teatr telewizji dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Agnieszka78
Posty: 44
Rejestracja: 2 lis 2006, o 21:36

Post autor: Agnieszka78 » 11 lis 2006, o 19:17

Najbardziej mi utknęło w pamięci przestawienie z jakimiś obrazami w galerii czy muzem. W nocy postacie z obrazów ożywały i wychodziły z ramy. Ktoś grał na flecie...
Jeszcze wspomniana "Mechaniczna Magdalena", "Kopciuszek", "Kije samobije".

barszczo
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2005, o 22:09

Post autor: barszczo » 12 lis 2006, o 14:54

Witam wszystkich. Kadet Russel z lunetą to był Tadeusz Borowski. Pamiętam jeszcze festiwal teatrów dla dzieci podczas ferii zimowych z lat siedemdziesiątych.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Bajki dziwne i szokujace

Post autor: biały_delfin » 13 lis 2006, o 19:35

pamiętam kilka ziwnych bajek:
1. jakaś kraina w której wszystkobyło na odwrót: klasa, nauczyciel się pyta ile jest 2 + 2.
- 4
- "żle, źle wszysko żle siadaj dwuja !!!!"

2. jakiś stwór z innej planty - Gżdacz- konatkowil się przez wileki kwiat chryzantemy.
3. kraina pieczątkowców ? zeby by się zniej wydostać trzeba było zdobyć pieczątkę u jednego, ta ten z kolei odysłał do nastepnego itd.

oprocz tego czy ktoś pamięta cykl przestwień kukielowych dla dzieci ?

"O pieknej Pulchryi i szpetnej Bestyi" (nie mylić z animowaną superprodukcją)
pamitetm ze był konkur na najpopularniehjszy teatrzyk, mam napisał list, który wysłałem i potem pan w tv wyczytał mozje nazwisko.[/scroll]

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Bajki dziwne i szokujace

Post autor: Geo Dutour » 13 lis 2006, o 20:45

biały_delfin pisze: 3. kraina pieczątkowców ? zeby by się zniej wydostać trzeba było zdobyć pieczątkę u jednego, ta ten z kolei odysłał do nastepnego itd.

oprocz tego czy ktoś pamięta cykl przestwień kukielowych dla dzieci ?

"O pieknej Pulchryi i szpetnej Bestyi" (nie mylić z animowaną superprodukcją)
pamitetm ze był konkur na najpopularniehjszy teatrzyk, mam napisał list, który wysłałem i potem pan w tv wyczytał mozje nazwisko.[/scroll]
Gratuluję :-) A co do pieczątkowców, coś mi chodzi po głowie, choć chyba ten sam motyw był wykorzystany w którejś księdze "Tytusa, Romka, i A'Tomka" albo "Kajka i Kokosza".

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Bajki dziwne i szokujace

Post autor: Geo Dutour » 13 lis 2006, o 20:46

biały_delfin pisze: 3. kraina pieczątkowców ? zeby by się zniej wydostać trzeba było zdobyć pieczątkę u jednego, ta ten z kolei odysłał do nastepnego itd.

oprocz tego czy ktoś pamięta cykl przestwień kukielowych dla dzieci ?

"O pieknej Pulchryi i szpetnej Bestyi" (nie mylić z animowaną superprodukcją)
pamitetm ze był konkur na najpopularniehjszy teatrzyk, mam napisał list, który wysłałem i potem pan w tv wyczytał mozje nazwisko.
Gratuluję :-) A co do pieczątkowców, coś mi chodzi po głowie, choć chyba ten sam motyw był wykorzystany w którejś księdze "Tytusa, Romka, i A'Tomka" albo "Kajka i Kokosza".

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 13 lis 2006, o 21:21

Dzięki Geo Dutour, :D
Geo Dutour pisze: choć chyba ten sam motyw był wykorzystany w którejś księdze "Tytusa, Romka, i A'Tomka"
pamietam ! Wyspy Nonsensu. nie pamietam dokładnie która księga, ale można sprawdzić.

Pamiętasz coś za audycji "Michałki" ?
www.starzaki.eu.org/~disney/forum/viewtopic.php?t=676

a wogóle to czemu 30latkowie rozmawiają o bajkach ? :D
serdecznie podrawiam
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 13 lis 2006, o 22:15

Wkurza mnie, że od jakiegoś czasu to forum nie wyświetla ramek cytowania. Coś dziwnego dzieje się z forami ostatnio, nie tylko z tym.

biały_delfin pisze:>Pamiętasz coś za audycji "Michałki" ?
>www.starzaki.eu.org/~disney/forum/viewtopic.php?t=676
Pamiętam, że gdy wybuchł stan wojenny, to "Michałki" już były na antenie, a mojej mamie umundurowany duet Stefanowicz/Tumanowicz skojarzył się właśnie z "Michałkami".

biały_delfin pisze:>a wogóle to czemu 30latkowie rozmawiają o bajkach ? :D
>serdecznie podrawiam
Ludzie to duże dzieci
Na pewno kiedyś dorosną
Niech tylko słońce zaświeci
I kwiaty zakwitną wiosną
Róbcie co do was należy
z wyrazem śmiertelnej powagi
na jedną nawet chwilę
nie przerywajcie zabawy.


