jakich bajek baliśmy się ?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Jarema
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2007, o 12:25

Post autor: Jarema » 4 lut 2007, o 12:36

Koszmarnie przeraziła mnie Pani Zima w kukiełkowych "Muminkach". Pojawiła się tam na ułamek sekundy. Czy ktoś może ma jej zdjęcie? Ciekawe, czy bym się teraz też tak przeraził, bo to było z 20 lat temu...
Odcinek "Pszczółki Mai" z rosiczką też był straszliwy.
"O czym szumią wierzby" miało jak dla mnie chory klimat.
Jako zupełnie mały dzieciak przestraszyłem się też odcinka Krecika z gumą do żucia.
----------------------------------------------------------
Gontynka, basen Pogoni, Kremogen, salony gier telewizyjnych w piwnicach, bary mleczne.... a tego wszystkiego coraz mniej....

olinowanie
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:43

Post autor: olinowanie » 5 lut 2007, o 22:21

mo_ki pisze:i jeszcze, chociaż to nie była bajka: Test pilota Pirxa. On złapał za jakąś poręcz, bo gdzieś go coś ciągnęło i ręka mu się rozciągnęła tak, że wyszły z niej przewody; no po prostu ubytek na zdrowiu psychicznym moim
o nieeeeeee!!! przypomniała mi się ta scena -- chyba weszłam na chwilę do pokoju rodziców i zobaczyłam TO w telewizorze. koszmar, prześladowało mnie przez wiele dni (nocy raczej). I z tym wiąże się wspomnienie jeszcze bardziej koszmarne. Z pewnością nie była to bajka. Jacyś więźniowie w wilgotnych lochach przykuci łańcuchami. I każdego dnia wchodził strażnik i nożycami (!) przecinał im ręce w przegubach do kości. Potem im te przeciete miejsca odrastały i on znów przychodził, i znów przecinał... Makabra po prostu. Do dziś słyszę ten szczęk nożyc.
Mam nadzieję, że mi się to dziś nie przyśni ... :?

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 5 lut 2007, o 22:37

Ja się bałam tylko Zulu Guli ;)
Mishilanu kuni no tripper...

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 8 lut 2007, o 11:51

CycloneTracy pisze:Dla Sebcia : tu jest filmik o wojnie jądrowej którego się bałeś:-)
http://www.youtube.com/watch?v=DohFN6lHm4c
Dzieki za filmik, nie jestem do konca przekonany czy o to chodzilo, zbyt dawno, mozliwe ze wczesniej widzialem tylko fragmenty tego filmu, ale powiem ze jeszcze dzis wlosy stanely mi deba kiedy to ogladalem, takie filmiki sprawily ze jestem tym kim jestem :)

chazar
Posty: 4
Rejestracja: 8 lut 2007, o 14:40

Post autor: chazar » 8 lut 2007, o 15:48

mya pisze:Marsz wilków z "Akademii Pana Kleksa", brrrr :)
Dokladnie to samo mialem napisac! I do tego te dzwieki jakie wydawaly. Straszne...

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 8 lut 2007, o 16:20

no, marszu wilkow tez sie strasznie balem z Kleksa, i takze tego momentu kiedy tego chlopca (chyba ksiaze) wilk czy tez wilkolak ugryzl

CycloneTracy
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2007, o 11:54

Post autor: CycloneTracy » 9 lut 2007, o 09:32

Do Sebcia: to jest to, pamiętam, bo... też mną wstrząsnęło i zapamiętałem dobrze:-) Miałem może z 6-7 lat. Pamiętam na podwórku wszyscy święcie wierzyliśmy,że taka wojna na pewno wybuchnie:-) Sorry za OT.

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 9 lut 2007, o 13:09

CycloneTracy pisze:Do Sebcia: to jest to, pamiętam, bo... też mną wstrząsnęło i zapamiętałem dobrze:-) Miałem może z 6-7 lat. Pamiętam na podwórku wszyscy święcie wierzyliśmy,że taka wojna na pewno wybuchnie:-) Sorry za OT.
Ale zwroc uwage jak szczegolowo sa pokazane procedury przygotowania do odpalenia rakiety (np. jak zolnierze otwieraja ta skrzynke z kodami startowymi, przyznam sie ze jak bylem maly to po obejrzeniu tego filmu dostalem doslownie jakiegos szoku (filmik w sumie przerazajacy)
Sorry za OT

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 9 lut 2007, o 21:11

filmik dla dziecka faktycznie niezła trauma, ale ja tego nie pamientam ze swoich czasów. kiedy to mogło lecieć ?

a co do marszu wilków to widzę że bije rekordy "popularności" duzo jest takich postów. nidługo dorówno Pszczółce Maii, o ile już nie dorównał :wink:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 9 lut 2007, o 22:48

filmik ten lecial jak mialem 7-8 lat, dostalem jakiegos niewiarygodnego szoku jak zobaczylem te kosciotrupy wszystko strasznie realistycznie wykonane, zadnej glupiuej fantastyki, tak prawdopodobnie by to wygladalo

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 10 lut 2007, o 17:15

wyczytałem w komentarzach że teledysk jest z 1983 r, muszę przyznać że robi wrażnie, zwłascza z muzyką Singa :!: :!: :!: -"The Day After"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 10 lut 2007, o 17:16

przepraszam, z muzyką Stinga, oczywiście
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

olinowanie
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:43

Post autor: olinowanie » 10 lut 2007, o 19:09

Przepraszam, że wprowadzę teraz na forum małe tchnienie grozy ;)
Obejrzałam sobie ten teledysk i stało się coś niesamowitego. Nagle uświadomiłam sobie, że moje dotychczasowe wspomnienia dzieciństwa były zafałszowane. Miałam w pamięci błogie chwile poczucia bezpieczeństwa, układanie klocków na dywanie, rodzice gdzieś w kuchni, na dobranoc Reksio... No i to był obraz niepełny. Teraz już pamiętam: to, że strasznie bałam się różnych rzeczy, żołnierzy z karabinami, którzy legitymowali moją mamę na ulicy, czołgów jadących transportem kolejowym, facetów w garniturach w telewizorze. No i przede wszystkim towarzyszyło mi nieustające przeświadczenie, że za chwilę będzie kolejna wojna, przeświadczenie ugruntowywane w szkole na lekcjach plastyki, na których musieliśmy rysować plakaty pod hasłem "Walka o pokój", z przekreślonymi bombami. I kiedy nocą leciał gdzieś samolot, to potem śniła mi się ta wojna ...
Pamięć jest selektywna, a błogie dzieciństwo też ma swoje strachy. I jakoś teraz nie potrafię się z nich śmiać :(

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 10 lut 2007, o 20:09

Oczywiście ! dlatego nie do końca podoba mi się pomysł wspominania wszystkiego co z prlem związane,, filmy i zabawki - tak, a ale po co wpominać tandetę (np. sturatory), ze nie wspomne o kolejkach i pałowniu ludzi ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

olinowanie
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:43

Post autor: olinowanie » 10 lut 2007, o 20:42

Biję się w piersi ... I już więcej nie będę.

ODPOWIEDZ