LISTA BAJEK, SERIALI I FILMOW PRL-u !!! mozna dopisywać

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 15 paź 2008, o 21:23

Bardzo fajny ale już chyba lekko zapomniany film "rysowany" przez p. Lutczyna

Dla chcących go sobie "ściągnąć" link do miejsca z linkami:

http://peb.pl/filmy-animowane/315827-ra ... bbing.html

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 24 paź 2008, o 22:55

juka pisze:Czy jest ktoś z Rzeszowa i już to widział? :smile:
http://film.onet.pl/0,0,1818090,wiadomosci.html
Dzisiaj pobieżnie oglądałem. Tom I. Wydane ładnie, dużo kolorowych zdjęć, ilustracji i ciekawostek. Cena około 70 zł. W pierwszym tomie m.in. Jacek i Agatka, Miś Uszatek, Kiwaczek, Krecik, Gąska Balbinka, Piaskowy Dziadek, Bolek i Lolek, Pszczółka Maja.
W tomie II ma być m.in. Reksio. Wydane przez Polimedia.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2008, o 22:55 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 8 lis 2008, o 22:41

Robi pisze:
prezes pisze:
Film "Na skraju lasu", miał chyba tytuł "Na skraju puszczy". I to było zdaje sie o skautach.
Nie wiem czy o tym samym mowimy. Mnie sie kojarzy jako amerykanski lub kanadyjski i jako Na skraju lasu. Lecial w drugiej polowie lat 70 po Teleranku
Dzięki chłopaki. Od kilkunastu lat zastanawiałem sie jaki ten serial miał tytuł. To pierwszy serial obok ,,Czarnego królewicza" jaki w ogóle pamiętam z Teleranka. Był emitowany w 1976 lub 1977 r. gdy chodziłem do przedszkola lub pierwszej klasy. Zapamiętałem, że był o dzieciach traperów mieszkających w jakim drewniany forcie przy lesie. Pamiętam odcinek z kradzieżą zwierzęcych skórek. Serial rozpoczynał się jak jacyś jeźdźcy wjeżdżali lub chłopcy wbiegali do fortu przez ruchoma bramę i na jej tle był napisany tytuł. I tu dochodzimy do sedna. Nie pamiętam czy był to serial amerykański czy kanadyjski. Do Kanady pasowało by bardziej ,,Na skraju puszczy", ale mi też się kojarzy, nie wiem czy słusznie "Na skraju lasu". Na skraju..." był na pewno. Nie to jest najważniejsze. Już myślałem, że nikt nie pamięta tego serialu, Jak widać myliłem się. Jeszcze raz dziękuje za przypomnienie.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 8 lis 2008, o 23:00

Jak tak dobrze idzie to przypominanie, to może pamiętacie film o małym chłopcu z Laponii? Był to serial emitowany tak na przełomie lat 70 i 80, jakoś w tygodniu po południu, produkcji pewnie fińskiej czy norweskiej, nie wiem. Bohaterem był mały chłopiec, pamiętam że mieszkał w igloo, ale chodził też (jeździł saniami) do szkoły do jakiegoś miasteczka. No i miał taką wełnianą kolorową (zapewne, bo w telewizji była czarno-biała :smile:) czapkę robioną na drutach. Był z Lapończykiem (to pamiętam, bo z tego serialu dowiedziałam się, że oprócz Japonii jest też Laponia). Pamięta to ktoś?

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 8 lis 2008, o 23:26

juka pisze:Jak tak dobrze idzie to przypominanie, to może pamiętacie film o małym chłopcu z Laponii? Był to serial emitowany tak na przełomie lat 70 i 80, jakoś w tygodniu po południu, produkcji pewnie fińskiej czy norweskiej, nie wiem. Bohaterem był mały chłopiec, pamiętam że mieszkał w igloo, ale chodził też (jeździł saniami) do szkoły do jakiegoś miasteczka. No i miał taką wełnianą kolorową (zapewne, bo w telewizji była czarno-biała :smile:) czapkę robioną na drutach. Był z Lapończykiem (to pamiętam, bo z tego serialu dowiedziałam się, że oprócz Japonii jest też Laponia). Pamięta to ktoś?
A coś mi się przypomniało. Piosenka brzmiała: "jullaja, jullaja, julla- ej".
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 9 lis 2008, o 09:25

