PAMIETACIE TAKIE PIOSENKI DLA DZIECI??? Fasolki itd

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 1 cze 2008, o 08:14

Elle,nagrania mam na płycie,ale bez wizji.Zdobycie teledysku graniczy z cudem.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 5 cze 2008, o 21:28

Poszukuję piosenki, którą chyba śpiewały Fasolki pt. "Ruch". Co do tytułu to nie jestem pewien, ale leciało to tak:

Na ruch, ruch, ruch jest dzisiaj wielka moda,
więc ćwicz, ćwicz, ćwicz to dobre jest dla zdrowia,
a ruch, ruch, ruch jest twoim przyjacielem,
więc ćwicz, ćwicz w dni powszednie i w niedziele!


Ma ją może ktoś z Was w swoich zbiorach i mógłby udostępnić bądź podesłać mi na maila?

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 8 cze 2008, o 18:43

Kurcza,zalezy mi na starych teledyskach Fasolek.Ma ktos adres jakiejs stronki? :(

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 8 cze 2008, o 20:48

Kasia23 pisze:Kurcza,zalezy mi na starych teledyskach Fasolek.Ma ktos adres jakiejs stronki? :(
Teledyskach czy piosenkach :?: Bo jeśli teledyskach, to jedynym miejscem gdzie ewentualnie można tego szukać jest Archiwum TVP. I to bynajmniej nie jest żart!

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 9 cze 2008, o 08:40

gmork pisze:Teledyskach czy piosenkach :?: Bo jeśli teledyskach, to jedynym miejscem gdzie ewentualnie można tego szukać jest Archiwum TVP. I to bynajmniej nie jest żart!
Chodzi mi o teledyski.Jak ktos wczesniej napisal,zdobycie ich graniczy z cudem.Ale moze juz ktos zna jakis adres archiwum TVP.Aha,a to pismo do pana grabowskiego odnioslo jakis skutek?Bo nie chce mi sie czytac wszystkich postow.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 9 cze 2008, o 12:09

W zasadzie otrzymałem odpowiedź będącą podziękowaniem za zainteresowanie twórczością zespołu. Sprawa jest niestety raczej trudna i ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek coś takiego zostanie wydane. Z tego co mi odpowiedział p. Grabowski, to niestety nie wszystkie ówczesne teledyski Fasolek są w redakcyjnym archiwum i trzeba byłoby ich poszukać. Nie wiem gdzie należałoby ich zatem szukać, ale całkiem prawdopodobne, że ich po prostu nie ma. Te, które są nie nadają się na materiał do DVD ze względu na ich bardzo słabą jakość (były archiwizowane na nośnikach analogowych, na których czas odcisnął swoje piętno). Kolejna kwestia, o której wspomniał p. Grabowski to prawa autorskie. W umowach z lat 80. nie było mowy o wydawaniu na DVD, więc należałoby zdobyć prawa do edycji DVD. Najlepsze jest jeszcze to, że podobno nie ma nawet już tych umów.

Zatem przygotowanie takiego wydania wiązałoby się z bardzo żmudną pracą związaną z remasteringiem całego materiału tak aby uzyskać zadowalającą jakość materiału aby można było go zamieścić na DVD i pozyskiwaniem staosownych praw autorskich. Wszystko to oczywiście jest możliwe, ale pociąga za sobą spore koszty, a zyski z takiego wydania są raczej niepewne. Cóż, jest grupa osób, które zapewne by taką płytę nabyły, ale patrząc obiektywnie z punktu widzenia wydawcy, który przecież chciałby na tym zarobić, to jednak jest to bardzo niepewne przedsięwzięcie i jeśli mam być szczery, to po tym co przeczytałem w liście od p. Grabowskiego, zaczynam wątpić czy takie wydanie kiedykolwiek się pojawi. A szkoda, bo byłoby co powspominać, zwłaszcza że były to naprawdę świetne kawałki.

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 9 cze 2008, o 20:59

Wielka szkoda :( Ale po czesci nie dziwie sie potencjalnemu wydawcy.Dochody z takiej plyty bylyby niepewne.Ale mysle ze jakas grupka zapalencow by sie znalazla,ktora chcialaby powspominac:pokolenie dzisiejszych 20 i 30 latkow.Moze to glupio zabrzmi bo sie na tym nie znam,ale moze by tak napisac jakas petycje albo pismo do TVP w sprawie wydania tych teledyskow chociazby na VHS.Albo moze jakas gazeta wydalaby to jako dodatek,podobnie jak wydawane sa odcinki starych seriali na DVD.Wiem wiem,ale pomarzyc zawsze mozna :P

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 9 cze 2008, o 22:15

No dobra, a teraz z nieco innej beczki...
Nagrywał ktoś może wczorajsze wydanie programu Uwaga poświęconego Fasolkom?

