NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 20 paź 2017, o 09:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2007, o 09:44 

Pokemony w sumie fajne były (mieliśmy w co się bawić na podwórku ;) ). Za to niedawno uświadomiłam sobie, jak durne są Smerfy. Kolejna ugrzeczniona bajeczka mówiąca, że dobrze żyć można tylko w grupie :?

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2007, o 11:15 

Ale Pszczółka Maja to wydaje mi się że produkcja niemiecka. (a może w kooprodukcji...?)

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2007, o 11:37 
Administrator

Pszczolka Maja - musze cie zdziwic - jest filmem japonskim i zalicza sie do anime :)

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2007, o 11:38 

Wszyscy myślą, że to niemiecka bajka, bo dotarła do Polski przez Niemcy - jak zresztą większość starszych anime.

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2007, o 16:27 

A ta sławna scena wybuchu to odniosła taki skutek dlatego że w ówczesnych czasach były takie a nie inne telewizory, inny czas naświetlania czy inne techniczne pierdoły (coś na zasadzie stroboskopu) :wink: dziś nawet gry na których obowiązkowo umieszczają ostrzeżenia, nie wywołują takich wstrząsów

A ja lubiłam Maję, uwielbiałam owady i fascynowała mnie trawa (co tam w niej piszczy) :-) dla mnie najgorsza z dobranocek to Żwirek i Muchomorek - koszmarki takie

FIGHT ME: http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=27805

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2007, o 02:31 

Ja nie lubiłem zbytnio Gąski Balbinki, bo wg mnie była mało cikawa - brak ruchu. Z bajek animowanych nie przepadałem za "Pieguskiem" i "Mustim". Radzieckie bajki też mi raczej nie "pasiły" za wyjątkiem "Wilka i zająca".

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2007, o 06:20 

"Piegusek" i "Musti" - pamiętam jak przez mgłę. "Piegusek" był ok. 1974 a "Musti" 1976 r. Wtedy byłem już w wieku 15-17 lat i dobranocki oglądałem już rzadko. Oba te seriale były bardzo infantylne i dla bardzo małych dzieci. Był też "Ćwir Ćwirek" albo może "Przygody Ćwir Ćwirka"(nie mylić z późniejszym wróblem Ćwirkiem) - mniej więcej w tym samym czasie albo trochę wcześniej i też w podobnym stylu.

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2007, o 12:22 

1. "Domel" - jak dla mnie był strasznie przesłodzony. A zwłaszcza ta idiotyczna piosenka. Byliśmy wtedy w wieku intensywnych skojarzeń erotycznych (dzisiejsze lata gimnazjalne, wtedy - chyba szósta albo siódma klasa podstawówki) i nieodmiennie powtarzaliśmy sobie w wariantach fragment: "Ach! Ach! Nasz samochód staaaaje! Ach! Ach! Nie zrobi tego nam!"
2. "Sylvester i Tweety". Sympatia zdecydowanie po stronie kocura. Postaci "ofiary, której zawsze się uda" typu ptaszek Tweety, mysz Jerry, Struś Pędziwiatr, zając z Wilka i Zająca były dla mnie zawsze mdłe i nieco głupkowate.
3. Spora część bajek radzieckich była nie do strawienia. Pamiętam takie cudo, bajkę niby wierszowaną o krokodylu z beznadziejną, wycinankową grafiką - już jako dziecko nie mogłem ścierpieć częstochowskiego rymu typu "Każdy się ze strachu trzęsie/ każdy piszczy, każdy jęczy" (to nawet nie asonans!)

Tytuł: Re: Jakich dobranocek nie lubiliście?
PostNapisane: 8 lut 2013, o 18:07 

Chyba nie miałem jakichś specjalnych antypatii, mogły być wszystkie, nawet radzieckie. Może z jakimiś małymi wyjątkami. Oczywiście Myszka Miki zawsze była lepsza od Krokodyla Gienia i Kiwaczka (bo to o nich chyba wyżej mowa) tak jak Załoga G (Wojna Planet) od Bolka i Lolka (o ile jest sens porównywać).
No może jakaś tam radziecka skazka o trzech braciach, na pradawnym jakoby podaniu oparta, dwu starszych złych i głupich a ten trzeci dobry i mądry. Oni poszli do karczmy i wszystko przepuścili, on do jakiegoś zamku gdzie był skarb (potrzebny oczywiście w jakimś tam celu szlachetnym) a gdy tylko wszedł na jakieś schody, co chwila za nim opadała krata. Znalazł ten skarb ale jak wyszedł? Musiał być happy end ale jakoś bardziej pamiętam te kraty, było w tym coś przerażającego.
sebcio napisał(a):
ogolnie nie lubilem wszystkich bajek gdzie komus dzieje sie krzywda, plakalem wtedy:)
coś w tym jest. Chociaż i tu może jakiś wyjątek by się u mnie trafił, o tym poniżej

