Pierwsze reklamy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 15 mar 2009, o 16:24

W kolorze jej niestety nie mam. Ta z kolei jest zdecydowanie nowszej generacji:
Załączniki
za chwile.2.jpg

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 mar 2009, o 19:20

Eryk75 pisze:Całe wieki nie widziałem tej planszy :lol: , szkoda że nie w kolorze byłoby widać tęczowe paski, mówi się trudno- dobra plansza i czarno-biała.
A landszaftowe obrazki z muzyczką pamiętasz? Relaks, relaks :lol:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 15 mar 2009, o 20:32

Oprócz landschaftów bywały też bukiety kwiatów (jak na kartkach imieninowych), czasami kilka minut pokazywano zegar z logo "TP", albo stała plansza odpowiednio 1-go lub 2-go programu.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 15 mar 2009, o 21:03

Dudzio pisze:A landszaftowe obrazki z muzyczką pamiętasz? Relaks, relaks :lol:
Rzeczywiście, było coś takiego, przerywnik kontemplacyjny. :lol:

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 16 mar 2009, o 00:19

Plansze pozbierane z teledysku Papa Dance "Gdzie one są". Wyglądają na oryginalne:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 16 mar 2009, o 00:24

Super :grin: Ja znalazłem w swoich zbiorach też jeszcze jedną:
Załączniki
za_chwile.JPG
za_chwile.JPG (16.49 KiB) Przejrzano 20898 razy

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 16 mar 2009, o 00:41

Tym razem filmik. Czasami łatwiej o takie nagranie, dokonane zagranicą, niż u nas: http://www.youtube.com/watch?v=W1rsGA5GbLc

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 16 mar 2009, o 00:50

Taką planszę "przerwa" pamiętam. Była ona kolorowa. Niestety czarno-białe nagranie nie oddaje w pełni efektu. Mam sporo nagrań VHS z różnymi planszami, czołówkami, fragmentami programów z lat 80-tych i początku 90-tych oraz trochę jeszcze starszych z uwagi na to, że posiadałem magnetowid zakupiony przez moją rodzinę mieszkającą w Niemczech, która go przywiozła do Polski. Początkowo pewne rzeczy nagrywała mama, potem ja sam, najczęściej ot, tak sobie :grin: Potem już celowo nagrywałem to, co wydawało mi się interesujące. Podejrzewam jednak, że przegranie tych ponad 40 kaset na współczesny nośnik trochę by kosztowało, a na razie nie mam nadmiaru gotówki...

Plansze, które dołączyłeś wyglądają na autentyczne. Zastanawia mnie tylko ta ostatnia. "Kanał 6" - o co tu chodzi? :shock:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 16 mar 2009, o 08:49

smok_teodor pisze:Zastanawia mnie tylko ta ostatnia. "Kanał 6" - o co tu chodzi? :shock:
Cos mi sie kojarzy , nie wiem czy to nie byl jakis program rozrywkowy .
A co do tych starych nagran to szkoda, moze ktos z forumowiczow mialby takie mozliwosci zeby to przegrac?

GąskaBalbinka
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2009, o 13:34
Kontakt:

Post autor: GąskaBalbinka » 16 mar 2009, o 14:35

ja z reklam z tamtego czasu najbardziej pamieam Mleko Canny i Kukuruku.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 16 mar 2009, o 16:58

----------------------------------------------------------------------------------------------------
mała prośba do nowych forumowiczów:
Korzystajcie oszczędnie z ładownie obrazków na forum
proponuję wstawiać linki, albo korzystać z serwisów w których można ładować obrazki
np. www.imagebam.com

z góry dziękuję :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 16 mar 2009, o 20:56

Robi pisze:
smok_teodor pisze:Zastanawia mnie tylko ta ostatnia. "Kanał 6" - o co tu chodzi? :shock:
Cos mi sie kojarzy , nie wiem czy to nie byl jakis program rozrywkowy .
A co do tych starych nagran to szkoda, moze ktos z forumowiczow mialby takie mozliwosci zeby to przegrac?
Nie, nie, nie.
To musiała być plansza nadawana przez regionalny ośrodek TVP podczas awarii dosyłu TVP2. "Kanał" to w dużym uproszczeniu częstotliwość nadawania sygnału telewizyjnego. W analogowej TV naziemnej, wg standardu OIRT (D/K, D1) jest 12 kanałów TV w pasmach I-III (1-12), reszta w pasmach IV-V (21-60). Konkretnie, na kanale 6 (dokładnie: 175,25 MHz wizja i 181,75 MHz fonia) była nadawana TVP2 w Katowicach. Tak najprościej: kanał to cyfra, na którą ustawiało się tą dużą hałaśliwą gałkę w starym lampowym telewizorze. Współczesne odbiorniki wyświetlają kanały w postaci przesuwającej się podczas wyszukiwania linijki (tzw. synteza napięcia), niestety rzadziej wyświetlają numer kanału (tzw. synteza częstotliwości).
Co do digitalizacji taśm smoka_teodora, to uważam że w pierwszej kolejności najlepiej wybrać co ciekawsze czołówki, plansze, reklamy, a resztę wybierać wraz z życzeniami forumowiczów. Przede wszystkim trzeba wszystko obejrzeć i zrobić spis nagrań (tytuł i orientacyjna data nagrania, lub opis co jest w nagraniu).

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 24 mar 2009, o 22:54

W związku z reklamami przypomniało mi się jak to zadawano zagadkę:

-Jaki jest najlepszy szampon dla łysych?
-???
-CIF, bo nie rysuje powierzchni.


Z kolei o Michaelu Jacksonie mówiono, że jest najlepszą żywą reklamą wybielacza ACE

A propos, pamiętacie ciocię z Ameryki?
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 25 mar 2009, o 15:15

Ciocię z Ameryki? No pewnie :grin: "Wy nie używacie ACE? Kosztuje mniej, niż przypuszczacie." :lol: Ten specyfik zakupiła kiedyś koleżanka mojej mamy. Po użyciu ACE jej białe ściereczki kuchenne zrobiły się... różowe :lol:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 26 mar 2009, o 09:58

smok_teodor pisze:Po użyciu ACE jej białe ściereczki kuchenne zrobiły się... różowe :lol:
Moje białe koszulki polo zrobiły się żółte. :lol: Od tamtej pory nie używam. Nawet jako środka dezynfekującego.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