Zapomniane tytuły.

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Ciasny91
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 17:59

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Ciasny91 » 8 wrz 2011, o 14:32

Aniuta pisze:Koala to mi się jeszcze z Bystrym Billem kojarzy, ale to w żaden sposób nie da się w latach osiemdziesiątych osadzić.
to nie bystry bill ;(

Kseroboy
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 21:33
Kontakt:

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Kseroboy » 10 wrz 2011, o 11:25

Pzet pisze:
Kseroboy pisze:1) Bajki nie pamiętam za dobrze lecz wiadomo mi iż była ona o małych stworzeniach, które zbierały przedewszystkim jagody. Jeden odcinek był nawet o tym iż sroki zjadły te jagody i nie wiedzieli co zrobić. Bajka animowana
To będzie chyba serial "Wodniaczki" (tytuł oryginalny "The Pondles").
Tak dzięki, to to! Po tylku latach!. A wiara mi już odpowiedzi ma PM przysyłała, że to gumisie! Śmiech na sali, żeby ich nie rozpoznawać

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Kamila » 25 wrz 2011, o 18:17

A to ? Pytałam wielokrotnie; może teraz ktoś coś skojarzy:

1. Serial, który leciał w niedziele po Teleranku, coś około 1985-87 roku. Chyba anglojęzyczny. Zaczęło się chyba, że dwoje dzieci (starszy chłopiec i młodsza dziewczynka) zostało samych w domu. Oni mieszkali chyba na plaży, albo na jakieś wyspie, bo jak zaczęła się burza, z dużymi falami, to ich zmyło. W tym domu wylądowali na jakieś wyspie i musieli sobie radzić. Pamiętam, że wlazła im do domu pantera, czy inny kotowaty, a ten chłopiec się z nią zaprzyjaźnił. I jeszcze w którym odcinku, na tą wyspę przypłynęli jacyś chyba bandyci i dzieci musiały się ukrywać. Ten chłopiec chyba zwinął im łódkę i gdzieś popłynął.

2. Film, który musiał lecieć w jakiś wakacje lub ferie, w latach 80. To było coś o rodzinie z dwoma córkami (jedna była dość mała, a druga nastolatką), ktora pojechała na wspólne wakacje. Ta nastoletnia chyba miała astmę; w każdym razie była na coś chora. Dziewczyny poznały tam grupkę młodzieży/1 chłopaka. Pewnego dnia, chyba pokłóciły się z rodzicami i zwiały. Wsiadły w kolejkę linową i ruszyły. Pamietam, że niedaleko lini kolejki przebiegała szosa i jechał nią wspomniany chłopak. Ta kolejka w pewnym momencie się zatrzymała i nie chciała ruszyć. Dziwczynki wpadły w panikę. Ten chłopak to widział i wdrapał się do nich. Chciał je ściągnąć na dół, ale miał kłopoty z tą starszą, bo ona dostała ataku astmy, czy coś w tym stylu. I w ogóle strasznie się bała, bo mieli wychodzić przez dziurę w podłodze kolejki i skakać.

harding
Posty: 7
Rejestracja: 2 cze 2010, o 21:33

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: harding » 2 paź 2011, o 14:27

Witam

Czy ktoś pamięta zabawną powieść dla młodzieży o przygodach inteligentnej i mówiącej ŻARÓWKI ;) , autorstwa bodajże jakiegoś niemieckiego pisarza? Pamiętam, że uczynna bohaterka w nowatorski pomagała ludziom w rozwiązywaniu problemów, a sama książka miała czerwoną okładkę.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Helmutt » 13 paź 2011, o 09:09

Kamila pisze:2. Film, który musiał lecieć w jakiś wakacje lub ferie, w latach 80. To było coś o rodzinie z dwoma córkami (jedna była dość mała, a druga nastolatką), ktora pojechała na wspólne wakacje. Ta nastoletnia chyba miała astmę; w każdym razie była na coś chora. Dziewczyny poznały tam grupkę młodzieży/1 chłopaka. Pewnego dnia, chyba pokłóciły się z rodzicami i zwiały. Wsiadły w kolejkę linową i ruszyły. Pamietam, że niedaleko lini kolejki przebiegała szosa i jechał nią wspomniany chłopak. Ta kolejka w pewnym momencie się zatrzymała i nie chciała ruszyć. Dziwczynki wpadły w panikę. Ten chłopak to widział i wdrapał się do nich. Chciał je ściągnąć na dół, ale miał kłopoty z tą starszą, bo ona dostała ataku astmy, czy coś w tym stylu. I w ogóle strasznie się bała, bo mieli wychodzić przez dziurę w podłodze kolejki i skakać.
Coś kojarzę.... "Taniec na linie"? I nawet chyba był od Disney'a. Niestety nic o tym filmie w sieci nie mogę znaleźć.
Był właśnie taki film, ale z tego co pamiętam, to wagonik kolejki zerwał się z liny nośnej i wisiał tylko na napędowej. I była "akcja" z wydostaniem tych dziewczyn z tego wagonika, właśnie pamiętam, że jedna z nich była chora i strasznie się bała... Może to to? Leciał z tego co pamiętam co najmniej dwa razy.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Kamila » 15 paź 2011, o 18:24

Helmutt - tak, to na pewno to samo. I mnie się wydaje, że widziałam ten film kilka razy. I najbardziej pamiętam właśnie tą akcję z wyciąganiem dziewczynek z wagonika.

