Zabawki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 21 lis 2007, o 10:20

A modele kto sklejał?
Pamietam jak z ojcem jeździliśmy do Składnicy Harcerskiej po modele - oczywiście nieśmiertelny PZL-Łoś, Jak-1, Ił-2 - i wiele innych. Z początku pracowicie sklejał ojciec a ja...no..... bawiłem się tym samolotem aż go rozbijałem w jednej ze spektakularnych katastrof z udziałem małych żołnierzyków:)
Później sam sklejałem, Łosi skleiłem niezliczoną ilość, do dziś pamiętam mniej-więcej z jakich częsci się składał model.
Miałem też modele samolotów pasażerskich - Ił-62 i Tu-144 z ruchomym dziobem, który oczywiście szybko odpadł.
Na którąś gwiazdkę dostałem fantastyczny prezent - model do sklejania samochodu "Moskwicz" produkcji CCCP (samochód jak i jego model). Skleiłem go sam prawie w całości - nie znalazłem nigdy sposobu na trwałe umocowanie kółek na osiach - instrukcja w tym miejscu była wyjątkowo źle odbita (jak to radzieckie instrukcje) - ale samochód był super - miał silniczek elektryczny, otwierane szyby, przekładnię kierowniczą - cały z plastiku orócz osi, które były z metalu.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 lis 2007, o 11:10

Ja modele do sklejania dostawalem pod choinke , jakos nie mialem zdolnosci manualnych bo cos zawsze krzywo posklejalem i pamietam ze zawsze mialem posklejane palce. Pozniej te modele staly na polce na plastikowej nozce i czasami ktorys spadl i sie rozlecial

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 21 lis 2007, o 11:46

A modele kto sklejał?


Sklejało się Jaki, Iły, RWD 8, RWD Czapla, Łosie miałem z oznakowaniem polskim i rumuńskim, amerykańskie Mustangi. Klej był w niebieskich ampułkach, kleił palce, że hej, a jakie było zadowolenie z udanego dzieła modelarskiego. :D

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 21 lis 2007, o 14:12

O, przypomnieliście mi te modele. Oczywiście, też sklejałam z bratem (i tatą, on wykonywał te najbardziej skomplikowane czynności), do dzisiaj pamiętam zapach tego kleju modelarskiego. Potem oczywiście modele stały na półkach i co jakiś czas w wyniku różnych wydarzeń któryś został utrącony. Pamiętam, że najciekawszym naszym okazem był srebrny helikopter, poza tym pamiętam napis PANAM na innym. :) Na markach się nie znałan i nie znam. :) .

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 lis 2007, o 17:26

Sporo z tego mialem. zupelnie zapomnialem ze mialem taka wyrzutnie rakiet
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 21 lis 2007, o 18:17

tego plastikowego niedźwiedzia polarnego też miałem, co do klocków to pare lat temu bawiłem się programem LegoCad (bo klockami już mi nie wypada);

muszę jeszcze wypomnieć o zabawkach które robił dla mnie mój dziadek:
z drewna - windy, szlabany, światła, z papieru - całe gospodarstwowo narysowane, wycięte z papieru i "zbudowane" na kartonie A3 (domek, obora, stajnia buda dla psa, ogrodzenie, wyrysowane ścieżki i trawa) szkoda ze się nie zachowało

miałem też samochód zdalnie sterowny z otwieranymi drzwiami i bagażnikiem i jak sie bawiłem z kumplem u babci - zachował się z niego silniczek, który pamięta tamte chwile
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 21 lis 2007, o 18:25

ze zdjęć: żołnierzyki !!!, chyba ta koparka, pierwszy czołg, kopara (3 rząd od dołu);
przypomniała mi się para teflonów na baterie rozmieszczonych w różnych pokojach - były szare z białą słuchawką - zdjełano w CCCP
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 21 lis 2007, o 18:31

Ja miałam taką fajną kolejkę, co w kółko jeździła na torach.

Apropos cdiełano w CCCP, to ja do dziś mam wprawdzie nie zabawkę, ale budzik "RAKIETA" z napisem "made in USSR". Wciąż działa, tylko często trzeba go nakręcać i trochę się spóźnia.

Mam też płytę (kompaktową) z napisem "made in West Berlin" :)
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 21 lis 2007, o 18:58

Mój wujek mówil na ruskie wyroby -made in charaszo. :D
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 21 lis 2007, o 18:59

Telefony miałam białe, oczywiście z CCCP :)

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 21 lis 2007, o 19:59

Z tych na zdjęciach to miałam te kuleczki na sznurku, ale gdzieś zgubiłam :(
Mishilanu kuni no tripper...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 lis 2007, o 20:12

To sa tiki tiki lub inaczej nazywane tiki taki , ja je pamietam z poczatku lat 80

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 21 lis 2007, o 20:23

Z zabawek umieszczonych na zdjęciach miałem koparkę, autobus, dźwig, wyrzutnię rakiet, nakręcaną żabę, pojazd kosmiczny na baterie, no oczywiście żołnierzyki.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 21 lis 2007, o 20:27

A ja zgłaszam protest. :P Robi, proszę o wklejenie jakichś dziewczęcych zabawek, bo tu same militaria albo pojazdy. :evil: :lol: 8)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 lis 2007, o 21:04

Elle pisze:A ja zgłaszam protest. :P Robi, proszę o wklejenie jakichś dziewczęcych zabawek, bo tu same militaria albo pojazdy. :evil: :lol: 8)


Mowisz i masz :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