Dla kobietek :-)

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
neblinka
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2007, o 22:34

Dla kobietek :-)

Post autor: neblinka » 11 cze 2007, o 18:41

Z nostalgią wspominam francuski serial "Katarzyna", o dziewczynie, która najpierw zakochała się w szlachicu. Chłopak zginął, a główna bohaterka została obwiniona o jego śmierć i ścigał go brat bliźniaczo podobny do ukochanego. Smarkulą wtedy byłam, ale film mocno utkwił mi w pamięci, może tez dlatego, że nie zobaczyłam nigdy ostatniego odcinka, bo wyłączyli światło. Pamiętacie jeszcze Katarzynę?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 12 cze 2007, o 22:03

Kochana oczywiscie,ze pamietam!To byl mój ulubiony serial.Umiescilam nawet pare fotek z serialu w innym temacie. Katarzyna i Arnaud to byli moi ulubieni bohaterowie.Bardzo bym chciala,zeby puscili go w telewizji.

neblinka
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2007, o 22:34

Post autor: neblinka » 12 cze 2007, o 22:27

A czytałaś książkę, na podstawie której powstał serial??

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 13 cze 2007, o 09:51

Niestety tylko 2 pierwsze tomy.To bylo dawno.Jeden wciaz mam a drugi pozyczylam kiedys i juz nie dostalam go z powrotem.A lubilas ksiazki J Krantz i seriale:Dziedzictwo milosci,Tylko Manhattan?

neblinka
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2007, o 22:34

Post autor: neblinka » 13 cze 2007, o 12:29

Mi udało się kupić siedem tomów z dziewięciu na jakiejś wyprzedaży kilka lat temu. Później już chyba nie było wznowień, a w bibliotekach nie ma tej powieści. Ekranizacje Krantz pamiętam, a najbardziej właśnie "Tylko Manhatan" i "Księżniczkę Daisy". Sprzed lat pamiętam również miniserial, który emitowany był bardzo późno. Bodajże "Bartłomiej Farrat". O chłopaku, który udawał jakiegoś bogatego dziedzica, by uzyskać dla dalekiego krewnego spadek. Na końcu okazało się, że był zaginionym kuzynem bogacza, a ten krewny zabił chłopaka, by dostać spadek. A propos "Katarzyny", znalazłam wątek na tym forum o serialu i ze zdziwieniem przeczytałam, że Katarzyna była blondynką, a ja cały czas sądziłam, że była rudowłosa :-) Ale może pomyliłam ją z inną bohaterką serialu "Angelica", ktora poślubiła starszego mężczyznę z blizną na twarzy, nienawidziła go, po jakimś czasie on zaginął, a ona zrozumiała jak bardzo go kocha i przez szereg odcinków szukała go.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 13 cze 2007, o 14:18

Z tym kolorem wlosów to moglas sie pomylic bo to blond zlocisty nie zadna platyna.A co do Angeliki to byla chyba Markiza Angelika ,ale to byl film a nie serial.Tez byl fajny! Glówna role grala Michelle Mercier.Piekna historia milosna. Nie masz moze tego filmu?

neblinka
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2007, o 22:34

Post autor: neblinka » 13 cze 2007, o 14:35

Niestety nie mam. Dziwne, ale dopiero po odkryciu tej strony zaczęłam wracać wspomnieniami do dzieciństwa i bajek oraz filmów, na których się wychowałam. Ze łzami w oczach obejrzałam czołówkę "Małych mieszkanców Wielkich Gór" i "Delfina Uma". Szkoda, że żadna ze stacji telewizyjnych nie wpadnie na pomysł odkurzenia tych naprawdę świetnych i wartościowych filmów. Skoro można powtarzać "Pancernych", "Podróż za jeden uśmiech" czy też "Wakacje z duchami", może dałoby się coś zrobić z serialami zagranicznymi? Choć pewnie z perspektywy lat inaczej się na nie by patrzyło. A to też byłoby całkiem ciekawym doświadczeniem!

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 13 cze 2007, o 15:58

Mam nadzieje,ze jakas gazeta wpadnie na pomysl wydania tych seriali.Jakis czas temu do TV Okey dali Marco Polo i Capital City.Wiec moze za jakis czas przyjdzie kolej na Katarzyne,Manhattan i inne.A moze jakas gazeta regionalna?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 24 cze 2007, o 10:38

Odswiezam temat.Pamietacie francuski serial ,którego akcja toczy sie w czasach rewolucji francuskiej Biale -niebieskie -czerwone?Para glównych bohaterów ginie na koncu.Pamietam nazwiska odtwórców glównych ról,a nie pamietam imion postaci.Dziewczyna,(chyba Judyta) to Anne Canovas a jej ukochanego gral Bernard Girodeau.Serial byl dubbingowany.

tumni
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2004, o 00:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tumni » 24 cze 2007, o 15:54

neblinka pisze:Sprzed lat pamiętam również miniserial, który emitowany był bardzo późno. Bodajże "Bartłomiej Farrat". O chłopaku, który udawał jakiegoś bogatego dziedzica, by uzyskać dla dalekiego krewnego spadek. Na końcu okazało się, że był zaginionym kuzynem bogacza, a ten krewny zabił chłopaka, by dostać spadek.
"Bartłomiej Farrar" - 4 odcinki, o ile pamiętam. Na podstawie książki Josephine Tey pod tym samym tytułem. Ukazała się bodajże w serii z kluczem.

"Białe, czerwone, niebieskie" - tak, to było niesamowite. Muszę poszukać czegoś o tym serialu. Dzięki za przypomnienie.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 24 cze 2007, o 16:22

Jakbys cos znalazla o tym serialu to wrzuc tutaj namiary,bede bardzo wdzieczna!

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 24 cze 2007, o 17:41

Znalazlam troche zdjec z B-N-C.dopiero na niemieckiej stronie.Oto niektóre:
Załączniki
Trikolore4[1].jpg
Trikolore4[1].jpg (10.7 KiB) Przejrzano 14638 razy

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 24 cze 2007, o 17:45

Nie wiem czemu ale wkleilo sie tylko jedno.Juz poprawiam.
Załączniki
3h[1].jpg
4b[2].jpg
4b[2].jpg (11.09 KiB) Przejrzano 14638 razy
7e[2].jpg
Trikolore2[1].jpg
Trikolore2[1].jpg (11.38 KiB) Przejrzano 14638 razy

ODPOWIEDZ