"Taniec na linie", to był polski tytuł, czy tak Ci się wydaje ? Może pamiętasz jakiegoś aktora, to by po tym można dojść. Ciekawe, czy są anglojęzyczne fora, jak nasza Nostalgia; może fanów filmów Disneya :) Szkoda, że nie pamiętasz więcej, ale dzięki za pomoc :D

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Helmutt » 17 paź 2011, o 10:07

Czy "Taniec na linie"......? Na pewno było "coś_tam na linie", czy "Taniec" to teraz sam już nie wiem. Sam z ciekawości zacząłem szukać wśród wykazu filmów Disneya, ale nie znalazłem nic podobnego - albo jednak nie była to disneyowska produkcja, albo nasi "tłumacze" dali całkiem inny tytuł.
No tak, tam oprócz tych dwóch dziewczyn to był jeszcze ten chłopak, pomógł im się wydostać, potem schodzili z tego zbocza, jedna strasznie się bała gdy ją spuszczali z wagonika na linie to jej dał gwizdek i kazał gwizdać gdyby coś...
Poza tytułem i treścią nic nie kojarzę, aktorów to wcale.
Aha, w zapowiedziach było mówione, że film jest na faktach autentycznych.

kunar
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2011, o 10:03

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: kunar » 28 paź 2011, o 10:11

Pamiętacie taki film animowany , który zaczynał się piosnką ze słowami " Nasz klub chrum chrum przedstawia dziś ... " występowały tam chyba warzywa ( nie jestem tego do końca pewien , mogą mylić mi się dwie bajki ) , w latach 80' był emitowany na dobranockę .

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: 7zark7 » 28 paź 2011, o 10:17

To był serial "Munch Bunch". Jest do luknięcia w You Tube. Nie pmiętam polskiego tytułu, ale to był chyba po prostu "klub chrup chrup"

http://www.youtube.com/watch?v=wVPcd6MtEEQ

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Elle » 30 paź 2011, o 08:57

kunar pisze:Pamiętacie taki film animowany , który zaczynał się piosnką ze słowami " Nasz klub chrum chrum przedstawia dziś ... " występowały tam chyba warzywa ( nie jestem tego do końca pewien , mogą mylić mi się dwie bajki ) , w latach 80' był emitowany na dobranockę .
Nie "chrum, chrum" (nie rymuje się, i bardziej ze świnkami kojarzy), tylko "chrup, chrup". :D

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Kamila » 18 wrz 2013, o 18:48

Kamila pisze:Serial, który leciał w niedziele po Teleranku, coś około 1985-87 roku. Chyba anglojęzyczny. Zaczęło się chyba, że dwoje dzieci (starszy chłopiec i młodsza dziewczynka) zostało samych w domu. Oni mieszkali chyba na plaży, albo na jakieś wyspie, bo jak zaczęła się burza, z dużymi falami, to ich zmyło. W tym domu wylądowali na jakieś wyspie i musieli sobie radzić. Pamiętam, że wlazła im do domu pantera, czy inny kotowaty, a ten chłopiec się z nią zaprzyjaźnił. I jeszcze w którym odcinku, na tą wyspę przypłynęli jacyś chyba bandyci i dzieci musiały się ukrywać. Ten chłopiec chyba zwinął im łódkę i gdzieś popłynął.
Chyba coś znalazłam ! To mogła być ''Przygoda na bezludnej wyspie''. Serial australijski, który premierę miał 10.09.1989 w TVP1. Znalazłam dzięki tematowi z programami telewizyjnymi z dawnych lat: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=8858&p=658530 (wpis z 23 sie 2012, o 17:46, na chwilę obecną - przedostatni na tej stronie). Czy ktoś pamięta ten serial i może potwierdzić ? Czy pamiętacie angielski tytuł - bo to chyba nie jest dosłowne tłumaczenie ? Albo jakieś nazwiska ?

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Zapomniane tytuły.

Post autor: Marecki384 » 13 paź 2013, o 14:14

Szukam węgierskiego ( chyba ) serialu z żółtym tramwajem w tle
Pamiętam że jakiś koleś tak podrasował rower że jak osoba niepowołana wsiadła na niego to raził prąd

ODPOWIEDZ