Moje pierwsze dobranocki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Ewa Marczak
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2006, o 19:48

Post autor: Ewa Marczak » 19 gru 2006, o 19:50

Ja zapamiętałam " Sindbada". Miałam wtedy jakieś 3 latka. Czuje duzy sentyment do bejk z lat 80- tych i z początku 90- tych. I w ogóle do tamtych czasów...

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Re: Moje pierwsze dobranocki i inne...

Post autor: czach » 19 gru 2006, o 20:10

No to i ja wbiję się w wątek. :-)

"Mamo, mamo! Złapałem Fraglesa!"

Chyba nie tak dawno były jakieś powtórki?

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 gru 2006, o 21:28

Daguchna pisze:"Na pewno 1988?
Dam głowę,że widziałam,a jestem rocznik 1990"
hm, to leciało gdzieś w podstawówce, czyli napewnono nie pożniej niż 1991, myślę że kilka lat wcześniej. wtedy pojawiło się słowo "bajerować"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 gru 2006, o 21:38

więcej o wuzzlach jest w tym temacie: http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ght=wuzzle
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 20 gru 2006, o 08:34

To byly późne lata 60-te. "Gąska Balbinka", "Jacek i Agatka" , "Bolek i Lolek", "Baśnie i Waśnie". Potem doszedł Pancerowany(świetny był!), Rumcajs , "Bajki z mchu i paproci", "Piaskowy dziadek".
Pamiętam też seriale "Snip i Snap" o takim psie wycinanym z papieru oraz taki czeski serial(nie pamiętam tytułu) gdzie narratorem był malarz.
Były też dawno temu takie dobranocki gdzie różni panowie i panie opowiadali wiersze dla dzieci. A także takie dobranocki gdzie ktoś opowiadał historie a jako tło to nich były przedstawiane rysunki. Pamiętam taki cykl o przygodach doktora Doolittle. Rysownikiem był Zbigniew Lengren(czy to on opowiadał czy kto inny już nie pamiętam). Był też podobny cykl o dwóch psach o imionach Borek i Topek oraz papudze Ara vel Aza przekręcającej wyrazy(np. "Pisła się wali" zamiast "Wisła się pali", "Sporek i bułka" zamiast "Borek i spółka") którzy stworzyli ni mniej ni więcej tylko spółdzielnię detektywów. Inny taki serial był o przygodach Kubusia Puchatka. Narratorem był Mieczysław Czechowicz a rysownikiem nie pamiętam kto.

Ech, stare dobre czasy ...

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Moje pierwsze dobranocki i inne...

Post autor: Daguchna » 20 gru 2006, o 19:06

czach pisze:No to i ja wbiję się w wątek. :-)

"Mamo, mamo! Złapałem Fraglesa!"

Chyba nie tak dawno były jakieś powtórki?
6 lat temu.Wtedy u mnie całe podwórko to oglądało :D

shady
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2006, o 14:41

Post autor: shady » 21 gru 2006, o 15:58

Ja pamiętam "Klub Chrup-Chrup", wspomniany już wcześniej... i wciąż płaczącego pana Cebulę...

aniloraq
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 11:56

pamietam!!

Post autor: aniloraq » 17 kwie 2007, o 12:52

aguś pisze:"Nasz klub chrup-chrup oświadcza, że nasz klub chrup-chrup ubóstwia wieś. Nasz klub chrup-chrup chce mieszkać gdzieś hen, za lasem. Zgadza się z ideą tą groch, cebula oraz por..."
super, ze moglam tu znalezc te piosenke, rewelacja!!! wlasnie od lat usilowalam sobie przypomniec te slowa, pamietalam tylko "nasz klub chrup-chrup oswiadcza, ze" a tu prosze jakie cudenko cale!!

Dziekuje Agus za przypomnienie Klubu Chrup-chrup!! Ten co plakal wciaz to sie chyba nazywal Ole albo Oli? Zawsze sie o niego martwilam...

