PAMIETACIE TAKIE PIOSENKI DLA DZIECI??? Fasolki itd

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 9 sie 2007, o 14:35

mam parę prawdziwie oryginalnych kawałków prosto z lekko szumiącego winyla.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 9 sie 2007, o 14:45

Ja od dawna poszukuję piosenek z Dyskoteki Pana Jacka. Niestety adapteru nie posiadam, więc zakup płyty też niewiele mi pomoże. Mam ABC Przygody, UFO jest krasnalem naszych dni, piosenki Antkowiaka i Papa Dance. Bardzo mi zależy natomiast na ostatnim kawałku Finał w krainie przygody, którego nigdzie nie mogę namierzyć :(

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 19 sie 2007, o 10:16

heh ostatnio dowiedziałem sie ze teledysk w ktorym dzieci wystepowały w paltach i pod parasolami to to nie chodziło o fasolki lecz o zespół o nazwie "GONG". Pamietam tylko refren (?) tej piosenki.... " kap, kap, kap-kap-kap-kap-kap". Jesli ktos cos wie wiecej o tej piosence, lub ma ja w swoich zbiorach to prosze o kontakt.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 19 sie 2007, o 15:15

Ja tej piosenki niestety nie pamiętam, więc nie chcę polemizować, ale wspomnianego przez ciebie kap, kap, kap... nie ma w refrenie tej piosenki. Na oficjalnej stronie zespołu jest tekst piosenki Kap-Kap, ale refren jest zupełnie inny. Chyba że śpiewał to jakichś churek w tle, ale tak czy owak powinno być w tekście. Natomiast powtarzające się "kap, kap, kap" znalezłem w wielu innych tekstach piosenek, ale niekoniecznie tych dla dzieci i śpiewanych przez dzieci.

ttf
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2007, o 21:24

Post autor: ttf » 19 sie 2007, o 22:38

Ja pamiętam tę piosenkę - pisałem już, że aranżował ją K. Marzec, śpiewał Jarek Bułka z Gongiem, zobaczcie na stronie Gongu - może jest jakiś fragment.

ttf

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 20 sie 2007, o 20:29

CYTAT GMORKA : Ja tej piosenki niestety nie pamiętam, więc nie chcę polemizować, ale wspomnianego przez ciebie kap, kap, kap... nie ma w refrenie tej piosenki. Na oficjalnej stronie zespołu jest tekst piosenki Kap-Kap, ale refren jest zupełnie inny. Chyba że śpiewał to jakichś churek w tle, ale tak czy owak powinno być w tekście. Natomiast powtarzające się "kap, kap, kap" znalezłem w wielu innych tekstach piosenek, ale niekoniecznie tych dla dzieci i śpiewanych przez dzieci.

To jest na pewno ta piosenka. Bo ja pamietam tą zwrotkę "do poduszki przytuliłam się ..." i to było w tym utworze, co refren był "kap, kap, kap ...". Także, to na 100% ta piosenka.

A teraz jeszcze moje pytanka :
1) Na płycie "Co to jest Dziabąg ?" są między innymi utwory Gongu oraz zespołu Jordanek. Co to było ?
2) W ostatnich dniach przypomniała mi się jeszcze jedna piosenka. Kojarzy mi się z Panem Japą i jakimiś dziećmi, ale mogę się mylić. Kto to śpiewał ?

Hip, hip, hipopotam,
frunie w górze, widzę go tam.
Hip, hip, hurra, hurra,
Hipek, w chmurach.
Hipek płynie, Hipek frunie,
Hipcio pięknie latać umie.
Hip kraciaste spodnie ma,
a na nogach kapcie dwa.

zaraza
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:57

Post autor: zaraza » 23 sie 2007, o 10:43

gmork pisze:Była też fajna pioseneczka, kiedy dzieci piekły ciasto ze śliwkami. :)

Najłatwiejsze ciasto w świecie, ale to już nie Faslki tylko Radiowe Nutki :)
Do tej pory ją pamiętam i czasem sobie podśpiewuję:

"Szklankę mąki, cukru szklankę zaraz wsypię do miseczki
potem proszku do pieczenia dodam jeszcze dwie łyżeczki
i dwa jajka, i na koniec pół stopionej margaryny
i zamieszam tylko tyle, by się rzeczy połączyły.

