Sposób na bajki z rzutnika

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
pablo
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:19

Sposób na bajki z rzutnika

Post autor: pablo » 18 lut 2007, o 21:29

Witam wszystkich

Wiem, że temat bajek na rzutnik przewijał się nieraz. Chodzi mi o bajki na slajdach wyświetlane najczęściej na rzutnikach typu "Ania".
Jest to pewien rozdział mojego dzieciństwa, dlatego chcę poinformować, że posiadam kilkadziesiąt bajek na rzutnik w formie elektronicznej.
Teraz w każdej chwili mogę sam lub dziecku włączyć na projektorze, w komputerze lub telewizorze. To jest dopiero frajda. Nie da się opisać. :D
Piszę dlatego, że mało jest tych bajek w oryginalnych kliszach i jest sposób, jak można "przemienić" klisze celuloidowe na "klisze" cyfrowe.

Czy macie jakieś przerobione w tą formę? Może jakaś wymiana?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 21 lut 2007, o 12:02

Niestety nie posiadam takich bajek, ale mam pytanie, czy możesz w jakiś sposób upowszechnic swoje bajki?

SPONGI
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2007, o 13:07
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: SPONGI » 29 mar 2007, o 14:02

Ja mam kilkanaście bajek i rzutnik Ania i czasem puszczam dzieciom kuzynki a sama przy okazji wspominam cudne czasy:) Szklana góra, Gęsi Baby Jagi, Mali astronauci i wiele innych +czeskie. Tylko jak to można przerobić na wersje elektroniczną ??????? Bo od puszczania tym aparatem niszczą się klisze. Napisz jak to zrobiłeś ???? :shock:

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 29 mar 2007, o 20:29

Wystarczy oddać filmy do zakładu fotograficznego, posiadającego minilab ze skanerem do filmów typu 135. Laborant może zeskanować taki film jak normalny negatyw 135, tyle że w trybie "slajd" czyli jako materiał odwracalny. Dobry laborant potrafi idealnie zbalansować kolory nawet z wyblakłego filmu. Z zeskanowanymi klatkami można już potem zlecić zrobić wszystko: odbitki, na płytkę, itp.
Przystawki slajdowo-negatywowe w skanerach płaskich nie zapewniają już tak dobrej jakości skanowania.

SPONGI
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2007, o 13:07
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: SPONGI » 2 kwie 2007, o 08:41

Dzięki za info :D

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 9 cze 2007, o 21:44

znalazłem ostanio kilka bajek zeskanowanych ze slajów
http://www.dziecionline.pl/maluch/bajki.htm
niewiele tego ale zawsze, jest wspominana przez was "Królewna Śnieżka"
i "Pali się" Brzechwy - jedna z najwazniejszych i moich ulubionych
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 11 cze 2007, o 09:10

Biały Delfinie cóż za przyjemność i to z samego rana w poniedziałek. Nie wierze, ze udało ci się znaleźć te bajki... Robinson Crusoe w wersji czarno-białej aż podskoczyłam za biurkiem z zachwytu.

A może ktoś jeszcze ma jakieś bajki i chciałby się nimi podzielić?

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 17 cze 2007, o 21:22

Ja miałam całą reklamówkę tych bajek, oj całe mnóstwo! :P Ale co się z nimi stało? :shock: Chyba muszę rodziców zapytać. :idea: 8)

ODPOWIEDZ