Nie mniej serdecznie ja Ciebie.

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 14 lis 2006, o 01:06

Ha! no właśnie ten chłopiec mi się kojarzył z tym spektaklem,ale w jego filmografii nic o tym nie ma, zresztą to był początek lat 90tych a on był za mały...

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 14 lis 2006, o 01:21

A propos tego, Geo Dotour:
"Na temat spektakli, a raczej filmów telewizyjnych Macieja Wojtyszki (bo chyba o te chodzi), rozpisałem się na forum 80's. Tutaj tylko przypomnę, że chodzi zapewne o takie filmy jak "Koza" (1986) czy "Ballada o końcu świata" (rok albo dwa lata wcześniej). W większości tych filmów-spektakli, które ukazywały się dość regularnie na antenie, występowali tacy aktorzy jak Janusz Michałowski i malutka wtedy Kasia Bujakiewicz."

To nie Maciej Wojtyszko,bo on owszem robił ale Teatr Tv dla dorosłych a mała Kasia Bujakiewicz i "Ballada o końcu świata" i "Koza" to Andrzeja Maleszki

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 14 lis 2006, o 01:26

Kamila pisze:zi Ci przypadkiem o "Moje drzewko pomarańczowe" czy jakoś tak ? Ja tego nie pamiętam i nawet chyba nie widziałam tego, ale to było jakoś na początku lat 90. Dużo o tym mówili, chyba w Teleranku szczególnie. Tam rzeczywiście grał taki czarny chłopiec - ten sam, który grał tego młodszego w "Tajemnicy Sagalii". Czy to o niego Ci chodzi : Grzegorz Ruda w "FilmPolski.pl" ?
a jednak chodzi o "Ballade o Kasi i drzewie"..tylko, ze ta to jest z 84 roku,ale fabuła dokładnie taka jaką opisali na stronie jakiegoś festiwalu teatralnego... nie wiem, może to jakiś remake był? ;)

kaatek
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2006, o 11:03

Post autor: kaatek » 14 lis 2006, o 09:53

a mnie chodzi po głowie jakaś taka wierszo - piosenka:
"tata dzwoni z daleka dziecko na bajkę czeka i nawet my w cetralni czekamy co będzie dalej" - to chyba też z tych teatrów Maleszki (ja je uwielbiałam)

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 14 lis 2006, o 13:02

muskaryna pisze:"Tajemnicy Sagalii".
o czym to było ? kojarze tylko sam tytuł
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Bajki dziwne i szokujace

Post autor: Robi » 14 lis 2006, o 13:07

Geo Dutour pisze:
oprocz tego czy ktoś pamięta cykl przestwień kukielowych dla dzieci ?

.
O teatrzykach kukielkowych jest temat tutaj.
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... .php?t=175
Pamitam ze lecialy pod koniec lat 70 w ferie ziome popoludniu a pozniej glosowalo sie na karkach pocztowych na ulubiony

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 14 lis 2006, o 13:41

Dzieki Robi,
tego własnie szukałem.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 14 lis 2006, o 16:09

muskaryna pisze:A propos tego, Geo Dotour:
"Na temat spektakli, a raczej filmów telewizyjnych Macieja Wojtyszki (bo chyba o te chodzi), rozpisałem się na forum 80's. Tutaj tylko przypomnę, że chodzi zapewne o takie filmy jak "Koza" (1986) czy "Ballada o końcu świata" (rok albo dwa lata wcześniej). W większości tych filmów-spektakli, które ukazywały się dość regularnie na antenie, występowali tacy aktorzy jak Janusz Michałowski i malutka wtedy Kasia Bujakiewicz."

To nie Maciej Wojtyszko,bo on owszem robił ale Teatr Tv dla dorosłych a mała Kasia Bujakiewicz i "Ballada o końcu świata" i "Koza" to Andrzeja Maleszki


Wiedziałem, że kiedyś mi się oni pomylą. Ale w tym podstawowym temacie na 80's napisałem dobrze :-)

ODPOWIEDZ