Pierwsze reklamy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 19 lis 2008, o 15:49

Ale dużo dobra pewexowskiego zmieściło się w takiej małej paczce :lol:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 19 lis 2008, o 16:32

A to już taka późna reklama Peweksu z lat 80. Ja pamiętam jeszcze starsze, gdzie zapraszano bezczelnie do kupowania artykułów będących na normalnym rynku luksusem, nie wspominając, ze chodzi o "zielone".
U nas poza tym mówiono do "peku", pod "pekiem". Od PeKaO. Czy spotkaliście się z takim określeniem sklepów za tzw. dewizy?
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 lis 2008, o 21:01

mogę dumnie powiedzieć, ze maiłem ten zamek gerdy i nawet umiałem zamykać na ten drugi bardziej skomplikowany sposób :grin:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 20 lis 2008, o 11:45

Zamki Gerdy chyba zamykałam w sposób prosty (o innym nie było mi wiadomo), tj. normalnie przekręcałam. Wadą ich było to, że jak się zamknęło od zewnątrz, to nie dało się otworzyć od środka, no i parę razy tak niechcący zamknęłam współlokatorkę i biedna siedziała (wtedy nie było jeszcze w powszechnym użyciu komórek, więc nie miała jak mnie zawiadomić). Z czasem zamek się zepsuł, ale do dziś tkwi w moich drzwiach jako zniechęcacz potencjalnych włamywaczy (oprócz zwykłego zamka, który na szczęście działa).
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 lis 2008, o 14:44

nie pamientam dokładnie, ale jakimis kombinacjami zamykało sie na ten drugi spoób i wtedy tradycyjnym sposobem nie mozna było otaworzyć ani od wewnatrz ani z zewnarz, ale rzadko się tego uzywało, chyba na dłuzsze wyjazdy.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2008, o 14:47 przez biały_delfin, łącznie zmieniany 1 raz.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Rukia
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2008, o 11:33
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Harlekliny

Post autor: Rukia » 18 gru 2008, o 18:28

a ksiazki - romanse HARLEQUIN - to ogody milosci - pokazywali tak, ze np jedzie dziewczyna w szarym tramwaju za oknem buro i pada a zaczyna czytac romansa i tramwaj zamienia sie w limuzyne w jamkims tropikalnym kraju :)
a swoja droga te ksiazki to podkradalam te ksiazki kolezankom mamy (ona ich nie czytala) , zwlaszcza te z serii desire i czytalam z wypiekami na twarzy :D

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 18 gru 2008, o 18:31

Pamiętam, że Harleqiuny były reklamowane na początku lat 90, ale przyznaję, że żadnego nie przeczytałam. Jakoś mnie nie pociągały. :smile:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 gru 2008, o 19:06

Elle pisze:Pamiętam, że Harleqiuny były reklamowane na początku lat 90, ale przyznaję, że żadnego nie przeczytałam. Jakoś mnie nie pociągały. :smile:
To odwrotnie jak ja.U nas dziewczyny czytały harlequiny nawet podczas lekcji pod ławką.Umawiałyśmy się która kupi w tym miesiącu i potem wedrowala od jednej do drugiej.Czasem egzemplarz był tak wyczytany,ze już się do niczego nie nadawał.Chłopacy czytali pod ławkami horrory albo Pamiętniki Fanny Hill :mrgreen:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 18 gru 2008, o 20:03

Pamietacie moze reklame teflonowych patelni chyba z Olkusza emitowana w latach 70-tych?
Na 100% bylo tam cos o smazeniu bez uzycia tluszczu zilustrowane smazeniem jaja sadzonego :lol: .

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 18 gru 2008, o 21:29

kuba70 pisze:Pamietacie moze reklame teflonowych patelni chyba z Olkusza emitowana w latach 70-tych?
Na 100% bylo tam cos o smazeniu bez uzycia tluszczu zilustrowane smazeniem jaja sadzonego :lol: .
To były pierwsze patelnie pokryte teflonem. Z tym, że nie pamiętam, czy się to nie nazywało przypadkiem fluon.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 18 gru 2008, o 21:34

"Comindexu panierunek to dla zdrowia podarunek" :wink: .

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 19 gru 2008, o 11:21

Nie pamiętam, czy przypadkiem nie było w latach 80. reklam wody kolońskiej "Buisnessman". Robiła ja jakaś firma polonijna. Na opakowaniu była fotografia przystojnego bruneta w białym garniturze. Sprzedawano je w sklepach "Mody polskiej". Były horrendalnie drogie i prawie nikt ich nie kupował. Lepiej było sobie już uzbierać na Pewex. Potem były przeceniane. Ale reklama jakaś chyba była.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 19 gru 2008, o 20:14

Dudzio pisze:
To były pierwsze patelnie pokryte teflonem. Z tym, że nie pamiętam, czy się to nie nazywało przypadkiem fluon.
Chyba jednak teflon, wydaje mi sie, ze to bylo tak w polowie dekady Gierka kiedy kupowano zachodnie licencje i chyba tez zakupiono takowa na teflon.
Tak to mniej wiecej wygladalo, pamietam to stare logo :
Obrazek

vahanara666
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2008, o 18:55
Lokalizacja: Torun/Dablin

Post autor: vahanara666 » 20 gru 2008, o 17:40

Dla mnie przebojem lat 80 w dziedzinie reklam to bylo Black Magic jakies pachnidlo meskie. Podobno dzialalo zniewalajaca na kobiety tak z reklamy wynikalo. Na nic zdawolo sie bogactwo, tezyzna fizyczna i odwaga pare kropli Black Magic wystarczalo wzupelnosci. Z lat 70 to pamietam jeszcze moze to nie byly reklamy ale plansze pokazywane w casie kilku minutowych przerw miedzy programami. W czasie programow to pokazywano plansze z napisem PRZEPRASZAMY ZA USTERKI. Miedzy programami to najczesciej apelowano o wylaczenie zbednej zarowki, o zachowanie rozwagi na drodze itp.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 2 sty 2009, o 17:06

Taka ciekawostka, wieść gminna głosiła, że w reklamie Prusakolepu miała wystąpić za astronomiczną kasę na owe czasy Irena Kwiatkowska. Dunajew producent Prusakolepu zdecydował się na Joannę Przybysz.

ODPOWIEDZ