PAMIETACIE TAKIE PIOSENKI DLA DZIECI??? Fasolki itd

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 8 wrz 2007, o 18:46

Tak , pamietam , o tej piosence jest juz w temacie o zespole Gaweda , ktora spiewala ta piosenke i byla chyba czestym gosciem Sobotki

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 10 wrz 2007, o 15:42

Hm. Ja szczerze mówiąc chyba tylko "Pocałuj żabkę w łapkę" potrafię teraz przesłuchać z przyjemnością. Cała reszta "hitów Fasolek" zabija mnie na dzień dzisiejszy piekielną infantylnością. Trzylatek jeszcze przetrawi, ale 17-latek już nie. To chyba świadczy o tym, że większość tych piosenek tak naprawdę nie przetrwała próby czasu...
Mishilanu kuni no tripper...

Nuka
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:59

Post autor: Nuka » 10 wrz 2007, o 16:03

A może dzisiejsze dzieci po prostu szybciej dorastają :D

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 10 wrz 2007, o 19:52

.... a ja mam psa, małego psa, przyniosłam go z podworza, a ja mam psa małego psa, ........ i .... dla niego duża". Oczywiscie ze pamietamy. Melodia jeszcze w uszach brzmi :))) POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 1 paź 2007, o 19:41

Daguchna napisała:
Hm. Ja szczerze mówiąc chyba tylko "Pocałuj żabkę w łapkę" potrafię teraz przesłuchać z przyjemnością. Cała reszta "hitów Fasolek" zabija mnie na dzień dzisiejszy piekielną infantylnością. Trzylatek jeszcze przetrawi, ale 17-latek już nie. To chyba świadczy o tym, że większość tych piosenek tak naprawdę nie przetrwała próby czasu...

Ja tam jestem odmiennego zdania i wcale nie uważam, że "większość" przebojów Fasolek czy raczej tiktakowych razi infantylnością. Przecież należy pamiętać, że odbiorcą tych piosenek miały być dzieci i to z myślą o nich są one tworzone, więc nie można na nie spoglądać z punktu widzenia dorosłego.

Zaczynam się zastanawiać czy nie jestem może jakoś skrzywiony, bo pomimo swojego wieku, w dalszym ciągu lubię od czasu do czasu posłuchać niektórych przebojów. Może to tylko przez sentyment, gdyż okres powstawania, a zarazem popularności tych utworów zbiegł się z okresem mojego dzieciństwa, ale fakt, że do dziś wspomina się właśnie takie programy jak Tik-Tak też przecież o czymś świadczy. Gdybyśmy popatrzyli na wiele z programów prezentowanych w tamtym okresie z obecnej perspektywy, to śmiem twierdzić, że dla wielu wydały by się one płytkie i mało ciekawe. Pomijam już kwestię, że obecnie luka pozostała po wielu z tych programów nie jest wypełniona niczym wartościowym.

Wracając jednak do głównego wątku, to oczywiście można powiedzieć, że od strony tekstowej część tych utworów może wydawać się płytka, ale na pewno bym nie powiedział, że większość. Co do strony muzycznej, to przecież piosenki te doskonale wpisują się w klimat lat 80., do którego to okresu tak chętnie się teraz powraca. Dla mnie piosenka to nie tylko tekst, ale także muzyka. Rzecz jasna zwracam uwagę na jedno i drugie, ale jak już powiedziałem wcześniej, wcale nie uważam, że piosenki te są takie idiotyczne. Są po prostu adresowane do młodszego odbiorcy i tyle. A od strony instrumentalnej to już na pewno nie można im zarzucić braku ducha niepowtarzalnych lat 80.