Allonsanfan napisał(a):
2. "Miś Colargol" - był zbyt ugrzeczniony. Grzeczny miś śpiewający grzeczne piosenki. Zbyt to było grzeczne i przesłodzone. Mdło się robiło od tej słodyczy.
3. "Wilk i zając"("Nu, pagadi") - moja sympatia była po stronie wilka.
"Miś Colargol" - zbyt ugrzeczniony ... to miało być zarzutem? W paru odcinkach wsadzali go do klatki, zauważ...
"Wilk i zając" - podobne gagi jak "Kojot i Struś Pędziwiatr" (ganianie po pionowej ścianie, rażenie prądem, Kojot spada na kaktus, Wilk na jeża). Sympatie do Wilka? Coś w tym jest, w "Sindbadzie" moje sympatie były po stronie czarownicy, miała na imię Tabaza, a była wredna, brzydka i tak dalej. Tym bardziej dziwne że np. w "Wojnie Planet" Zoltar nie budził moich sympatii, nawet jako kobieta (a o tym że był kobietą i to ładną słuchy chodziły już wtedy)
biały_delfin napisał(a):
czeskie filmy - nic do nich nie mam, ale były lekko durnowate
Czeskie filmy - które? Krecik? Żwirek? Szuwarek? Czeskie filmy nawet jak były słabe to i tak mimo wszystko zwykle lepsze od jakiegoś Pomysłowego Dobromira (wtedy może się jakoś tam z braku czego innego obejrzeć dało ale jak dziś spojrzeć - latawiec jako napęd http://www.youtube.com/watch?v=2Y5AW0ZC5Us mechanizacja w domu i zagrodzie...).
Daguchna napisał(a):
niedawno uświadomiłam sobie, jak durne są Smerfy. Kolejna ugrzeczniona bajeczka mówiąca, że dobrze żyć można tylko w grupie :?
Durne Smerfy? od kiedy?
Ktoś tam gdzieś kiedyś odkrył że u Smerfów to w ogóle panuje jakaś komuna (jakoś nigdy tego nie zauważyłem), ale mam nadzieję że nie o to chodziło.
gumisio napisał(a):
Pszczolka Maja - musze cie zdziwic - jest filmem japonskim i zalicza sie do anime :)
Pszczółka Maja jest koprodukcją. Austriacko-japońsko-niemiecko-portugalsko-hiszpańsko-kanadyjski serial animowany (anime) dla dzieci wg Wikipedii. Przy okazji: wrzucanie Pszczółki do jednego worka z jakimś Dragon Ballem jest nieporozumieniem.

PostNapisane: 10 lut 2013, o 09:45 

Ja nie lubiłem Wodnika Szuwarka. Wkurzała mnie jego szeroka gęba, nie wiem czemu. Żwirka i Muchomorka też. Moja matka uważała że bajka ta jest prymitywna, a ja bez żalu rezygnowałem z jej ogladania. Gdy oglądałem 'Żwirka i Muchomorka" jako dorosly miałem wrażenie, że polscy lektorzy czytający treść są pod wpływem alkoholu. Pszczółkę Maję oglądałem, ale nie zaliczała się do moich ulubionych bajek. Nie lubiłem ciapowatego Gucia.

PostNapisane: 15 lut 2013, o 08:35 

Nie wiem dlaczego, ale jakoś nigdy nie przepadałam za Muminkami.
Teraz, po wielu latach, stwierdzam to z dużą dozą zdziwienia.

PostNapisane: 16 lut 2013, o 17:53 
Administrator

jak byś usilnie chciała, to jest na forum temat - bajki których baliśmy się

PostNapisane: 16 lut 2013, o 19:10 

Poproszę o link, jeśli można :)

PostNapisane: 16 lut 2013, o 20:25 
Moderator

Erin napisał(a):
Poproszę o link, jeśli można :)

Prosze
viewtopic.php?f=8&t=686&hilit=bali%C5%9Bcie&start=225

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 19:22 

Nie lubiłem Colargola - zbyt przesłodzona, a szczerze nie znosiłem Smerfów. Mam nadzieję, że nie wyjdę na psychopatę, ale oglądałem Smerfy tylko w nadzieji, że w końcu Gargamel je schwyta (w szczególności najbardziej irytującą Smerfetkę) i przerobi na złoto. Zawsze mu kibicowałem, jednak to Smerfy były górą.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1