Teraz śliwki poukładam w natłuszczonej tortownicy
włożę ciasto i do pieca na około pół godziny.
A gdy będzie już gotowe, znaczy chrupkie i rumiane
to zaproszę koleżanki, babcię, dziadka, tatę, mamę" :D

Z tego przepisu da się zrobić ciasto - robiłam! - ale podali za dużo proszku do pieczenia; pewnie te dwie łyżeczki były potrzebne do rymu :D

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 23 sie 2007, o 18:45

Też się kiedyś zastanawiałam, czy z tego przepisu wyjdzie ciasto. :lol:

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 26 sie 2007, o 07:58

Dzieki Gmork za probe pomocy. Ehhh pamietam jeszcze, że na koncu tej piosenki "kap-kap?" szła jedna dziewczynka w strone obiektywu kamery rozkładając i skłądając parasolke i robiąc tak kilkakrotnie. NIe dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi sie, że wystepujące w tym teledysku dzieci w paltach, gumofilcach i z parasolami tanczyły bodaj na schodach. Pamietam na pewno, że to był skoordynowany taniec tak więc wszystkie dzieci tańczyły tak samo. Nie pamietam tytułu tej piosenki. Byc moze miał on tytuł coś w rodzaju : "Deszczowa piosenka", lub "Piosenka na niepogodę", bo nie wydaje mi się żeby "Kap kap" był tym właściwym tytułem tej piosenki. Tak czy owak na pewno cos takiego było, ale czy to były Fasolki czy zespół o nazwie Gong, teraz to juz nie wiem. Nie pamietam niestety żadnego ze słów zwrotki, pamietam tylko MELODIĘ refrenu kap, kap, kap-kap-kap-kap-kap / 2x. Pamietam również melodię zwrotki, ale słow tak jak już wspomniałem- wogole nie pamietam. Pamietam wybrane wizualne fragmenty klipu, miedzy innymi tą dziewczynkę na samym koncu piosenki idącą w strone kamery, równoczęśnie rozkładając i składając kilkakrotnie parasol. Heh.... dlatego to mi tak utwiło, bo jak ona tak robiła to zawsze sobie myslalem..... "ALE GŁUPIA...." hehehe.... POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 27 sie 2007, o 09:23

Xiomo i Gmork , przypomina mi się , ze tytuł tej piosenki to "Piosenka na niepogodę" a tańczyły tam dzieci w żółtych pelerynkach ale nie w gumofilcach tylko w kolorowych kaloszkach, heheheh. To taki szczególik.

Zarazo i Elle ciasto wychodzi, bo jak byłam smarkata to z koleżanka upiekłyśmy to ciacho i było całkiem smaczne.

ftalo
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2007, o 15:19
Kontakt:

Post autor: ftalo » 29 sie 2007, o 15:30

witam wszystkich.Cieszę się że znalazłem to forum,ponieważ w ostatnio zawiodłem się wchodząc na foslkowe forum,które niestety jest martwe.
Od 10 lat obserwujemy zanik twórczości dziecięcej,programów,piosenek,teatrzyków,itp w telewizji oraz w radio.
Współczesne dzieci wstydzą się,lub nie znają słuchać piosenek fasolek,radiowych nutek,arfika,chochlików itd.
Nasza kultura upada ,dzieci nie mogą swobodnie exponować swojej dziecięcości i tego do czego mają prawo.
Dlatego nie zapominajmy o tym aby nie poddawać sie presji telewizji i mediów i samodzielnie gromadzić kolekcje artystyczne ,piosenki,teledyski dla dzieci,niech z tego korzystają bo to dla nich zostało nagrane a nie tylko dla nas gdy byliśmy dziećmi.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 31 sie 2007, o 16:18

Wiecie,ze piosenka Najlatwiejsze ciasto w swiecie jest w podrecznikach do muzyki dla klasy IV podstawówki.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

TomekFF
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 09:44
Lokalizacja: z lasu:)

Post autor: TomekFF » 5 wrz 2007, o 09:53

no dzięki temu forum odgrzebałem w domu kasete z piosenkami z tik-taka:)dostałem ją na mikołaja jak miałem 5 lat i jak teraz puściłem to aż się łezka w oku zakręciła:)mam 22 lata a poczułem się jak dziecko i przypomniały mi się beztroskie lata:)współczuję teraz dzieciakom, że nie mają możliwości oglądania takich programów jak tik tak,ciuchcia...i słuchania takich piosenek,i są skazane na pokemony czy inne tego typu dziwadła :mrgreen: ...podczas pisania tego posta w głośnikach leci piosenka "Wujcio wariatuńcio"i witaminki witaminki

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 5 wrz 2007, o 23:20

TomekFF pisze:współczuję teraz dzieciakom, że nie mają możliwości oglądania takich programów jak tik tak,ciuchcia...i słuchania takich piosenek,i są skazane na pokemony czy inne tego typu dziwadła :mrgreen:



kolejny offtop, ale mnie to naprawdę mierzi - czego wy do jasnej cholery chcecie od tych nieszczęsnych pokemonów? Etatowy "chłopiec do bicia" czy co? :|

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 8 wrz 2007, o 18:11

Fasolek nie pamiętam, może jestem za stara, tj. niektóre cytowane przez Was piosenki kojarzę, ale nie wiedziałam, kto je śpiewa. A teraz przypomniała mi się taka: "A ja mam psa, małego psa, przyniosłam go z podwórza, a ja mam psa, małego psa, dla niego jestem duża". Znacie?
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

ODPOWIEDZ