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 10 cze 2008, o 08:30

Nagrywalam to.Ale nie mam pewnosci czy mi tego ktos do tej pory nie wykasowal.Napisze wiecej po poludniu.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 10 cze 2008, o 09:14

Kasia23 pisze:Wielka szkoda :( Ale po czesci nie dziwie sie potencjalnemu wydawcy.Dochody z takiej plyty bylyby niepewne.Ale mysle ze jakas grupka zapalencow by sie znalazla,ktora chcialaby powspominac:pokolenie dzisiejszych 20 i 30 latkow.
Osoby odpowiedzialne za tego typu wydawnictwa są jednak chyba odmiennego zdania. Patrząc jednak ile badziewia zalega na półkach z płytami czy kasetami, to się niejednokrotnie zastanawiałem czy kwestia opłacalności jest tutaj najistotniejsza :?
Moze to glupio zabrzmi bo sie na tym nie znam,ale moze by tak napisac jakas petycje albo pismo do TVP w sprawie wydania tych teledyskow chociazby na VHS.
Po pierwsze VHS wychodzi z mody, a po drugie wydaje mi się, że jeśli weźmiemy pod uwagę wydanie masowe, to wyprodukowanie płyty DVD byłoby o wiele tańsze niż kasety VHS. Nie znam się na tym, ale wydawanie VHS' byłoby chyba znacznie bardziej kosztowne.
ze jakas gazeta wydalaby to jako dodatek,podobnie jak wydawane sa odcinki starych seriali na DVD.Wiem wiem,ale pomarzyc zawsze mozna :P
Może tak, może nie. Tylko czy komuś się będzie chciało?
Z tego co wywnioskowałem z listu od p. Grabowskiego, to problemów jest wiele. Znalezienie samych teledysków (chyba najtrudniejsze!), zdobywanie praw autorskich, remastering. Cóż, mamy 25-lecie Fasolek, więc może należałoby to jakoś uczcić? Ale tę sugestię trzeba byłoby przekazać odpowiednim osobom, które może jednak same doskonale sobie z tego sprawę zdają? Może po prostu nie jest to takie proste? Jak mówi znane powiedzenie: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :(

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 10 cze 2008, o 17:23

gmork pisze:Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :(
No chyba niestety tak wlasnie jest w tym przypadku :? Szkoda,ze czyjes wspomnienia sa zwiazane takimi przyziemnymi rzeczami.

Aha,co do wydania UWAGI poswieconej Fasolkom to mam to nagrane na VHS.Tata twierdzi ze nic przy tej kasecie nie majstrowal :mrgreen:

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 11 cze 2008, o 05:39

Wch a pamietacie program muzyczne listy który leciał czasem zamiast dobranocki? Puszczali wtedy wiele piosenek dla dzieci (Bardzo często Majki Jeżowskiej) a wśród tych piosenek była moja ulubiona : Zaczarowanych siedem wiśni. Czy ktos to pamieta?
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 13 wrz 2008, o 07:03

SŁUCHAJCIE UDAŁO MI SIE ZDOBYC TĄ PIOSENKE z ref. KAP KAP KAP KAP KAP KAP KAP KAP
Spiewał to zespół Gaweda a piosenke spiewał m.in. Jarek Bułka (od domowej piosenki)- każdy ma jakiegos bzika :), który przeszedł z Fasolek do zespołu Gawęda

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 13 wrz 2008, o 07:06

a jesli chodzi o multimedialne nagranie teledyskow fasolek to wiem z dobzre poinformowanych zrodeł ze jest cos na rzeczy, ale TVP rzada niewiarygodnych pieniedzy za ich sprzedarz. Jesli chodzi o program TIK tak to w archiwum zostało zaledwie kilka odcinkow TIK- TAKA bo reszte pokasowano z uwagi na brak taśm..... o zgrozo!!!!!

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 15 wrz 2008, o 11:01

.
Xiomo23 pisze: Jesli chodzi o program TIK tak to w archiwum zostało zaledwie kilka odcinkow TIK- TAKA bo reszte pokasowano z uwagi na brak taśm..... o zgrozo!!!!!
To napewno prawda? Bo wierzyć się nie chce.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

ODPOWIEDZ