Szukam Nazwy Animacji

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
marcon
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2007, o 15:11

Szukam Nazwy Animacji

Post autor: marcon » 30 maja 2007, o 15:17

Czy ktos pamieta zapewne japonska animacje, gdzie pewien chlopak operuje Robotem zbudowanym przez jego ojca, dostaje sie doniego samochodem, jesli mnie pamiec nie myli z wyskoczni... jakies Haslo wykrzykuje do aktywacji..
Robot byl zbudowany, aby walczyc z przybuszam z innej planety ktorzy wygladaja jak ludzie ale maja skrzydla... :) on ratuje pewna dziewczyne, ktora uracila pamiec i potem okazuje sie ze jest jedna z przybyszow :) czy ktos cos pamieta ?

Dzieki.. :)

neurus
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2007, o 16:46

Post autor: neurus » 30 maja 2007, o 16:52

nie no stary nie pamietasz GENERAŁA DAIMOSA. Jest do ściągnięcia na osiołku

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 16 cze 2007, o 13:17

Daimos byl fajny, troche okrutny ale fajny, tylko te schematy troche denerwowaly, w kazdym oscinku walka i wybuch jadrowy na koncu

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Szukam Nazwy Animacji

Post autor: V@letQier » 3 mar 2017, o 11:26

sebcio pisze:Daimos byl fajny, troche okrutny ale fajny, tylko te schematy troche denerwowaly, w kazdym oscinku walka i wybuch jadrowy na koncu
mnie pod koniec zaczynało nudzić, że za każdym razem facet musi:
a) wskoczyć do samochodu
b) tym samochodem na pełnym gazie wskoczyć do ciężarówki
c) która to ciężarówka ruszała na jego komendę głosową
d) rozpędzoną ciężarówką pofrunąć żeby zmieniła się w Daimosa
e) początkowo frunie z rozpędu kół bo dopiero po pojawieniu się nóg Daimosa facet włączał napęd odrzutowy z tych nóg itd
vide https://www.youtube.com/watch?v=0FRhSDN52zk
jakby nie można było tego jakoś prościej
mogło to być dobre raz czy dwa, ale po kilkudziesięciu razach miałem wrażenie przesytu
czołówka dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=zQgVxUCO4RA
fajne, ale dla mnie Załoga G była lepsza.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Szukam Nazwy Animacji

Post autor: Doctor_Who » 3 mar 2017, o 15:20

V@letQier pisze:mnie pod koniec zaczynało nudzić, że za każdym razem facet musi:
a) wskoczyć do samochodu
b) tym samochodem na pełnym gazie wskoczyć do ciężarówki
c) która to ciężarówka ruszała na jego komendę głosową
d) rozpędzoną ciężarówką pofrunąć żeby zmieniła się w Daimosa
e) początkowo frunie z rozpędu kół bo dopiero po pojawieniu się nóg Daimosa facet włączał napęd odrzutowy z tych nóg itd
vide https://www.youtube.com/watch?v=0FRhSDN52zk
jakby nie można było tego jakoś prościej
Podejrzewam kwestie budżetowe. W animacji każda sekunda to sporo pracy (i co za tym idzie, wydatków), więc jeśli z dwudziestu-kilku minut odcinka można było zaoszczędzić choć półtorej minuty poprzez wykorzystanie już raz narysowanej sekwencji, to animatorzy chętnie z tego korzystali "zapychając" odcinek. Tak samo z powtarzanymi animacjami ataków i wybuchów. W wielu anime tak było i w ograniczonym zakresie (bo przejście na komputery znacznie ułatwiło pracę) te zabiegi są praktykowane do dzisiaj.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Szukam Nazwy Animacji

Post autor: V@letQier » 17 lip 2019, o 10:38

Doctor_Who pisze:
3 mar 2017, o 15:20
V@letQier pisze:mnie pod koniec zaczynało nudzić, że za każdym razem facet musi:
a) wskoczyć do samochodu
b) tym samochodem na pełnym gazie wskoczyć do ciężarówki
c) która to ciężarówka ruszała na jego komendę głosową
d) rozpędzoną ciężarówką pofrunąć żeby zmieniła się w Daimosa
e) początkowo frunie z rozpędu kół bo dopiero po pojawieniu się nóg Daimosa facet włączał napęd odrzutowy z tych nóg itd
vide https://www.youtube.com/watch?v=0FRhSDN52zk
jakby nie można było tego jakoś prościej
Podejrzewam kwestie budżetowe. W animacji każda sekunda to sporo pracy (i co za tym idzie, wydatków), więc jeśli z dwudziestu-kilku minut odcinka można było zaoszczędzić choć półtorej minuty poprzez wykorzystanie już raz narysowanej sekwencji, to animatorzy chętnie z tego korzystali "zapychając" odcinek. Tak samo z powtarzanymi animacjami ataków i wybuchów. W wielu anime tak było i w ograniczonym zakresie (bo przejście na komputery znacznie ułatwiło pracę) te zabiegi są praktykowane do dzisiaj.
Zapewne masz słuszność, Doktorze.

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Szukam Nazwy Animacji

Post autor: armonik » 9 lis 2020, o 08:45

Daimos to był super serial!

___________________________________
Zobacz ofertę blatów drewnianych na wymiar we Wrocławiu

ODPOWIEDZ