Tajemnica Szyfru Marabuta / Klub Chrup Chrup

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Tajemnica Szyfru Marabuta / Klub Chrup Chrup

Post autor: Zoltar » 27 wrz 2006, o 23:48

Moze ktos jest w stanie pomoc:

1. Niestety nie widzialem nigdy serialu "Tajemnica Szyfru Marabuta" ale obrazki wygladaly ciekawie. Sciagnalem wiec pierwszy odcinek i rzeczywiscie bardzo mi sie spodobal. Niestety poza tym pierwszym odcinkiem znalazlem dotychczas tylko 2, 5 i 6. Czy ktos moze posiada calosc i moglby zapodac brakujace odcinki??

2. Czy ktos ma jakies informacje o serialu o warzywach z pioneka "Nasz klub Chrup Chrup ubostwia wies"?! Pamietam melodie piosenki ale nie wiem nawet czy to bylo polskie czy zagraniczne. Sadze ze zdobycie piosenki lub jakichs odcinkow jest raczej malo prawdopodobne...

A pamieta ktos serial enerdowski "Dzokej Monika"?! Chyba nikt tu jeszcze o tym nie wspominal. W kazdym razie ja nie lubilem tego serialu :lol:

A tak a propos NRD: lecial kiedys taki film lub serial z ktorego pamietam scene, w ktorej taka rodzina, jadaca chyba Wartburgiem, chciala wyprzedzic brazowego (?) Trabanta, ktory jednak byl jakos piekielnie szybki. Pamieta kto cos takiego?
Ostatnio zmieniony 8 gru 2010, o 01:04 przez Zoltar, łącznie zmieniany 1 raz.

grzes78
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2006, o 13:18

Klub Chruo Chrup

Post autor: grzes78 » 10 paź 2006, o 10:44

Ja pamiętam tą bajkę. Warzywo jakie mi najbardziej utkwiło to była cebula, która wiecznie płakała i inne warzywa z niej się śmiały.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

KSIĄŻKA pt "Tajemnica szyfru Marabuta"

Post autor: biały_delfin » 12 sty 2007, o 00:08

A ktos pamięta książkę "Tajemnica szyfru Marabuta" ?
nie zapomnę jak mama czytała mi codziennie wieczorem.
film dla mnie by ł już czymś wtórnym,
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Re: KSIĄŻKA pt "Tajemnica szyfru Marabuta"

Post autor: czach » 12 sty 2007, o 22:30

biały_delfin pisze:A ktos pamięta książkę "Tajemnica szyfru Marabuta" ?
nie zapomnę jak mama czytała mi codziennie wieczorem.
film dla mnie by ł już czymś wtórnym,
Ha! Kajetan Chrumps, Kot Makawity, Gluś, Fikander, Malwinka, Bromba, Gżdacz, Fumy no i Tarapat z Tarapaciątkami jak i Kameleon Super. :-) Pamiętam, bo jestem na czasie - w ubiegłym roku czytałem po raz kolejny. :-)

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 13 sty 2007, o 16:33

Książka Tajemnica Szyfru Marabuta jest dostępna na Allegro. Na Allegro ostatnio pojawia się też Trzynaste piórko Eufemii - powiem tylko że ceny tego książkokomiksu są obłędne w trakcie licytacji - mi udało się zdobyć ją za około 70 złotych. Teraz czekam na przesyłkę :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Pajonk
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006, o 11:27

Post autor: Pajonk » 13 sty 2007, o 20:35

A ja...mam obie :)

Jak się wreszcie dorwę do skanera, to zrobię scan Piórka i udostępne, są chętni? Tyle że to może potrwać ze 2 miesiące, bo najpierw muszę je zlokalizować ;) Moje siostry dorobiły się własnych młodych i teraz książki krążą i krążą...

"Tajemnicę" czytałam, ale nie widziałam filmu. A znacie "Bromba i inni" ? Od tego się zaczęło... A Wojtyszko jeszcze jedną ciekawą bajkę popełnił, a właściwie dwie - "Saga rodu Klaptunów" (o utopcach) i bodajże "Sekret Wróżki", świetna. Czytałam już jako podrostek i kwiczałam ze śmiechu. Zresztą jak teraz czytam, to też kwiczę ;)

Pajonk
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006, o 11:27

Post autor: Pajonk » 13 sty 2007, o 20:37

O, pardon, z udostępnieniem może być problem - copyright i te sprawy...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 14 sty 2007, o 00:07

"Bromba i inni" dostałem kiedyś na mikołaja w podstawówce i gdzieś się potem walała, ale jakoś jej nie przeczytałem.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Pajonk
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006, o 11:27

Post autor: Pajonk » 17 sty 2007, o 13:09

Żałuj. Dowiedziałbyś się m.in. skąd się wziął Makawity, dlaczego Nulek postanowił prowadzić inny tryb życia niż jego krewniacy, jak Fikander poznał Malwinkę i jak się maluje Glisando ;) Ach, no i co nieco o gżdaczach i fumach turystycznych...

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 17 sty 2007, o 16:59

Dokładnie. Ostatnio nabyłam reedycje "Bromby" i "Marabuta". Teraz mogę do nich wracać kiedy chcę ;)
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 17 sty 2007, o 19:41

Gdzieś pewnie leży głęboko zkopane, bo nie moge znaleść.
Póki co czytam "Legendy indian kanadyjskich" przypominaja mi się tamte klimaty - kiedyś mama mi to czytała do poduszki, tak jak "Tajemnicę szyfru..."

Ps. Mój czarny pluszowy kot miał 3 imiona : Bonifacy, Makawity i Jonnatan (był podobny zwłaszcza do ostaniego). zgadnijcie skąd się wzieły te imiona ? :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

kawaldziada
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2007, o 11:22

Post autor: kawaldziada » 26 lis 2007, o 11:24

czy ktoś móglby wrzucić całą serię na jakiś serwer www.rapidshare.de albo www.wyslijto.pl i wyslac linki na adres kawaldziada@interia.pl? błagam, błagam, błagam!!!:)

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 8 gru 2010, o 01:09

Widze, ze "Klub Chrup-Chrup" pokazal sie na stronie - wyciagne wiec stary temat.

Juz ostatnio znalazlem filmiki na youtubie i fajnie, ze mozna przynajmniej zobaczyc, jak to wygladalo, bo ja rzeczywiscie glownie pamietalem piosenke i to, ze za domy warzywom sluzyly konewka, but itd. Jednak oczywiscie najfajniej by bylo uslyszec polska piosenke, ktora nie tylko miala inny tekst, ale tez chyba troche inna melodie niz angielska.

A tak a propos "Tajemnicy Szyfru Marabuta", to ostatnio znalazlem w Internecie serial na DVD. Czy ktos ma ta DVD? Czy to jest rzeczywiscie ten serial, a nie jakas nowa czy inna wersja?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 8 gru 2010, o 19:10

W telewizji puszczali "Tajemnicę" całkiem niedawno.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 14 gru 2010, o 18:24

Ja mam książke 'Bromba i inni". Tajemnice szyfru TVP powtarza dość często, w ciągu minionych kilku lat była co najmniej trzy razy. Po raz pierwszy oglądałem w latach 80, jak leciała na dobranockę, nie pamiętam dokładnie w którym to mogło być roku, jakoś ok 88 chyba.

ODPOWIEDZ