Czy ktoś pamięta film "Diabeł morski" produkcji ra

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
JM80
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2007, o 02:29
Lokalizacja: Siary

Czy ktoś pamięta film "Diabeł morski" produkcji ra

Post autor: JM80 » 24 cze 2007, o 21:50

Witam!
Diabeł morski Chelovek-Amfibiya (AKA Человек-Амфибия / Amphibian Man, The) (1962)
To jeden z tych filmów, który zostawił mgliste wspomnienie i przez dłuuuuuugi czas nic na jego temat nie mogłam znaleźć;pamiętałam tylko tytuł i to że główny bohater miał wszczepione skrzela i mógł żyć pod wodą oraz, że film kończył się smutnie..
Oprócz tego nikt z moich znajomych nie pamiętał takiej fabuły,a i ja pamiętałam niewiele,tylko że był piękny i taaaki smutny.
A 2 tygodnie temu miałam okazję oglądać go w kinie! Był w Krakowie jednodniowy przegląd radzieckich filmów science- fiction :lol: w kinie Kijów i tam skonfrontowałam pamięć z filmem....cóż,oglądałam z uśmiechem, nostalgią i sentymentem,choć nie przeczę ze wybuchy śmiechu były również nieuniknione!!
Ta scenografia,kostiumy,gra aktorów,wtręty propagandy socjalistycznej...Ale nadal twierdzę że film piękny,niezwykle romantyczny,uroku dodał też dubbing polski z lat 60 ( to teatralne "l")...choć język rosyjski z pewnością uwypukliłby dramatyzm i romantyzm scen...:)
Jeżeli ktoś poczuje,że dzwony biją, ale nie wiadomo gdzie, chętnie opiszę fabułę, w końcu mam ją" na świeżo" . Żeby zobaczyć zdjęcia z filmu najlepiej skopiować tytuł po rosyjsku i szukać w google, powodzenia i pozdrawiam.
http://csw.art.pl/kino_lab/film.php?id=1554#tu

ODPOWIEDZ