PAMIETACIE TAKIE PIOSENKI DLA DZIECI??? Fasolki itd

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 18 cze 2007, o 17:47

Była też fajna pioseneczka, kiedy dzieci piekły ciasto ze śliwkami. :)

Najłatwiejsze ciasto w świecie, ale to już nie Faslki tylko Radiowe Nutki :)

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 19 cze 2007, o 13:18

tak piosenki z TIK- TAKA są uniwersalne i na 18-stkach i innych tego typu imprezach są hiciorami :))

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 19 cze 2007, o 19:24

Naprawdę? :shock: :D

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 21 cze 2007, o 08:01

A za mną od wczoraj chodzi taka piosenka i myślę, ze to była piosenka Fasolek. A może sie mylę?

"A ja rosnę i rosnę
I na zimę i wiosnę
I niedługo przerosnę
Mamę, tatę i sosnę"

:lol: hhihiihih nie daje mi spokoju..

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 21 cze 2007, o 18:02

"A ja rosnę i rosnę"

a moze by tak postanowić jak Piotruś Pan i nigdzy nie urosnąć ....
:?: :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

zmorcia
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2007, o 19:50

Post autor: zmorcia » 22 cze 2007, o 19:56

Szukacie nutek fasolek to jest tu sporo
http://www.4shared.com/dir/1449383/fae5 ... solki.html

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 29 cze 2007, o 13:42

5 lipca do Dziennika dolaczona bedzie plyta z przebojami z TIK-TAKA w cenie 6.99.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 30 cze 2007, o 15:35

Ogromnie jestem ciekaw jakie to będą piosenki i czy w oryginalnych wykonaniach. Bo jak wypuszczą taki badziej jak Przeboje Pana Tik Taka wydane przez EMI, gdzie większość utworów jest w nowych (i gorszych) wersjach, to ja dziękuję za takie wspomnienia :(

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 3 lip 2007, o 15:15

no wlasnie... tez jestem ciekaw co wymysla

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 4 lip 2007, o 08:15

A od wczoraj chodzi za mną melodia i refren piosenki: czy ktoś widział Dziub-dziuba....

Jak to dalej leciało?

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 4 lip 2007, o 13:43

Ale to z całkiem innej bajki. To śpiewał zespół "Kaczki z Nowej Paczki" w takim programie Kanał5. Pamiętam jeszcze ich piosenkę z tekstem "nad naszą wsią przeleciał meteoryt".
A to tekst Dziub_dziuba

Znamy wszyscy różne ptaki, są sikorki i sokoły
Wciąż pytają się pytaki, w szkole kują zaś dzięcioły
Indor zawsze jest nadęty widać jego rola taka
Pingwin ptasim dyrygentem, nie zdejmuje nigdy fraka…

A kto widział Dziub Dziuba? Jak wygląda Dziub Dziub?
Komu w końcu się uda odpowiedzieć jak z nut?
Czy to fruwa czy lata? Czy ma dzioba czy dziób?
Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Gdzie się schował Dziub Dziub?

Głowę w piasek kładą strusie, słowik trele treli ładnie
Kanar jeździ w autobusie, w którym sroka portfel kradnie
Bocian Francuz, bo żabojad spać na jednej nodze może
Sójka czeka wciąż na pojazd, co wywiezie ją za morze…

A kto widział Dziub Dziuba? Jak wygląda Dziub Dziub?
Komu w końcu się uda odpowiedzieć jak z nut?
Czy to fruwa czy lata? Czy ma dzioba czy dziób?
Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Gdzie się schował Dziub Dziub?

Wróbla spotkasz w parku miejskim, czaple znajdziesz na jeziorach
Kaczkę na podwórku wiejskim, a w pociągu zaś kondziora
W polu jest, choć szpaków gęsto, gdy wiosenne przyjdą siewy
A w portowych barach często przesiadują zwinne mewy…

A kto widział Dziub Dziuba? Jak wygląda Dziub Dziub?
Komu w końcu się uda odpowiedzieć jak z nut?
Czy to fruwa czy lata? Czy ma dzioba czy dziób?
Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Gdzie się schował Dziub Dziub?

A papugi dla igraszki przedrzeźniają i gaworzą
Znane są niebieskie ptaszki, co nie sieją i nie orzą
A na drzewie nastroszona, patrząc okiem złym na wszystko
Siedzi zasępiona wrona, bo ponure to ptaszysko… (krrrraaa)

A kto widział Dziub Dziuba? Jak wygląda Dziub Dziub?
Komu w końcu się uda odpowiedzieć jak z nut?
Czy to fruwa czy lata? Czy ma dzioba czy dziób?
Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Gdzie się schował Dziub Dziub?

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 5 lip 2007, o 07:54

Ernie wielkie dzięki za Dziub-dziuba. Właściwie zastanawiam się, czy Dziub-Dziub nie pisze się czasem przez ó. :roll:

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 5 lip 2007, o 08:46

wilma napisała:
5 lipca do Dziennika dolaczona bedzie plyta z przebojami z TIK-TAKA w cenie 6.99.


