Kto pamięta taką bajkę na dobranoc?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Krzysiek H
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2007, o 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Kto pamięta taką bajkę na dobranoc?

Post autor: Krzysiek H » 7 mar 2007, o 09:27

Pomocy!!! Spać nie mogę przez ten film. Kto pamięta:
na dobranoc, jakieś lata '70, czarno-biały (chociaż to może tylko kwestia mojego TV) zaczynało się jak jakiś batyskaf płynął pod wodą i siedziały w nim dzieci, był z nimi chyba jakiś brodaty dziadek, profesor? pod koniec czołówki płynął krab, który obcinał szczypcami peryskop od tego batyskafu. Tytuł to było coś jak "Peti", francuskie chyba. Może są jakieś linki, multimedia? Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wieści.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 8 mar 2007, o 22:13

Hej ... mi tez sie cos ta bajka kojarzy ale tezglowy nie daje :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 12 mar 2007, o 08:19

Pamiętam. Po rza pierwszy to widziałem chyba jeszcze pod koniec lat 60-tych. Serial miał tytuł "Peti" i był produkcji węgierskiej a nie francuskiej. Było to o takiej rodzinie - ojciec(siwy z brodą - może to był dziadek a nie ojciec), dwoje dzieci kilkuletnich - chłopak i dziewczyna oraz pies jamnik. Do dziś nie wiem czy Peti to było imię tego chłopaka czy jamnika bo to oni byli przeważnie głównymi bohaterami. Ten ojciec chyba był naukowcem a rzecz działa się w przyszłości bo często pojawiały się pojazdy kosmiczne, loty międzyplanetarne, roboty itp.

Jaha
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2007, o 09:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Jaha » 16 mar 2007, o 09:22

Mam totalny problem od dwóch dni, bo nie mogę sobie przypomnieć misia z bajki z lat pewnie końca 70-tych lub początku 80-tych. Miś miał duże uszy i za ich pomocą się przemieszczał: obkręcały się i robiły się z nich takie śmigiełka, i odlatywał. Myślałam, że jest to jakiś Miś Koralgol czy Kiwaczek, ale nie trafiłam. Proszę, POMÓŻCIE!!!! :cry:

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 16 mar 2007, o 11:57

Jaha pisze:Mam totalny problem od dwóch dni, bo nie mogę sobie przypomnieć misia z bajki z lat pewnie końca 70-tych lub początku 80-tych. Miś miał duże uszy i za ich pomocą się przemieszczał: obkręcały się i robiły się z nich takie śmigiełka, i odlatywał. Myślałam, że jest to jakiś Miś Koralgol czy Kiwaczek, ale nie trafiłam. Proszę, POMÓŻCIE!!!! :cry:
Jedyne co mi się kojarzy to pewien serial węgierski ale tam latał zając a nie miś. Był taki zielony a jedno ucho miał w biało-czerwoną kratę. Węgierski tytuł "A kockásfülű nyúl", polski bodajże "Latający zajączek".
Możesz znaleźć informację o nim na tej stronie(www.nostalgia.pl) pod tym adresem:

http://www.nostalgia.pl/index.php?optio ... Itemid=101

Ale jeśli to był rzeczywiście miś a nie zając to niestety nie wiem.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 16 mar 2007, o 12:40

A w dziale z multimediami mozesz znalezc fragmenty tej bajkihttp://www.nostalgia.pl/index.php?option=com_c ... Itemid=103

Jaha
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2007, o 09:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Jaha » 16 mar 2007, o 13:53

Rzeczywiście :shock: Tylko, że ja to pamiętam jako misia. Ale przypomniałam sobie tego zajączka. NO BYŁ!!! :) Bardzo dziękuję!!

Ela
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2007, o 14:02

Post autor: Ela » 16 mar 2007, o 14:06

W zakamarkach pamięci mam szczątki obrazów z filmów i programów dla dzieci , lecz nie pamiętam tytułów może ktoś może
-główny bohater to Sebastian z psem rasy bernardyn
- aligator który przyleciał na ziemię w szklanej kuli i miał imię Danek Smokofilimidanek
-dwa pieski wycięte z papieru(chyba Snip i Snap)
-Ula z Ib(teatrzyk)
:wink:

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 16 mar 2007, o 17:02

-główny bohater to Sebastian z psem rasy bernardyn

"Bella i Sebastian" prawdopodobnie :)
Mishilanu kuni no tripper...

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 20 mar 2007, o 07:26

Ela pisze:W zakamarkach pamięci mam szczątki obrazów z filmów i programów dla dzieci , lecz nie pamiętam tytułów może ktoś może
-główny bohater to Sebastian z psem rasy bernardyn
- aligator który przyleciał na ziemię w szklanej kuli i miał imię Danek Smokofilimidanek
-dwa pieski wycięte z papieru(chyba Snip i Snap)
-Ula z Ib(teatrzyk)
:wink:
1. "Bella i Sebastian" - był taki serial familijny dawno temu. Rzeczywiście główny bohater to chłopak o imieniu Sebastian a jego pies miał na imię Bella. Leciał po raz pierwszy(bo później powtarzano go o ile pamiętam dobrze) jeszcze w latach 60-tych.

2. To był angielski serial z lat 60-tych "Danny the Dragon". U nas wyświetlany pod tytułem "Przybysz z Platety Smoków" lub "Gość z Planety Smoków". To był smok nie aligator(potrafił zionąć ogniem). Nazywał się Smokofilomidanek w skrócie Danek.
Pamiętam taki tekst: "Gababibabazur gababibabazur tu Smokofilomidanek" kiedy próbował nawiązać łączność ze swoją planetą. Miał bowiem awarię statku i chciał za wszelką cenę powrócić na swoją planetę. Pomagało mu w tym troje dzieci(ziemskich).

3. Był taki serial "Snip i Snap". Był taki pies wycinany z papieru - jamnik o ile dobrze pamiętam. To był chyba Snip. Ale kto to był Snap?. Pamiętam takiego buldoga - antagonistę Snipa. Może to on? Wystepowały tam też inne papierowe psy obojga płci. Ten serial niezbyt mi się podobał.

4. "Ula z Ib". Pamiętam. To był teatrzyk dla dzieci. Ta Ula to była kukiełka a reszta to żywe postacie. Nie było to nadzwyczajne o ile pamiętam, przynajmniej dla mnie.

Woockash
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2007, o 00:42
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Woockash » 26 maja 2007, o 01:41

Po kolei: film rzeczywiście nosi tytuł Peti, jest produkcji węgierskiej i występuje w nim chłopiec, dziewczynka, jamnik i profesor, ale bez brody, tylko z wąsami. film jest kolorowy, ale te kolory jakieś takie blade. Mam nadzieję, że pomogłem

ODPOWIEDZ