Pierwsze reklamy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 27 cze 2007, o 20:27

Jeżeli reklamy mają być naprawdę pierwsze, to być może chodzi o np. filmiki reklamowe "Lingwista - Oświata", które pamiętam jeszcze z końca lat 70. Tzn. pamiętam, że były i nic więcej.

slawekczaja
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2007, o 09:36

Re: Pierwsze reklamy

Post autor: slawekczaja » 1 lip 2007, o 19:19

a ja pamietam reklame bodajze jakiegos komputera czy uslug komputerowych REFLEX:

szlo to tak:

jacys ludzie w biurze uwijali sie przy pracy a glos z off-u mowil: "Liczy sie tylko REFLEX..."

ktos pamieta?

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 lip 2007, o 22:19

A jak się dokładnie nazywał produkt, jakiś kosmetyk do rąk, gdzie substancja ta wyciskana była na ręce i słychać było: "Bo BIO.......(coś tam) to cudowne rękawice biologiczne"? :?: :)

Pamiętam jeszcze reklamę BATERVITU - coś tam zielone do akumulatorów.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 23 paź 2007, o 16:14

W II połowie l. 80 było referendum z cyklu "czy chcesz zaciśnięcia pasa" i w TV leciały reklamy nawołujące do udziału. Pamiętam, że była jakaś słuchawka i z tej słuchawki rozlegało się: referendum, referendum, referendum!

Z "normalnych" reklam, już z l. 90., przypomniało mi się "Corega Tabs - czyści z siłą wodospadu". (były to bodaj tabletki do czyszczenia sztycznych szczęk).
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 23 paź 2007, o 23:56

z lat 90 pamiętam reklamę Wc Pikera xD Nie wiem o czym dokładnie było ale pamiętam że wyzywaliśmy się od Wc ikerów w toalecie xD. W pamięci utkiła mi też Reklama z czekoladowych Gwiazdek Milkiwaya. Wiem że leciała tam jakaś muzyczka ale nie kojarzę...
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 26 paź 2007, o 19:51

Jeśli chodzi o wspomnianą tutaj wcześniej Currarę, to była pierwszym polskim perfumem reklamowanym w telewizji. Wdzięczne dziewczę odziane w skóry strzelało z łuku do bliżej nieokreślonego celu, mazurskie chaszcze udawały Amazonię :lol: . Dziś Currarę można kupić w kioskach Ruchu, także w wersji light. Godne uwagi także jako przykład opakowania i designu, który przetrwał w niezmienionej formie od lat 80 po dzień dzisiejszy.

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 2 lis 2007, o 16:14


noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 3 cze 2008, o 15:07

Kiedy powiedział "ten kolory twych włosów....", odkryłam w nim znawcę. A kiedy dodał "są błyszczące i miękkie...", wydał mi się czarujący. Co go urzekło? - RECITAL filmy L'Oreal. On dał mym włosom ten polysk i miękkość... Wiem, RECITAL nie jest może tani, lecz cóż...., moje włosy są tego warte. Są teraz takie jak lubię, jak on lubi.



Czy on wygra...? Tylko mama jest pewna. Przecież codziennie rano daje mu do wypicia kubek Cola-Kao. (...) I wygrał! Zdrowie dziecka, radość rodziców...



(w rytm McHammera) Wielka promocja pepsi-coli, wygrana ciebie zadowoli, to Nowy York wycieczka LOTem i wiele innych nagród potem. Telewizory, kompakty radia, oraz walkmany PHILIPSa, zagraj! Po osiem kapsli butelek małych i dwie nakrętki tych litrowych, wyślij zaraz, już czekamy i podaj wlasny adres domowy!

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 3 cze 2008, o 19:22

Ja kto się dokładnie pamięta reklamy - słowo w słowo, ciekawe dlaczego ? :D
2ga i 3cia to koniec mojej podstawówki
a ta pierwsza kiedy leciała ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 4 cze 2008, o 12:04

gumisio pisze: A kto pamieta reklame Commodore C64 chyba w ktorym to Marian Kociniak probowal kupic sobie komputer. Sprzedawca kladzie C64 na wage, w drugiej rece trzyma siekiere i moi do Kociniaka "2,64 kg. Bierze pan w calosci czy odrąbać ?" :)
To nie była reklama C64 tylko jedna z całego cyklu reklam firm sprzedających pierwsze komputery PC w Polsce. Tych reklam komputerowych było nawet całkiem sporo, niektóe stylizowane na S-F (z badziewnymi efektami), niektóe głupie, niektóre to były tylko plansze reklamowe.

A słynna reklama tv-sat? Siedzi facet u wróżki, a ta mu nawija "widzę wielki świat, cuda dziwy przyrody", facet panicznie "nie widzę, nie widzę, nic nie widzę" - nagle słychac głos "I nie zobaczysz - dopóki nie kupisz zestawu do odbioru tv satelitarnej firmy ARCON". Podobno firma ARCON istnieje do tej pory :)

Perfumy marki Currara - ubrana w skóry kobitka strzelająca z łuku pośród jakichś krzaków.

Płyn do akumulatorów "BaterVit" - reklamowany czesto-gęsto - jak się potem okazało przyczynił się do szybszego zużywania się akumulatorów samochodowych.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 4 cze 2008, o 12:11

Dodano po chwili:
----------------------------------------------------------------------------------
Reklama szamponu "Wash&Go" - w wielu domianach, ale zawsze ze słynną sceną energicznego stawiania butelki z szamponem na pokrytej wodą powierzchni co dawałoefektowny rozbryzg.

Milky Way - pewien kabaret zrobił parodię tej reklamy "Czy wiecie co mój synek zrobił dzisiaj rano? Wrzucił beton do mleka - i stężało samo" :)

A pamiętacie "Ociec prać?! Prać! Ale tylko w proszku Pollena 2000!"

Była też często puszczana reklama "Herbatki Paracelsus" - dostępnej wówczas chyba tylko w Pewexie za "bony".

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 cze 2008, o 13:33

Helmutt pisze:Dodano po chwili:
----------------------------------------------------------------------------------
Reklama szamponu "Wash&Go"
jak to słowo weszło do uzytku dziennego, niemal jak przysłowie.
:D w pierwszym momencie przeczytałem:
Helmutt pisze:"Czy wiecie co mój synek zrobił dzisiaj rano? Wrzucił "baton" do mleka - i stężało samo" :)
:lol: :lol:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 4 cze 2008, o 15:20

Przypomnę kilka tekstów reklamowych jakie były nadawane w Programie III PR w początkowym okresie reklamotwórczym.
1) "Powiedziała wróżka, że mam jeść jabłuszka
Nie słuchałem wróżki - PRZERWA - i mam krzywe nóżki".
2) W formie dialogu:
Osoba A "Co to? Co to?"
Osoba B "Kupon Toto!"
Osoba A "Kupon Toto ...? Toż to złoto!"
3) Na melodie "What Shall We do With The Drunken Sailor".
"Kto gardzi jo-o-gurtem
Kto gardzi jo-o-gurtem
Teeego hyc za burtę"

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 18 cze 2008, o 16:09

UNIMIL sobie życie

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 19 lis 2008, o 13:42

Reklama zamków Gerda- http://pl.youtube.com/watch?v=VqzDpXFAGVU
a tutaj Pewexu, którego i tak nie trzeba było reklamować :wink: - http://pl.youtube.com/watch?v=0hX1WMzZL ... re=related
Ostatnio zmieniony 19 lis 2008, o 13:42 przez Eryk75, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