Powiem szczerze, że miałem nadzieję, iż może wreszcie przeboje Tik-Taka w wersjach, które pamiętam z dzieciństwa pojawią się w sprzedaży na jakimś CD. Niestety, ale z przykrością stwierdzam, że Dziennik również nie stanął na wyskości zadania i podobnie jak na płycie Przeboje Pana Tik Taka tak i tutaj najlepsze (moim zdaniem) utwory pojawiły się w nowych wersjach, które niestety znacznie ustępują wykonaniom, które ja zapamiętałem.

Utwory Domowa Piosenka, Kropelka złotych marzeń, Moja Fantazja, Myj zęby czy Mydło lubi zabawę to dla mnie najzyklejsze covery, które nie dość, że są w innych aranżacjach, to jeszcze głosy wykonawców nie należą do kogoś innego :(

Oczywiście zabrakło na płycie innych, o wiele bardziej znanych piosenek, które z pewnością mogłyby zastąpić np. Dżdżownica jazz czy Dwie przyjaciółki nierozłączki. Mam tutaj na myśli takie nagrania jak Ogórek wąsaty, Kolega ślimak, Maruda czy piosenka, na którą bardzo liczyłem, a mianowicie Zielone ufoludki.

Jedynym zaskoczeniem jest dla mnie piosenka Srebrna koleżanka, do której teledysk mgliście pamiętam z Tik Taka. Po prostu tej piosenki zupełnie nie pamiętałem, ale gdy usłyszałem pierwsze słowa, to sobie przypomniałem, że istotnie taka piosenka była prezentowana w Tik Taku. Zapewne inne piosenki, które pochodzą z roku 1991 również gościły w Tik Taku, bo przecież był to okres kiedy program ten był jeszcze na antenie jednakże jakoś wyjątkowo pamiętam Srebrną koleżankę, choć Zmora z telewizora również brzmi jakoś znajmo - przynajmniej tytuł, bo piosenkę nie za bardzo kojarzę, ale w końcu trudno wszystko pamiętać.

Cóż mogę powiedzieć? Oczywiste jest, że piosenki nagrane po 1991 roku nie dokońca są przebojami z Tik Taka, a przynajmniej nie tymi, które pamiętamy, bo o ile dobrze kojarzę, to właśnie w tym roku program został zdjęty z anteny. Przyznam, że jestem rozczarowny, bo te nowe wykonania brzmią dla mnie jakoś bezpłciowo i jakoś mimowolnie wyłapuję każdą inność w stosunku do oryginału. Może się czepiam, ale moje ucho zatrzymało się na fragmencie tekstu Mojej Fantazji - wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie ruchowe. Oczywiście chodzi o "różowe", ale ta dziewczynka wymawia to w taki sposób, że musiałem sobie przewinąć do tego momentu i posłuchać raz jeszcze by skumać o co biega :D Teraz im częściej tego słucham, to coraz wyraźniej słyszę "różowe", ale za pierwszym razem przeżyłem szok :x Podobny kwiatek jest w Kropelce złotych marzeń na samym początku w słowie "cześć". Być może się naprawdę się przyczepiłem, ale dla kogoś, kto pamięta i regularnie słucha oryginalnych wykonań, takie różnice są bardzo ewidentne.

Podsumowując powiem, że dobrze się dzieje, że "te rzeczy" wracają w postaci rozmaitych wydań, ale do pełni szczęścia naprawdę brakuje bardzo wiele. Musiałaby się chyba ukazać jakaś kilkupłytowa składanka z całym repertuarem Tik Taka by mnie w pełni zadowolić. W czerwcu wysłałem wprawdzie list do p. Andrzeja Marka Grabowskiego z sugestią wydania płyty DVD z teledyskami piosenek prezentowanych w Tik Taku, ale nie liczę na zbyt wiele. W tym wypadku jednak nie mogłoby być mowy o jakichś coverach, a utwory na pewno byłyby w oryginalnych wersjach. Sądzę jednak, że w pojedynkę niewiele można zdziałać, więc gdyby inny również zdobyli się na taki gest to i szanse byłyby niewątpliwie o wiele większe.

dzolls
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:54
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: dzolls » 13 lip 2007, o 15:18

ale no co by nie mówić - miło że ktoś wpadł na pomysł żeby wydać taką kolekcję, sama na te płyty poluję, ale pomijam te których nie znam - mam tylko Natalkę, TIK TAKA i w czwartek, 19 lipca Majkowe przeboje :D

pamiętam jak kochałam Majkę Jeżowską, do dziś mam wsyztskie jej kasety, znam każdą piosenkę i nadal chetnie wracam. pamiętacie ;>

pozdrawiam :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :)

Bierka33
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2007, o 15:51

Post autor: Bierka33 » 22 lip 2007, o 16:00

drdick1976 pisze:Nie ma opcji EDYTUJ w forum - a szkoda, bo "fasolki" znalazem bez problemu :)
Oto link:
http://www.osloskop.net/r/6979.html

Wszystko fajnie! Tylko, że nie ma tej strony. A tak chciałabym mieć choć część tych piosenek. To moje dzieciństwo. No i moja córeczka (3 latka) bardzo lubi śpiewać. Może ktoś mi wyśle na e-meila.

ODPOWIEDZ