Miasteczko zwierzaków, robaki w 3D i coś o zatrzymaniu czasu

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Envy
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2007, o 13:29

Miasteczko zwierzaków, robaki w 3D i coś o zatrzymaniu czasu

Post autor: Envy » 21 maja 2007, o 14:05

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Przeszukałem większość forum, niestety, bez efektów, więc muszę założyć własny post. Poszukuję bowiem trzech tytułów bajek, które co jakiś czas przychodzą mi do głowy i męczą bezlitośnie ;P Nie pamiętam zbyt wiele szczegółów, ale mam cichą nadzieję, że ktoś będzie w stanie zaspokoić moją ciekawość ^^' Więc tak:
- pierwsza bajka opowiadała o przygodach mieszkańców pewnego małego miasteczka; wszyscy byli zwierzętami różnych gatunków - najbardziej zapadł mi w pamięć negatywna postać bogatego krokodyal w czarnym cylindrze, który miał na usługach zastraszonego naukowca-kozła. Bajka nosiła chyba tytuł "Miasteczko Sauerkraut", ale nie jestem tego pewien (szukałem długo przez google, ale nic nie znalazłem). I ostatnią rzecz, jaką pamiętam, to to, że na początku każdego odcinka, pod koniec openingu, wszyscy mieszkańcy zbierali się razem jak do zdjęcia i mała osa kłuła zwierzątko, które miało być bohaterem danego odcinka. To wszystko ^^'
- druga bajka była zrobiona komputerowo, opowiadała, o ile dobrze pamiętam, o przygodach jakichś robaczków czy innych małych stworzonek, które używały różnych mechanicznych robotów i walczyły z innymi, złymi robakami ^^' Ostatni odcinek, o ile dobrze pamiętam, rozgrywał się w jakichś starożytnych katakumbach, gdzie wszystko się wyjaśniało. Prawdopodobnie leciało na Canal +.
- i trzecia bajka, z tego co pamiętam, w stylu anime. Nie pamiętam z niej kompletnie nic, oprócz tego, że bohaterami była para nastolatków, którzy w jakiś sposób potrafili zatrzymać czas i ruszali wtedy walczyć ze złą królową, czy kimś w podobie ;P A gdy wygrali bitwę, wracali do normalnego życia i czas ruszał dalej. Była chyba jeszcze jakaś zrzędliwa lokatorka czy sąsiadka, która na początku odcinka czepiała się o coś bohaterów i wtedy czas się zatrzymywał.

To tyle, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie znał choć jedną z opisanych przeze mnie bajek. Z góry dziękuję ^^

Envy
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2007, o 13:29

Post autor: Envy » 21 maja 2007, o 21:29

Ok, jedną już znalazłem ^^' Mianowicie, drugą, tą o robakach. Nazywała się "Insektors". Heh, uwielbiam to uczucie, gdy widząc tytuł i jakieś rysunki przypomina się sobie wszystko, tak nagle ;D

Envy
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2007, o 13:29

Post autor: Envy » 14 mar 2008, o 21:09

Przypominam o swojej prośbie. Gdyby ktoś był w stanie pomóc, byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi tu głównie o to "Miasteczko Zauerkraut", czy jak to się tam pisze. Przecież ktoś musiał to widzieć oprócz mnie, prawda? ^^'

Envy
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2007, o 13:29

Post autor: Envy » 14 mar 2008, o 21:51

Bardzo możliwe, że tytuł brzmiał "Little town Sauerkraut". Ale w całym internecie znalazłem tylko jedną wzmiankę o tym, że polska wersja była w reżyserii Ewy Złotowskiej.

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: Miasteczko zwierzaków, robaki w 3D i coś o zatrzymaniu c

Post autor: Sławomir » 2 mar 2014, o 20:34

Wiem, że to baaardzo stary wątek i pewnie nikt go już nie śledzi, ale...

Przeczytałem to dość dawno temu (wkrótce jak się zarejestrowałem na tym forum) i bardzo zaintrygował mnie ten serial animowany "Miasteczko Sauerkraut", który ponoć kiedyś był pokazywany, ale o którym nie było żadnych informacji. I tak sobie dzisiaj przeglądałem listę kreskówek emitowanych przez niemiecką telewizję ZDF i - szukając czegoś zupełnie innego - znalazłem na liście "Sauerkraut" i od razu przypomniał mi się ten wątek z "Nostalgii".

O tej kreskówce znalazłem też artykuł w Wikipedii - niestety konkretne informacje tylko w niemieckiej wersji, jest tam też link do innej strony o tym serialu, również po niemiecku.

Odcinki można obejrzeć na YouTube, oczywiście po niemiecku. Czołówka się zgadza: jest miasteczko, zbierają się mieszkańcy (małe zwierzątka), jednego z nich żądli osa.

ODPOWIEDZ