programy "nie dla dzieci" (co nie znaczy że od 18

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
olinowanie
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:43

programy "nie dla dzieci" (co nie znaczy że od 18

Post autor: olinowanie » 5 gru 2007, o 21:47

Czy pamietacie program TV "Kram - magazyn konsumenta"? Nie byl to bynajmniej program dla dzieci, ale pasjami uwielbiałam go oglądać. Pokazywali w nim różne buble (pamiętam np. zabawkę, z której obłaziła żółta farba -- że żółta dowiedziałam się od pani prowadzącej program, bo TV-pudło miałam czarno-białe).
Inny program "nie dla dzieci" to był Tydzień, dla rolników. Do dziś nie potrafię zrozumieć co w nim mnie fascynowało: czy te jadące w pole kombajny, czy pierwszy sekretarz wizytujący przodujące chlewiki -- nie wiem. Ale faktem jest, że zrywałam się raniutko w niedzielę (a może sobotę? nie pamiętam) żeby oglądać porady dla rolników.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 5 gru 2007, o 21:55

Byl chyba taki program Kram , ale byl tez program Butik.
Co do magazynu Tydzien to tez go ogladalem ale chyba dlatego ze po nim byl zawsze Teleranek. Tego prowadzacego to jeszcze kilka la temu widzialem w TV.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 6 gru 2007, o 06:07

W programie "Tydzień" podobały mi się właśnie te kombajny ;) Jednym z moich planów jakie snułem w dzieciństwie było zostanie kombajnistą - w sumie wychowałem się na wsi ;)
Z rolniczych programów namietnie oglądałem TTR - Telewizyjne Technikum Rolnicze. Zawsze jak kończyliśmy wczesniej lekcje gnałem do domu na łeb - na szyję aby obejrzeć mój ulubiony program - bo emitowali toto jakos tak późnym rankiem-wczesnym popołudniem.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 6 gru 2007, o 11:57

W tym programie rolniczym musiało być jakieś interesujące intro muzyczne, ponieważ ja za nim przepadałam..ponoć. Ledwo zaczęłam chodzić a jak słyszałam rozpoczynający się program to gnałam przed telewizor i podrygiwałam. To znam z opowieści rodziców i zdjęć.
Poza tym pamietam, że ja również oglądałam wydanie sob. i niedzielne i też już kilka razy zastanawiało mnie, dlaczego te programy tak mnie przyciągały...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 gru 2007, o 12:26

A wieci ze Magazyn rolniczy Tydzien nadal istnieje. Jest nadawany w niedzile ok poludnia na TVP1.
Z tego co pamietam to TTR rozpoczynaly swoje nadawanie ok godziny 13 .
Byly jeszcze jakies programy NURT

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 6 gru 2007, o 14:01

Magazyn dla rolników nadal mi się czasem zdarza obejrzeć, a kiedyś też oglądałam namiętnie. :) Programy NURTu to były jakies edukacyjne, dla eksternistów (?), były też lekcje języków obcych, pamiętacie?
Pamietam też jescze jeden program z lat 70 pt. "Świadkowie", zajmował się odkrywaniem historii wojennych, poszukiwaniem zaginionych podczas wojny krewnych itp. Moi rodzice zawsze go oglądali, więc ja też. Chyba istniał jeszcze w latach 80, ale pewna nie jestem.
No a z programów rozrywkowych pamiętam "Tele-echo", "Turnieje miast", "Dobranockę dla dorosłych" w wykonaniu J. Kobuszewskiego, który siedział w bujanym foteklu chyba z fajką.
A z programów sportowych te T. Hopfera (Bieg po zdrowie czy Biegaj razem z nami), Piłkarska kadra czeka - o różnych drużynach i turniejach młodzieżowych w małych miejscowościach.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 gru 2007, o 16:47

Wszystkie te programy pamietam. Pamietam tez ze w drugiej polowie lat 70 byl program XYZ prowadziny przez Nine Terentiew. Lecial on w srodku tygodnia i to dosc pozno . Skladal sie z 3 czesci nadawanych tego samego wieczoru. Prowadzaca opowiadala o jakiejs znanej osobie i w kazdej czesci ujawniala coraz wiecej szczegolow o niej .W studiu byly chyba jesli sie nie myle 3 osoby ktorych zadaniem bylo zgadnac kim jest prezentowana osoba. Bardzo rzadko go ogladalem do konca gdyz konczyl sie dopiero przed polnoca

