filmy reklamowe z lat 90-tych

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Berni78
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2007, o 07:29

Post autor: Berni78 » 17 sie 2007, o 07:45

Co ciekawe firma Comindex nadal działa: www.comindex.pl

icca
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2007, o 08:02

Post autor: icca » 21 sie 2007, o 08:39

ech, wspomnienia...

"Wiecie co mój syn zrobił dziś rano? Ni mniej ni więcej, tylko wziął batonik milky way i wrzucił go do mleka. 'Wiedziałem, że będzie pływał!'...."

odislaw
Posty: 85
Rejestracja: 21 sie 2007, o 22:54
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: odislaw » 22 sie 2007, o 01:02

reklama proszku Pollena z melodią z Bonanzy....
...wiele lat, wiele dni czas nas uczy pogody....

danieleq
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 14:42

Post autor: danieleq » 14 wrz 2007, o 14:49

A pamiętacie Reklamę Milky Way??? :lol:

WIecie co mój synek zrobił dzisiaj rano??
Ni mnie ni więcej tylko wziął batonik Milky Way i wrzucił go do mleka'
Co ty robisz spytałam?
A on mi na to
Wiedziałem że będzie pływał :):)

Albo reklama Colgate:
-Aniu czas do łóżka
-Ale mamo ja jeszcze rysuję
-Porysujemy razem?
-Mamo ten ząbek jest smutny. Dlaczego?
-Boi sie że zrobi się w nim dziurka......
Dalej nie pamiętam

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 14 wrz 2007, o 16:06

Pisałem o tej reklamie Milky Way, że kabaret "Elita" wyśmiał ją streszczając ją w ten sposób, iż mamusia chwali się swoim synkiem kretynem, który wrzuca czekoladki do mleka. :)

A: ryż "Bosto" smakuje bosko! pamiętacie? Słowa te wypowiadał aktor przebrany za księdza. Kiedy wypowiadał te słowa ze strachem patrzył w niebo is kłądał ręce do modlitwy.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 14 wrz 2007, o 17:20

Dudzio pisze:Pisałem o tej reklamie Milky Way, że kabaret "Elita" wyśmiał ją streszczając ją w ten sposób, iż mamusia chwali się swoim synkiem kretynem, który wrzuca czekoladki do mleka. :)


Nabijali się też z reklam Polleny 2000 ("Masz ci ona system ABCD").

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 14 wrz 2007, o 20:05

O właśnie! dobrze, ze przypomniałes o tym genialnym systemie TAED, który poprzez niebieskie granulki :D aktywnego tlenu czynił cuda. Wszystkie droższe środki piorące miały ten cudowny system.

No i jeszcze przypomniały mi się cukierki Werthers Original, co to je skąpy dziadziuś wydzielał po jednym swojemu wnukowi. :)

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 14 wrz 2007, o 20:56

Skoro już ruszamy temat parodii reklam, to pamiętam taki drobiazg z lokalnej anteny. Dotyczyło to reklam Laboratories Garnier De Paris. Gościu przebrany za żula mówił "Laboratories Garnier De Starogard" i... wychylał połówkę Wódki Gdańskiej :-)

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 8 gru 2007, o 12:39

Na początku lat 90 pojawiła się w telewizji reklama systemu antywłamaniowego GERDA, dokładnie to chodziło chyba o specjalne drzwi, które miały chronić przed włamywaczami. W reklamie tej występował płk Jan Płócienniczak, nota bene pierwszy prowadzący Magazynu Kryminalnego 997.

haryfa
Posty: 20
Rejestracja: 3 lis 2007, o 12:26

Post autor: haryfa » 12 lut 2008, o 20:51

"wiem, Loreal nie jest może tani, lecz cóóóż, moje włosy są tego warte...są teraz tak miękkie, lśniące, takie jak lubię, jak on lubi..."

"oj, Franuś, Franuś, ty to masz pomysły!"

I jeszcze jedna, która była na tylnich okładkach wszystkich chyba czasopism. Pamiętam prawie co do słowa a to dlatego, ze te czasopisma zawsze leżały w ubikacji i czytałam ten tekst setki razy:-)

"Geriavit Pharmaton dodaje wigoru, poprawia sprawność fizyczną i umysłową. Jedna kapsułka dziennie to 28 niezbędnych życiowych substancji. Doskonała kompozycja witamin, standaryzowanego ekstraktu z korzenia żeń-szeniu i dwuwinianu b-metyloaminometanolu działa stymulująco i regeneruje organizm. Dostępny w aptekach i sklepach Pewexu."

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 18 lut 2008, o 15:16

haryfa pisze:"oj, Franuś, Franuś, ty to masz pomysły!"
To była reklama wag sklepowych, a górnika grał w niej Andrzej Grabarczyk, "To nie wungiel gołąbeczko, ino elektroniczno waga sklepowo". :P

BENITKA
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2008, o 21:50

Post autor: BENITKA » 18 lut 2008, o 17:50

nie wiem dlaczego ale ja pamietam najlepiej reklamy dezodorantow np. FA blondynka stoi przed lustrem w lazience, rozpyla FA w powietrzu i na lustrze pojawia sie tecza, potem jest scena jak jedzie chyba cadilaciem rozowym lub czerwonym, wydaje mi sie ze do tego leciala piosenka z pretty women :)

albo HATRIK HATRIK ten zapach za mna chodzi nie moge sie uwolnic
HATRIK HATRIK i marze by co dziennie ten zapach za mna chodzil wciarz uwodzil mnie
HATRIK

no i reklama dezodorantu IMPULS z tego samego czsau co STATOIL (gdzie pani te ciasteczka kupila) pracownia rysunku, artysci przy sztalugach, na srodku model pozuje do aktu, nagle przechdzi kolo niego kobieta pachnaca IMPULSEM i... :oops: panu sie robi wstyd

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Post autor: czach » 22 lut 2008, o 14:00

Eryk75 pisze:W reklamie tej występował płk Jan Płócienniczak, nota bene pierwszy prowadzący Magazynu Kryminalnego 997.
... właśnie przeczytałem w Wiki, że już nieżyjący...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_P%C5%8 ... cienniczak

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 22 lut 2008, o 20:25

czach pisze:
... właśnie przeczytałem w Wiki, że już nieżyjący...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_P%C5%8 ... cienniczak
Wyglada na to ze calkiem niedawno zmarl.
Pamietam ze czesto goscil w programach Drozdy

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 22 lut 2008, o 21:08

To był pierwszy "medialny" autentyczny milicjant. Elokwentny, inteligentny i sympatyczny, a nie jakiś stójkowy prymityw. Wcześniej był tylko filmowy Borewicz który starał się na kilometrach taśmy filmowej nawiązać więź z socjalistycznym społeczeństwem. Ze szczególnym uwzględnieniem obywatelek PRL.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