Gmork

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 3 paź 2007, o 12:09

Gmork,napewno nie jestes skrzywiony.Mam wiecej lat od ciebie,a wciaz lubie te piosenki ,a moje dzieci je uwielbiaja.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

karutka
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 12:37

Post autor: karutka » 3 paź 2007, o 12:40

hej, a pamiętacie taką piosenkę "śpj braciszku mały śpij, a wróżka siostrzyczka wyczaruje sny" najprawdopodobniej ma tytuł Wróżka siostrzyczka jednak nigdzie nie można jej znaleźć :( jeżeli ktoś ją posiada to proszę o kontakt

karutka
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 12:37

Post autor: karutka » 3 paź 2007, o 12:43

przede wszystkim witam wszystkich :) ja też jestem fanką dawnych programów dla dzieci, te piosenki bedzie siepamiętać chyba do końca życia....

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 3 paź 2007, o 18:43

karutka napisała:
hej, a pamiętacie taką piosenkę "śpj braciszku mały śpij, a wróżka siostrzyczka wyczaruje sny" najprawdopodobniej ma tytuł Wróżka siostrzyczka

Ta piosenka rzeczywiście ma taki tytuł, a śpiewają ją Radiowe Nutki. Jest do zdobycia na TEJ płycie. Polecam ten album, bo naprawdę warto!

karutka
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2007, o 12:37

Post autor: karutka » 3 paź 2007, o 19:07

dokładnie o to mi chodziło :) wielkie dzięki

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 15 paź 2007, o 17:37

A KTO SPIEWAŁ Tą piosenke i jaki ona miała tytuł???????:

Gdy wbiegłam do szkoły
uwierzcie mi dziś
Gargamel z Klakierem stanęli u drzwi
I nagle już szkoła zmieniła się w las
A w lesie w ławeczkach
Rój Smerfów i ja.

Smerfetko,Smerfetko
dziś wielki jest bal
Harmoniusz dla Ciebie
Tu będzie grał
Poeta napisał wspaniały wiersz
Osiłek do tanca zaprasza Cię.

Pan Laluś założył najlepszy swój strój
A Zgrywus jak zwykle prezenty swe wniósł
Tu nikt nie marudzi Nie kłóci się nikt
Na balu u Smerfów Kto nie chciałby być...

Smerfetko,Smerfetko
dziś wielki jest bal
Harmoniusz dla Ciebie
Tu będzie grał
Poeta napisał wspaniały wiersz
Osiłek do tańca zaprasza Cię.

I nagle poranek
Obudził się dzien
Ten wstrętny Gargamel oszukał znów mnie
Do szkoły iść muszę
Na skrzypcach tu grac
A było tak Smerfnie

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 15 paź 2007, o 17:49

Jolanta Arnal razem z córką Natalią, a tytuł brzmiał "Smerfetko, smerfetko"

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 18 paź 2007, o 06:52

Eryk75 pisze:Jolanta Arnal razem z córką Natalią, a tytuł brzmiał "Smerfetko, smerfetko"
Ja pamiętam, że na fali popularności Smerfów (czy też Smurfów) TV wyemitowała kiedyś program muzyczny z piosenkami o Smerfach które śpiewały dzieci ubrane na biało-niebiesko. Ciekawostką było to, że program był we współpracy z TV czechosłowacką - więc piosenki były po polsku i po czesku (w ich języku to były "Smouri"). Nawet miałem kiedyś kasetę z tymi piosenkami, ale zaginęła w pomroku dziejów :)

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 2 lis 2007, o 01:17

Kamila pisze:1) Na płycie "Co to jest Dziabąg ?" są między innymi utwory Gongu oraz zespołu Jordanek. Co to było ?
2) W ostatnich dniach przypomniała mi się jeszcze jedna piosenka. Kojarzy mi się z Panem Japą i jakimiś dziećmi, ale mogę się mylić. Kto to śpiewał ?

Hip, hip, hipopotam,
frunie w górze, widzę go tam.
Hip, hip, hurra, hurra,
Hipek, w chmurach.
Hipek płynie, Hipek frunie,
Hipcio pięknie latać umie.
Hip kraciaste spodnie ma,
a na nogach kapcie dwa.
Przecież ta piosenka jest właśnie na winylu z Dziabągiem i też śpiewa to Wiktor Zborowski

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 2 lis 2007, o 01:19

Coś cytat nie wyszedł w poprzednim poście.
Dlaczego nie można edytować swoich postów?

ODPOWIEDZ