:D
Uwielbialam Muminki, Prapra Slonia i Navstevnici... :)

aniloraq
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 11:56

pamietam!!

Post autor: aniloraq » 17 kwie 2007, o 12:53

aguś pisze:"Nasz klub chrup-chrup oświadcza, że nasz klub chrup-chrup ubóstwia wieś. Nasz klub chrup-chrup chce mieszkać gdzieś hen, za lasem. Zgadza się z ideą tą groch, cebula oraz por..."
super, ze moglam tu znalezc te piosenke, rewelacja!!! wlasnie od lat usilowalam sobie przypomniec te slowa, pamietalam tylko "nasz klub chrup-chrup oswiadcza, ze" a tu prosze jakie cudenko cale!!

Dziekuje Agus za przypomnienie Klubu Chrup-chrup!! Ten co plakal wciaz to sie chyba nazywal Ole albo Oli? Zawsze sie o niego martwilam...

:D
Uwielbialam Muminki, Prapra Slonia i Navstevnici... :)

simi77
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2005, o 15:33

Post autor: simi77 » 17 kwie 2007, o 20:50

Oj ... za dzieciństwa pamiętam wiele bajek ... ale jedną z tych, która nie została przypomniana to jest o "ogóreczku" ... pamiętam piosenkę ... coś takiego to było ... "jestem sobie ogóreczkiem skoczę przez najwyższą rzeczkę, skoczę góry skoczę lasy" ... jakoś tak to leciało :) może ktoś pamięta ... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lilla-My
Posty: 13
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lilla-My » 18 kwie 2007, o 08:51

Jacka i Agatki oraz Ptysia i Balbiny nie pamiętam z tv, raczej z opowieści w przedszkolu, może jakieś zdjęcia lub rysunki tam wisiały, za to najlepiej wryła mi się w pamięć Pszczółka Maja, w domu był wtedy czarno-biały tv, kilka razy jednak ojciec zgodził się żebym obejrzała dobranockę u niego w pracy - tam był ogromny kolorowy w jakiejś sali konferencyjnej, ale to była frajda, niestety któregoś razu w ogóle nie obejrzałam Maji bo ten wielki cudowny telewizor się spalił (chyba jakiś ruski był) - normalnie ryk nie z tej ziemi, a jakoś z 6 lat miałam... :D Smerfy i Wuzzle to już jakoś w okolicach 4 klasy podstawówki były, ale i tak furora nie z tej ziemi, u koleżanki pierwszy magnetowid był i tak jej zazdrościłam że może nagrywać (Dempsey'a i Makepeace też nagrywała) :mrgreen: :roll:

beakor
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2006, o 15:03

Post autor: beakor » 18 kwie 2007, o 13:46

Ja pamiętam Klub chrup chrup, plastusiowy pamiętnik no i oczywiście Małych mieszkańców Wielkich gór i delfina Uma. Kiedy puszczali Małych mieszkańców, w Polsce sprzęt Wideo nie był polularny i moja mama opowiadała , że w USA jest już taki sprzęt,że można nagrać sobie bajkę i potem ją oglądać kilka razy. Aż się łezka kręci.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 14 paź 2007, o 09:38

W niedziele rano na kanale Kino Polska leci Gaska Balbinka

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 14 paź 2007, o 11:28

Bezapelacyjnie Misie: Colargol i Uszatek oraz Reksio.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 16 paź 2007, o 16:53

Lilla-My pisze:kilka razy jednak ojciec zgodził się żebym obejrzała dobranockę u niego w pracy - tam był ogromny kolorowy w jakiejś sali konferencyjnej, ale to była frajda,
Mam bardzo, bardzo ulotne wrażenie (może to tylko moja wyobraźnia ?)
Ze kiedyś, raz jedyny, oglądałem Białego Delfina UMa w kolorze - rodzice byli gdzieś w gościach u kogoś w domu.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