POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 5 kwie 2008, o 22:58

raster pisze:Witam,
Był kiedyś taki film w TV.
Miał CHYBA 3 części (dość od siebie niezależne).
Występowali w nim Azjaci i chyba był dubbingowany na angielski.

Główni bohaterowie to policjanci (łysy policjant o ksywce coś w rodzaju "codi" i policjantka o imieniu CHYBA "Hatang"). Był też taki młody kolo, który miał dziwny, czarny, sportowy samochód i w jednej z części filmu masę robotów, które strzelały rakietami... Na pewno miał też dziwny motocykl (srebrny).

W tytule było coś ze słowem "skok"... i nie mogę sobie przypomnieć co to było... To było w
TV jakieś myślę... 20 lat temu...

To jak? pomożecie? Pamięta ktoś?
Pamięta pamięta - sobotnie kino nocne. Leciało to jako "Wielki skok" a znane jest też jako "Szalona misja". Sam Hui w jednej z głównych ról :D . Niedawno udało mi się to ściągnąć - choć film zrobiony 25 lat temu to wygląda jak zrobiony z 5 lat temu, jak na tamte czasy to rewelacyjne efekty, pościgi itp. http://tnp.com.pl/komentarze,90748,Szal ... -ENG-.htmlSzalona misja 2

A tak przy okazji. Z tego samego okresu pamiętam komedie Gung Ho - o azjatach którzy wykupili fabrykę samochodów w Stanach. Telewizja zapowiadała go jako film którego premiera jest szybciej niż w stacji RTL :o

KaisaMe
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 18:51

Post autor: KaisaMe » 6 kwie 2008, o 18:57

Nie moge przypomniec sobie tytułu filmu o 2 latających pieskach , które tato ratował z opresji. Może ktos z was pamieta?
Inne fajne filmy to " Lato z Katką", "Makowa panienka",

Tiglatpilesar
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 15:41

Post autor: Tiglatpilesar » 10 kwie 2008, o 15:54

Witam serdecznie.

Poszukuję tytułu serialu animowanego, który leciał kiedyś (tzn. w pierwszej połowie lat '90)
w polskiej telewizji. Był to serial o wiewiórkach, które zamieszkiwały las i były prześladowane przez m. in. łasicę i puchacza. Główny bohater, którego imienia za Chiny nie mogę sobie przypomnieć, został wychowany przez kotkę wśród ludzi, ale w pewnym momencie jego rodzina chyba wyprowadziła się gdzie indziej i zostawiła go, wobec czego wiewiór musiał nauczyć się żyć w lesie. Miał budzące zdumienie u dzikich wiewiórek zachowania, na przykład usiłował zaprzyjaźnić się z puchaczem. Serial miał niemiecki dubbing i polskiego lektora, ale nie wiem czy był produkcji niemieckiej. Mam niejasne wrażenie, że mogło to być anime, ale głowy nie dam. Help.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 10 kwie 2008, o 21:35

To chyba była kreskówka, ale raczej nie anime.
pamiętam że miał koleżankę, tez wiewiórkę. Nie udawało mu się przeskakiwać z drzewa na drzewo. ta przyjaciółka powiedziała mu ze to dlatego ze mam brudny ogon. pokazała mu jak się czyści ten ogon, żeby był puszysty i lekki i dzięki temu mógł przeskakiwać.
niestety nic więcej nie pamientam
może komuś się jeszcze coś skojarzy ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 11 kwie 2008, o 18:30

To było anime, ale przyszło do nas przez Niemcy. To "Wiewiórcze opowieści"! :)
Mishilanu kuni no tripper...

Tiglatpilesar
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 15:41

Post autor: Tiglatpilesar » 11 kwie 2008, o 20:15

Daguchna pisze:To było anime, ale przyszło do nas przez Niemcy. To "Wiewiórcze opowieści"! :)
Ach, to jest właśnie to! Wielkie dzięki :D .

Mlynek1987
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 00:54

Post autor: Mlynek1987 » 17 kwie 2008, o 00:14

Witam Was Serdecznie. Mam maly problem,poszukuje bajki kiedys leciala na TV 4 podajze lub na TV Bryza juz nie pamietam dobrze, bylem wtedy maly. Bajka byla o transylvani i laboratorium (wlasnie wiem jak sie mowi a nie wiem jak pisze)"ZIDBEGA" byl tam maly koscisty piesek ktory byl nazywany nieudanym eksperymentem "ZIDBEGA" jezeli wiecie co to za bajka to prosze o pomoc! dzieki wielkie POZDRO

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Post autor: Sławomir » 11 maja 2008, o 22:21

Szukam tytułu pewnej bajki, którą jak przez mgłę pamiętam. Widziałem ją chyba tylko raz, ale jakoś dziwnie nie daje mi spokoju. Jednak nawet nie wiem, czy to był film czy serial.

