Apel do TVP o Piątek z Pankracym!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Apel do TVP o Piątek z Pankracym!

Post autor: noster » 15 mar 2007, o 18:46

Zróbmy zmasowaną akcję do TVP żeby pokazali Pankarcego! Czy to ma szansę powodzenia? Każdy powie że niewielką. Moze i niewielka, ale może warto. Zwłaszcza teraz, gdy odszedł Z.Kestowicz może najlepszy czas żeby TVP to przypomniała.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 15 mar 2007, o 18:59

Niewielką, jeżeli nikt się nie przyłączy. A jak to mawiają "w kupie siła". Jakby co, to jestem za!
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Vanamond
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2007, o 21:22
Lokalizacja: Shanghai

Post autor: Vanamond » 15 mar 2007, o 19:02

Jestem za, tylko jak chcemy to zrobic? No i niech nadadza to na TV Polonia, zeby mozna to bylo tez zlapac za granicami.

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 15 mar 2007, o 20:40

OBY ale jak znam reakcje Telewizji na prośby widzów to niestety jestem sceptykiem co do szans powodzenia takowej prośby. Nieiwadomo zreszta czy nagrania z programem sie ostały w archiwum.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 15 mar 2007, o 21:23

JESTEM ZA !
jeśli już to najszybciej dadzą na tv polonia,
ogólnie to telwizja tyle powatrza, ze mogli by, chociaż jakiś godziny program spomnieniowy.
... moze później dadzą cokolwiek o Kęstowiczu...
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 15 mar 2007, o 21:41

Jesli juz to mozna liczyc najwyzej na jakis program wspomnieniowy o Kestowiczu i jakies fragmenty w nim Piatku z Pankracym a moze i Pora na Telesfora...
Bo o cyklicznych powtorkach to nie ma co marzyc...

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 16 mar 2007, o 17:43

I to mnie najbardziej wkurza! TVP uzurpuje sobie absolutne prawa do archiwów! Przeciez kiedys telewizja byla państwowa a jej przepastne archiwa są dobrem ogólnonarodowym! I tym się róznic powinna telewizja publiczna (która może ale nie musi realizowac cel komercyjny, a w kazdym razie nie powinna celu komercynego przedkladac nad cel misyjny) od telewizji czysto komercyjnej. I wiecie co wam powiem? - cala rzecz rozwala się o to, że od wielu lat nie jest rozwiązana sprawa wlasnosci i praw do korzystania z archiwów TVP. Przeciez gdyby telewizje komercyjne mialy dostęp do tych archiwów to już dawno któraz z telewizji komercyjnych by to pokazała. A TVP nie dosc że nie daje praw stacjom komercyjnym do korzystania z archiwów, to na dodatek nawet nie chce odsprzedac praw! Jakies ochlapy czasem odsprzeda stacji KINO POLSKA, ale tylko najmniej "chodliwe" tytuly, lub te politycznie nieprawomyślne...

covenant75
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2007, o 01:38
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: covenant75 » 16 mar 2007, o 17:57

Pomysł świetny i też jestem za ale tak jak pisze noster, problemem może być nasza "ólóbjona" miszyn tiwi :roll:
- Jester!
- Yes, Your Majesty?
- You're fired!
- Yes, Your Majesty. Thank you, Your Majesty!

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 16 mar 2007, o 19:34

A wiec postaram się zredagowac tresc petycji do tvp. Jak będę mial gotowe to wstawię tu na forum.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 18 mar 2007, o 05:50

Oczywiscie trzeba byloby pisac na glowny mail tvp bo chyba to jedyny mail jaki jest pewnie czytany.
Jesli chodzi o petycje to najlepiej byloby zrobic jakas stronke w ktorej bylaby petycja, ludzie zamieszczaliby swoje imie i nazwisko, swoj wiek i nie wiem chyba numer dowodu osobistego.
Kolega robil podobna petycje o kontynuacje serialu "Ranczo" zapytam sie go - moze mi udostepni swoj pomysl, czy moze sam cos takiego na stronie zamiesci a ja tylko podlinkuje i beda sie ludzie wpisywac.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 23 mar 2007, o 19:53

O widzisz, no to trzymam Cię za słowo że będziesz pamiętał o sprawie. Jak znasz kogos kto robił juz podobną akcję, to liczę na to że cos doradzisz.

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 23 mar 2007, o 21:51

dolaczam sie,byloby super zrobic cos takiego.Im nas wiecej tym lepiej!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
kasia77
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia77 » 25 mar 2007, o 14:14

Gdyby to się dało przeprowadzić...byłoby pięknie :lol: Popieram bardzo gorąco :!: i w razie czego jestem gotowa podpisać stosowną petycję. A tak przy okazji, nie wiem czy to już gdzieś zostało powiedziane, ale dzisiaj zdałam sobie sprawę, że Pan Zygmunt Kęstowicz oprócz wspaniałych ról telewizyjnych i filmowych, oprócz tego, że dla wielu z nas pozostanie na zawsze Panem Psa Pankracego, to przez 45 lat nieprzerwanie grał jedną z głównych ról (Stefana Jabłońskiego) w powieści radiowej "W Jezioranach".
Gonimy za szczęściem, sięgamy do gwiazd
Na gwałt świat chcemy zmieniać
Lecz to najważniejsze, co żyje gdzieś w nas
Panowie, szanujmy wspomnienia!
(...)
Wspomnienia są zawsze bez wad!

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 25 mar 2007, o 16:24

Tzn dostalem wiadomosc od kolegi - jest gotow dac mi skrypt do tej petycji ale zastrzegl ze niewiele to da ... widac ich petycja w sprawie rancza pisana poprzez neta niewiele pomogla :( Tzn. pomogla w tym sensie ze wznowili ranczo ale nie wiem czy to dzieki tej petycji czy nie.
Tutaj trzeba byloby zredagowac jakas tresc i wysylac na maila ale na standardowego - nie bezposrednio do osoby bo ta osoba moze w ogole maila nie wysylac ale na standardowa skrzynke. Jakby dziennie wychodzilo kilkaset maili i np gdybysmy dzwonili czy do kawy czy herbaty czy do pytania na sniadanie i pytali o piatek z pankracym i inne tematy to moze by sie zastanowili nad tym. Albo jeszcze lepiej jak jest dzien otwarty tvp przyniesc duzy transparent typu "Uwolnic Pankracego z archiwum" czy cos takiego :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

calineczka22
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2007, o 17:24
Lokalizacja: z nibylandii

Post autor: calineczka22 » 31 mar 2007, o 17:12

Pankracy...jezu...to były magiczne piątki....bo po pierwsze moja siostra wracała ze szkoły...a mieszkała w internacie ....a po drugie PANKRACY :D
Pan Zygmunt był WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM...bardzo kochał dzieci..pomagał im...szlachetny człowiek....
"Muminek i mała Mi leżeli na brzuchu w słońcu i patrzyli w gęste zarośla. Były niskie i splątane:maleńkie, jakby złe świerczki i karłowate brzózki, które całe życie walczyły z życiem"

ODPOWIEDZ