Dudzio pisze:
juka pisze:Jak tak dobrze idzie to przypominanie, to może pamiętacie film o małym chłopcu z Laponii? Był to serial emitowany tak na przełomie lat 70 i 80, jakoś w tygodniu po południu, produkcji pewnie fińskiej czy norweskiej, nie wiem. Bohaterem był mały chłopiec, pamiętam że mieszkał w igloo, ale chodził też (jeździł saniami) do szkoły do jakiegoś miasteczka. No i miał taką wełnianą kolorową (zapewne, bo w telewizji była czarno-biała :smile:) czapkę robioną na drutach. Był z Lapończykiem (to pamiętam, bo z tego serialu dowiedziałam się, że oprócz Japonii jest też Laponia). Pamięta to ktoś?
A coś mi się przypomniało. Piosenka brzmiała: "jullaja, jullaja, julla- ej".
Piosenki nie pamiętam :sad:. Przypominam sobie jeszcze, że ten chłopiec miał jakieś problemy w szkole, był wyśmiewany - często powtarzał, że jest Lapończykiem, inni chyba nie byli albo nie mieszkali jak on w igloo, bo kojarzy mi się z jakąś innością.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 9 lis 2008, o 09:39

kerakerolf pisze:
Dzięki chłopaki. Od kilkunastu lat zastanawiałem sie jaki ten serial miał tytuł. To pierwszy serial obok ,,Czarnego królewicza" jaki w ogóle pamiętam z Teleranka. Był emitowany w 1976 lub 1977 r. gdy chodziłem do przedszkola lub pierwszej klasy. Zapamiętałem, że był o dzieciach traperów mieszkających w jakim drewniany forcie przy lesie. Pamiętam odcinek z kradzieżą zwierzęcych skórek. Serial rozpoczynał się jak jacyś jeźdźcy wjeżdżali lub chłopcy wbiegali do fortu przez ruchoma bramę i na jej tle był napisany tytuł. I tu dochodzimy do sedna. Nie pamiętam czy był to serial amerykański czy kanadyjski. Do Kanady pasowało by bardziej ,,Na skraju puszczy", ale mi też się kojarzy, nie wiem czy słusznie "Na skraju lasu". Na skraju..." był na pewno. Nie to jest najważniejsze. Już myślałem, że nikt nie pamięta tego serialu, Jak widać myliłem się. Jeszcze raz dziękuje za przypomnienie.
Ja go pamietam chyba jakos pierwszy moj serial( mysle ze to rok 1976 ew 75) . Pamietam odcinek w ktorym bohaterowie pomagali w gaszeniu lasu.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 9 lis 2008, o 09:41

juka pisze:Jak tak dobrze idzie to przypominanie, to może pamiętacie film o małym chłopcu z Laponii? Był to serial emitowany tak na przełomie lat 70 i 80, jakoś w tygodniu po południu, produkcji pewnie fińskiej czy norweskiej, nie wiem. Bohaterem był mały chłopiec, pamiętam że mieszkał w igloo, ale chodził też (jeździł saniami) do szkoły do jakiegoś miasteczka. No i miał taką wełnianą kolorową (zapewne, bo w telewizji była czarno-biała :smile:) czapkę robioną na drutach. Był z Lapończykiem (to pamiętam, bo z tego serialu dowiedziałam się, że oprócz Japonii jest też Laponia). Pamięta to ktoś?
Cos mi sie kojarzy. W serialu bylo tez duzo reniferow. Mozliwe ze lecial w ktores ferie zimowe

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 9 lis 2008, o 11:42

Robi pisze:
kerakerolf pisze:

Ja go pamietam chyba jakos pierwszy moj serial( mysle ze to rok 1976 ew 75) . Pamietam odcinek w ktorym bohaterowie pomagali w gaszeniu lasu.

To również mój pierwszy serial jaki pamiętam. Jesteśmy w tym samym wieku i dlatego wspomnienia z roku 1976, gdy byliśmy sześciolatkami, są raczej mgliste. Z 1977 i 1978 roku gdy emitowano ,,Niedźwiedzia pana Adamsa" pamiętam już całkiem sporo. Przypuszczam, że ktoś starszy od nas o dwa lata pamiętałby znacznie więcej szczegółów z tego serialu. :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 9 lis 2008, o 16:56

kerakerolf pisze:

To również mój pierwszy serial jaki pamiętam. Jesteśmy w tym samym wieku i dlatego wspomnienia z roku 1976, gdy byliśmy sześciolatkami, są raczej mgliste. Z 1977 i 1978 roku gdy emitowano ,,Niedźwiedzia pana Adamsa" pamiętam już całkiem sporo. Przypuszczam, że ktoś starszy od nas o dwa lata pamiętałby znacznie więcej szczegółów z tego serialu. :wink:
Dudzio jest starszy ale pytalem juz go ,on nie pamieta "Na skraju lasu". Zaraz po tym serialu w Teleranku leciala chyba Pipi Langstrumpf,ktora pamietam bardzo dobrze
Ostatnio zmieniony 9 lis 2008, o 16:56 przez Robi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 9 lis 2008, o 17:41

Robi pisze:
kerakerolf pisze:

To również mój pierwszy serial jaki pamiętam. Jesteśmy w tym samym wieku i dlatego wspomnienia z roku 1976, gdy byliśmy sześciolatkami, są raczej mgliste. Z 1977 i 1978 roku gdy emitowano ,,Niedźwiedzia pana Adamsa" pamiętam już całkiem sporo. Przypuszczam, że ktoś starszy od nas o dwa lata pamiętałby znacznie więcej szczegółów z tego serialu. :wink:
Dudzio jest starszy ale pytalem juz go ,on nie pamieta "Na skraju lasu". Zaraz po tym serialu w Teleranku leciala chyba Pipi Langstrumpf,ktora pamietam bardzo dobrze
Za to serial o Pipi Langstrumpf pamiętam doskonale. Głosu użyczyła jej Pani Ewa Złotowska (jak również później Pszczółce Mai). Ojcu Pipi, który pojawia się na końcu serialu i zostawia jej drugi sakwojaż wypełniony złotymi pieniążkami głosu użyczył nieżyjący już Pan Tadeusz Bartosik. Mało kto wie, ze pierwotne tłumaczenie książki Astrid Lindgren o Pipi na język polski nosiło tytuł "Fizia Pończoszanka". Serial był puszczany po raz pierwszy w ferie zimowe w połowie lat 70. Chyba. Wybaczcie, ale skleroza i starcza demencja nie pozwala mi dokładnie określić roku. :wink:
Ostatnio zmieniony 9 lis 2008, o 17:45 przez Dudzio, łącznie zmieniany 4 razy.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 9 lis 2008, o 17:47

Dudzio pisze: Serial był puszczany po raz pierwszy w ferie zimowe w połowie lat 70. Chyba. :
Ja go pamietam ale z Teleranka chyba ok 76 roku wiec moze to juz byla druga emisja

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 9 lis 2008, o 18:05

Robi pisze:
Dudzio pisze: Serial był puszczany po raz pierwszy w ferie zimowe w połowie lat 70. Chyba. :
Ja go pamietam ale z Teleranka chyba ok 76 roku wiec moze to juz byla druga emisja
Na pewno tak, bo dokładnie pamiętam że były ferie zimowe. Potem nawet w zeszycie narysowałem Pipi dźwigającą swojego łaciatego konia. Jak sie można domyśleć zadanie domowe było związane z feriami.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 9 lis 2008, o 18:36

Na pewno tak, bo dokładnie pamiętam że były ferie zimowe. Potem nawet w zeszycie narysowałem Pipi dźwigającą swojego łaciatego konia. Jak sie można domyśleć zadanie domowe było związane z feriami.[/quote]

Też pamiętam Pipi Langstrumpf z Teleranka z lat 1976 ewentualnie 1977. Później były powtórki w wakacje.
A pamiętacie angielski serial również z Teleranka ,,NIESAMOWITA PIĄTKA" z ok. 1978 r. o piątce młodocianych detektywów amatorów. Co odcinek rozwiązywali jakąś zagadkę kryminalną. Pamiętam jak wytropili przestępce ukrywającego sie w starej latarni morskiej lub znaleźli wielki tunel w którym ukrywano pociąg służący do jakiegoś przestępstwa. Po każdym odcinku rysowałem sobie w zeszycie najważniejszą scenę z każdego odcinka. W szkole rozmawiało sie tylko o nich, ,,Wspaniałej czwórce" i ,,Cosmosie 1999". :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 9 lis 2008, o 18:43

kerakerolf pisze: W szkole rozmawiało sie tylko o nich, ,,Wspaniałej czwórce" i ,,Cosmosie 1999". :wink:
No Kosmos 1999 to wtedy byl hit. Jest o tym tez w temacie o "Studio 2"

ODPOWIEDZ