Uwięziona Śmierć - pomocy!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Lukasz7
Posty: 13
Rejestracja: 7 sie 2005, o 00:25

Uwięziona Śmierć - pomocy!

Post autor: Lukasz7 » 1 mar 2007, o 18:54

Witam,
i po raz kolejny zgłaszam się z zapytaniem :) Chodzi mi o film (lub serial), z którego zapamiętałem dość dziwaczny wątek związany ze śmiercią. A raczej - ze Śmiercią. Zapamiętałem go do tej pory, bo czasami naprawdę bałem się przez niego zasnąć :)

Była to historia o kimś, kto tę Śmierć uwięził (o ile pamiętam, to trzymał ją na drzewie i nie pozwalał zejść), przez co nie mogła wykonywać swojej "roboty" i ludzie na świecie przestali umierać. Pamiętam, że narrator (bo takowy w filmie zaistniał), opowiadał związaną z tym historię pary staruszków, którzy żyli już bardzo bardzo długo i chcieli sobie spokojnie umrzeć, a uwięzienie Śmierci to uniemożliwiało. Staruszkowie mieszkali w jakiejś skromnej chałupince. O ile pamiętam, to Śmierć w końcu została uwolniona i staruszkowie zeszli z tego świata. Czyli chyba happy-end ;)

Był to raczej film czarno-biały, chyba amerykański. Mógł być wyemitowany gdzieś na przełomie lat 80/90 lub w pierwszej połowie '90, najprawdopobniej w sobotę lub niedzielę.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki pomocne w odnalezieniu tej zmory z mojego dzieciństwa :)

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 2 mar 2007, o 15:22

Słyszałem o jednym filmie w ktorym występuje wątek Śmierci uwięzionej na drzewie. Jest to film amerykański "On Borrowed Time" z 1939 roku - rez. Harold S. Bucquet, występuje m. in. Lionel Barrymore.

Nie widziałem tego filmu i nie wiem czy był kiedykolwiek prezentowany przez polską telewizję więc nie mogę odpowiedzieć czy to ten o któty ci chodzi czy nie.

ODPOWIEDZ