Produkcja była bodajże czeska (lub słowacka, ale bardzo mało jestem tego pewien). Bajka opowiadała o jakimś stworku żywiącym się czekoladą. I właśnie tylko tego stworka pamiętam. Nie wiem, czy był on głównym bohaterem, ale na pewno ważną postacią. I mam jakieś jeszcze skojarzenie, że ten stworek mieszkał w dziupli na drzewie. Z fabuły niestety nie pamiętam nic, a jedyne co pewne na 100 % to czekoladowa dieta stworka. :)

Ostatnio nagle coś mi mignęło w pamięci o tej bajce i zapragnąłem dowiedzieć się, co to było. Byłbym wdzięczny za pomoc, choć informacje niestety skąpe.

caricatura
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2008, o 22:56

Post autor: caricatura » 19 maja 2008, o 19:36

Witam! jestem nowa na stronie, od pewnego czasu nie daje mi spokoju pewna bajka którą oglądałam w dzieciństwie. Leciała jakoś w latach 90 po ciuchci i tik-taku. Fabuła opierała się na tym, że grupa chyba zwierząt-bohaterów leciała sobie balonem , musiała odnaleźć jakieś miejsce i walczyła ze złem. Jednym z bohaterów był robak na czterech nogach, który jadł "gulasz z korzonków", pamiętam że przygotowywał go dla reszty, która go nie znosiła. właśnie ten gulasz z korzonków najbardziej pamiętam. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tarja
Posty: 87
Rejestracja: 20 lut 2007, o 20:16
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Tarja » 22 maja 2008, o 15:05


Metal_ToMo
Posty: 6
Rejestracja: 6 lip 2007, o 17:03

Post autor: Metal_ToMo » 26 maja 2008, o 17:03

Czy ktoś z Państwa kojarzy film grozy (w starym stylu, ale raczej powojenny), który był pokazywany ok. godz. 11, 12 w niedzielę (a może sobotę?) chyba na "dwójce" pod koniec lat 80. lub na początku 90.
Akcja rozgrywała się bodaj w jakimś starym, nawiedzonym domu. Kojarzę przezroczyste postaci, przesuwanie się przedmiotów itp. - jak to w filmach grozy - a także kołacze mi się po głowie dość istotny szczegół - mówiąca postać jakiegoś mężczyzny (arystokrata lub żołnierz) z obrazu, tylko nie jestem pewien, czy to z tego samego filmu. ;)

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. :-)

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 30 maja 2008, o 06:50

ernie pisze:
raster pisze:Witam,
Był kiedyś taki film w TV.
Miał CHYBA 3 części (dość od siebie niezależne).
Występowali w nim Azjaci i chyba był dubbingowany na angielski.
Pamięta pamięta - sobotnie kino nocne. Leciało to jako "Wielki skok" a znane jest też jako "Szalona misja". Sam Hui w jednej z głównych ról :D . Niedawno udało mi się to ściągnąć - choć film zrobiony 25 lat temu to wygląda jak zrobiony z 5 lat temu, jak na tamte czasy to rewelacyjne efekty, pościgi itp. http://tnp.com.pl/komentarze,90748,Szal ... -ENG-.htmlSzalona misja 2
Pamiętam dobrze te filmy, w sumie dziwię się, że puszczali to w Kinie Nocnym bo z tego co kojarzę to była świetna komedia akcji - coś w stylu filmów z Jackim Chanem. No i fantastyczny, wpadajacy w ucho temat przewodni - może zrzucisz to na mp3, skoro masz filmy.....? :)

apsik
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2008, o 14:06

Post autor: apsik » 31 maja 2008, o 14:28

hej :]

Ja mam dwie bajki których szukam od jakiegoś czasu..

Pierwsza to kurs angielskiego dla dzieci w formie bajki. Wiele osób to pamięta ale ne necie nie mogę tego znaleźć (może dlatego ze nie pamietam tytułu)
Bochaterami byli: Mazi - zielony włochaty potwór z innej planety co jadł budziki i parkometry i mówił "I'm big", rodzina królewska - król, królowa i księżnicza oraz czarny chrakter, co mówił "I'm clever" ;) Pamietam, ze w jednym odcinku księżniczka została sklonowana i było pełno księżniczek, różniły się tylko kolorami sukienek :))
Każdy odcinek zaczynał się w statku kosmicznym Maziego który zbliżał się do Ziemi. Mazi w tym czaie zjadał budzik lądował.
Ogladalismy to w przedszkolu na VHSach nie wiem czy to leciało w telewizji... To było gdzies w latach 1992-93


Druga bajka to gorsza sprawa bo mało pamiętam...
Bajka o stworkach - dinozaurach kazdy był w innym kolorze miały okrągłe głowy i czarne kręgi wokół oczu. Co charakterystyczne każy miał inną umiejętność, jeden robił paszczą dziurki jak dziurkacz, drugi miał w paszczy zszywki jak zszywacz, trzeci klej czwartemu z buzi wychodziła taśma klejąca... Pamiętam że w jednym odcinku naprawiali statek kosmiczny (chyba swój) i jak ten statek pękał to jeden kleił go taśmą inny zszywkami zszywał no a trzeci kleił klejem :))
Co to za bajka była...?

Będę wdzięczna za podpowiedź :]
Pozdrawiam
Apsik

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 31 maja 2008, o 14:47

To pierwsze to "Muzzy in Gondoland". Ostatnio znalazłam jeden odcinek na youtube:
http://pl.youtube.com/watch?v=u8ye3TtCcuk :)
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Tarja
Posty: 87
Rejestracja: 20 lut 2007, o 20:16
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Tarja » 31 maja 2008, o 20:45

To drugie to Diplodo (leci czasem na Minimini) poszukuj w necie

ODPOWIEDZ