pisze:Po czesku to chyba ten tytuł brzmiał: SANITKA - doś dobrze pamietam szedł w końcowce lat 80 - tych tak gdzieś 86 - 87. :)
Powiedziałabym, że w 1987. Zasugerował mi to fragment książki Marka Sarjusza-Wolskiego "Cisza po życiu":

"Co chwila dzwoni telefon z niespokojnym pytaniem:
- Czy wyłączyłaś telewizor?
Po dzienniku jest dziś ostatni odcinek serialu "Karetka pogotowia". O katastrofie lotniczej. Pani Ilona Wesołowska wie o tym, bo oglądała rano."

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 3 maja 2007, o 06:44

Mnie też się wydawało iż to był rok 1987 ale nie byłem pewien na 100% (stąd dałem taki mały przedział czasowy). Jak przez mgłę pamiętam niektóre sceny np. tę z katastrofą lotniczą - była ona chyba w ostatnim albo przed ostatnim odcinku i chyba wiązała się z uruchomieniem po niej pierwszego oddziału OIOM w szpitalu. Zresztą akcja filmu dzieje się w latach 60 -tych lub na początku 70 - tych. Na pewno sporo wcześniej niż akcja Szpitala na peryferiach. Sam film jest z 1984 r więc jeśli emisja w Polsce była by 3 lata później to by nawet pasowało.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 5 maja 2007, o 15:13

Nie wiem czy ktoś już wspominał o znakomitym serialu animowanym "Proszę słonia". Opowiadał o porcelanowym słoniku, który karmiony witaminami przez chłopca Pinia urósł do rozmiarów prawdziwego słonia i ożył. Głosów postaciom użyczali m.in. Ludwik Benoit (słoń Dominik), Irena Kwiatkowska (mam Pinia) i Wiesław Michnikowski (ojciec Pinia).

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 5 maja 2007, o 17:28

Prosze slonia niedawno lecial na kanale Kino Polska , moze beda powtarzac

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 5 maja 2007, o 21:03

"Proszę słonia" podobno leciało niedawno w tvp.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 5 maja 2007, o 23:07

Jak znam życie, to o godzinie 7.45, kiedy normalne dzieci TV nie oglądają... :?
Mishilanu kuni no tripper...

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: LISTA BAJEK, SERIALI I FILMOW PRL-u !!! mozna dopisywać

Post autor: Kamila » 11 maja 2007, o 20:15

CYTAT : Mam jeszcze jedno pytanie związane z bajką. Mianowicie przed niedzielnym serialem "Niebezpieczna zatoka" było dużo odcinków pewnej bajki o białej foce, z ktorą przyjaźniły sie dzieci. Cała sceneria odbywała się na śniegu.... z tego co pamiętam. Byli tam kłusownicy, którzy polowali na m.in te foki i te dzieci pomagały tej foce. Oni tam na takich snieżnych skuterkach jezdzili. KTO PAMIETA JAKI BYŁ TYTUŁ TEJ BAJKI ??

"Foczka zwana Śniezkiem". Choć mnie się kojarzy, że leciała w trakcie "Teleranka". Niestety nie znam oryginalnego tytułu.

CYTAT : Był też taki film dla młodziezy o takim dziewczynie i chłopaku, którzy byli zza swiatów, ufo im sie rozbiło po prostu i mieli takie paranormalne moce. Wiem ze był to brat ze siostrą i siostra trafiła do domu zwykłego, natomiast chłopaka jakos uprowadzili złodzieje i widzac jego niezwykłe mozliwosci probowali je wykorzystac dla swoich celów. Już nie pamietam czy ten chlopak straciłpamieć ze ma siostre czy cos.... nie pamietam. Pamietam poscig autem tej rodziny (i tej siostry) za tymi złodziejami (z tym bratem). ta siostra stwierdziłą ze niewiele moze zdziałac bo nie ma silniejszej mocy niż ten brat. Pamietam tez scene w takim sklepie zabawkowym. Ten chłopiec tak sprawił ze wszystkie zabawki w tym sklepie ożyły i tak np. manekin indianina z tomahawkiem ożył, woz zaczął po całym tym sklepie jezdzic. Niestety nikt nie pamieta tytułu!!!! MOZE WY PAMIETACIE !!!!! POMOŻCIE!!!!

"Powrót z Góry Czarownic" (sequel "Ucieczki na Górę Czarownic") (Escape to ... i Return from Witch Mountain, wersje z lat 70)

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 11 maja 2007, o 21:37

"Foczka zwana Śnieżkiem" w oryginale zwała się "Bibifoc". Bez problemu można znaleźć pod tym tytułem na Youtube intro z tego serialu :)
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 11 maja 2007, o 21:46

gdzies tu juz widziałem temat o tej foczce - proponuję funkcje "szukaj"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