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 6 gru 2007, o 18:48

Na pewno były telewizyjne lekcje rosyjskiego, niemieckiego i chyba angielskiego, ale nie jestem pewien.
Pamiętam początki programu "Sensacje XX wieku", to był rok 1983 i był emitowany w niedzielę chyba po 21 na drugim programie TV, ze względu na tą porę nie zawsze udawało mi się go zobaczyć. Wtedy miał ciekawą czołówkę, to były fragmenty kronik wojennych, do tego dochodziła dynamiczna, niespokojna muzyka. Byłem namiętnym fanem "Wielkiej gry" prowadzonej przez Stanisławę Ryster, szczegóplnie interesowały mnie tematy z historii, geografii czy literatury. Z bratem obstawialiśmy kto ma szansę wygrać w danym temacie. Oczywiście programy podróżnicze prowadzone przez Elżbietę Dzikowską i Tony Halika:"Tam, gdzie pieprz rośnie", "Tam, gdzie rośnie wanilia", "Pieprz i wanilia". Program rozpoczynał się prezentacją materiału filmowego z podróży, opatrzonego komentarzem pary autorów, a następnie toczyła się rozmowa prowadzących, przetykana kolejnymi fragmentami filmu. Rozmowę urozmaicały m.in. prezentacja pamiątek i rekwizytów z danej wyprawy. Okazjonalnie prowadzący gościli też innych podróżników. Na antenie odpowiadali także na listy widzów.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 gru 2007, o 19:26

Jesli juz programy podroznicze to byl tez program Klub szesciu kontynemtow , zwany tez kawiarenka pod globusem prowadzony przez Ryszarna Badowskiego. Nie pamietam tylko w jakie dni byl nadawany

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 6 gru 2007, o 20:16

Robi, wydaje mi się że to było w niedzielę. Oglądałem pasjami, choć wolałem "Latającego Holendra" :)

Juka, "Świadkowie" zniknęli jakoś w okolicach stanu wojennego :( Do dziś pamiętam odcinek o poszukiwaniu świadectw na istnienie supernowoczesnego (jak na 1939 rok :) ) kutra (chyba) torpedowego KU80 :D

A co do programów jednak dla dorosłych, to jak miałem 10 - 11 lat udało mi się w końcu dopaść do "Kina Nocnego" - chyba rodzina gdzieś się bawiła w karnawale :) Na moje nieszczęście prezentowanym filmem był " Anna i wampir" - o wampirze z Zagłębia (głośna sprawa kryminalna z lat 60-70) - który dość skutecznie wyleczył mnie na jakiś czas z oglądania dreszczowców, horrorów etc. :D , bo wracałem codziennie ze szkoły przez lasek ... czasami wieczorową porą :)

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 6 gru 2007, o 20:19

Ha ! zapomniałem o wspominanym już gdzieś na tym forum, a uwielbianym przez miliony "Studiu 2" - wtedy to była ameryka :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 gru 2007, o 20:42

Misiek , tez mi sie wydaje ze to byla niedziela ale pod koniec lat 80 wydaje mi sie ze byl puszczany w jakis malo przystepnych godzinach okolo poludniowych w tygodniu . A moze to byly tylko jakies powtorki czy mi sie tylko wydaje....

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 6 gru 2007, o 20:42

"Tydzień" kojarzy mi się z sobotnim do południem (ale głowy nie daje), w okolicach programu dala dzieci. moze również dlatego nam utkwił w pamięci ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 6 gru 2007, o 21:18

Przypomniał mi się jeszcze jeden rodzaj programów, które ogladałam namietnie: wojskowe. :) Czyli Poligon i chyba późniejszy Radar. Zwłaszcza fascynowały mnie wieści z różnych jednostek wojskowych, koszar itp. Może dlatego, że to taki zamknięty wówczas świat.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 gru 2007, o 21:19

Tydzien byl w niedziele przed Telerankiem a nie w sobote

ODPOWIEDZ