LISTA BAJEK, SERIALI I FILMOW PRL-u !!! mozna dopisywać

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 19 gru 2007, o 18:23

Myślę, że warto przypomnieć serial "Shogun", powieść Jamesa Clavella, posłużyła za kanwę wielokrotnie nagradzanego serialu telewizyjnego będącego retrospektywną historią o miłości i wojnie osadzonej w widowiskowych realiach feudalnej Japonii początków XVI wieku. John Blackthorne (w tej roli występuje Richard Chamberlain), nawigator angielskiego okrętu, rozbija się u wybrzeży Japonii. Cudem ocalony, staje się naocznym świadkiem śmiertelnych walk o tron Szoguna, w które uwikłany jest feudalny władca, Toranaga. Wciągnięty w tę walkę Blackthorne zostaje pierwszym w historii obcokrajowcem, który dostąpił zaszczytu pasowania na samuraja.
Tutaj link do intro serialu: http://pl.youtube.com/watch?v=1Ukwu8wlrkA

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 gru 2007, o 19:59

co prawda powtarzali to kilka razy ostatnio - w wakacje, ale kojarzy z dzieciństwem.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 20 gru 2007, o 19:40

Shogun to klasyka. :!: :) Mało teraz dobrych seriali historycznych.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 21 gru 2007, o 03:58

biały_delfin pisze:co prawda powtarzali to kilka razy ostatnio - w wakacje, ale kojarzy z dzieciństwem.
W Polsce pierwszy raz serial "Shogun" nadawano w połowie lat osiemdziesiątych (bodajże zima 84/85).

griff
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2008, o 20:33

Post autor: griff » 15 sty 2008, o 18:47

A gówniarzeria pamięta smoka-smokofila Danka,który był niewidzialny i wpierniczał węgiel??

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 sty 2008, o 20:52

Gówniarzeria pamięta. Było nawet na forum. I jak mu różne gatunki węgla różnie smakowały.

ana
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2007, o 21:53

Post autor: ana » 17 sty 2008, o 00:29

Poszukuję informacji o bajce, która nie była wyświatlna w telewizji (chyba). Pamietam jak bylismy na Gwiazdce z zakładu pracy mojego taty (pamieta ktoś takie imprezy - te reklamówki ze słodyczami) i tam to puszczali. To było o takim koniku?-garbusku. Jedna scena która utkwiła mi w pamięci - ten konik był przyjacielem takiego chłopca i mieli go utopić? w beczce z wodą a ten konik podbiegł chuchnął i woda zamarzła...
To był animowana bajka, chyba rosyjska. Może ktoś to pamięta?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 17 sty 2008, o 10:02

A nie był to po prostu "Konik - Garbusek"? Słynna rosyjska bajka. Nie wiem, czy była w TV, ale na pewno królowała w kinach. :D

sophia
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2008, o 01:54

Post autor: sophia » 19 sty 2008, o 01:57

HEJ A CZY KTOś PAMIęTA FILM O CZAROWNICACH?TO BYłA JAKAż SZKOłA MAGII I UCZNIOWIE GOTOWALI W WIELKIM KOTLE WYWARY DODAJAC OKO TRASZKI ITD,,,TYLKO TYLE PAMIETAM ..TO LECIALO JAKOS W LATACH 80,,,,
I JESZCZE PIOSENKA Z CZOLOWKI BAJEK, KTORE ZAWSZE W FERIE RANO LECIALY..MOZE KTOS MA LINK:)

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 19 sty 2008, o 11:57

juka pisze:A nie był to po prostu "Konik - Garbusek"? Słynna rosyjska bajka. Nie wiem, czy była w TV, ale na pewno królowała w kinach. :D
"Konik garbusek" był wyświetlany w TV - pamiętam jak przez mgłę. Bajka była chyba z animowanymi kukiełkami .

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 21 sty 2008, o 08:15

sophia pisze:HEJ A CZY KTOś PAMIęTA FILM O CZAROWNICACH?TO BYłA JAKAż SZKOłA MAGII I UCZNIOWIE GOTOWALI W WIELKIM KOTLE WYWARY DODAJAC OKO TRASZKI ITD,,,TYLKO TYLE PAMIETAM ..TO LECIALO JAKOS W LATACH 80,,,,
I JESZCZE PIOSENKA Z CZOLOWKI BAJEK, KTORE ZAWSZE W FERIE RANO LECIALY..MOZE KTOS MA LINK:)
Najprawdopodobniej chodzi tu o film animowany pt: SABRINA NASTOLETNIA CZAROWNICA - dla twej informacji jest to ekranizacja komiksu. A film DVD był mozna preludium do serialu animowanego który do nmaja zeszłęgo roku był emitowany na kanale ZIG - ZAP. Pare lat temu chyba na Polsacie szedł ten film w wersji aktorskiej.

Tu jest link do informacji o serialu animowanym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sabrina_%2 ... imowany%29

Tu zaś do informacji o serialu aktorskim:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sabrina%2C ... czarownica

tu jest intro serialu animowanego - niestety w orginale:

http://pl.youtube.com/watch?v=QmID2qGxq ... re=related

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 21 sty 2008, o 08:25

A i jeszcze jedno film animowany nazwijmy go pełnometrażowy nie mał nic (albo niewiele) wspólnego z późnijszym serialem.

sophia
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2008, o 01:54

Post autor: sophia » 21 sty 2008, o 14:14

DZieki ,ale nie chodziło mi o film animowany,tylko fabularny ..nie sprecyzowalam pytania,,

sophia
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2008, o 01:54

Post autor: sophia » 21 sty 2008, o 14:17

nie chodzi tez o serial "Sabrina nastoletnia czarownica". ten film , ktorego szukam byl filmem pelnometrazowym i lecial duzo wczesniej niz SABRINa,nie chodzi mi tez o "szkole czarownic"

m78
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2008, o 20:22

Post autor: m78 » 22 sty 2008, o 20:28

Witajcie

może już ktoś o tym serialu pisał ale jakoś na forum nie mogłem tego odnaleźć. Serial był angielski, emitowany w weekendy (chyba sobota po dropsie) stawiam na końcówke lat 80tych pocz.90tych.
Fabuła - akcja toczy sie na angielskiej wsi i grupka dzieci orientuje sie że ich sąsiedzi są z kosmosu a dorosli nic nie wiedzą. Charakterystyczne to że Ci kosmici wygladaja jak ludzie ale potem zamieniają się w takie postacie jakby galaretą oblepione. Głowną rolę kosmity gra taki siwy dziadek o wrednej twarzy. Tyle pamietam. Może ktoś tez to ogladał?

Zabiłem sobie ćwieka i jak sie nie dowiem jaki to serial to mnie coś trafi;)

ODPOWIEDZ