[identyfikacja] czeski film + bajka

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

[identyfikacja] czeski film + bajka

Post autor: mya » 13 lis 2004, o 01:29

1. Pamiętam, że akcja toczyła się w jakimś magazynie czy sklepie. Co kilka minut akcja filmu była przerywana by publiczność zadecydowała co główny bohater ma zrobić dalej. Odbywało sie to poprzez zapalanie i zgaszanie światła w mieszkaniach na jakimś czeskim osiedlu ;)))
Co to było?:)

2. Co do drugiego, mam tylko jeden obraz w pamięci i frapuje mnie... co to było.. Bajka. Mały chłopczyk leciał w kosmosie (czy ciemnej przestrzeni) na jakimś dłuuuuuugim smoku. Smok robił różne wygibasy, a w tle leciała miła muzyka ;D Wiem, że to niewiele, ale może komuś... gdzieś... zaświta :)

Pacan
Posty: 28
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 19:39

Post autor: Pacan » 13 lis 2004, o 12:57

Pierwszy, to chyba "Kobieta za ladą", nie oglądałem tego, więc nie jestem pewien. A jeśli chodzi o smoka to proponuję uważnie obejrzeć główną stronę nostalgii. :wink:
http://212.191.1.130/~disney/nostalgia/
Tak naprawdę to niczego nie zapominamy, tylko tracimy dostęp do naszych wspomnień.

Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

Post autor: mya » 13 lis 2004, o 19:35

1. Co do "Kobiety za ladą" nie jestem pewna, bo nigdzie w opisach nie wspominają, że to publiczność decydowała o dalszym ciągu :/ a to był znaczący element filmu, który mam na myśli :)

2. myślisz, że to Sindbad? :) ehh, musiałabym obejrzeć czołówkę by się upewnić :/

gumisio

Post autor: gumisio » 18 lis 2004, o 06:44

To wcale nie byl Sindbad. A punkt drugi zostal omowiony skrotowa na stronie http://nostalgia.tv.pl
Sa to bowiem bajki japonskie. Wejdz na strone i popatrz sobie na prawe menu. Nie rozczarujesz sie a nawet posluchasz sobie piosenki z tej bajki :D

Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

Post autor: mya » 19 lis 2004, o 02:10

Tak, to chyba to :lol:

I to pewnie nie był smok, a "Wielki Wąż" :] Dzięki.

[ Add: 2004-11-19, 02:17 ]
Po przyjrzeniu sie, to jedna smok ;)


Szkoda, że nie można edytować swoich postów :?

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [identyfikacja] czeski film + bajka

Post autor: Robi » 24 gru 2004, o 21:01

mya pisze:1. Pamiętam, że akcja toczyła się w jakimś magazynie czy sklepie. Co kilka minut akcja filmu była przerywana by publiczność zadecydowała co główny bohater ma zrobić dalej. Odbywało sie to poprzez zapalanie i zgaszanie światła w mieszkaniach na jakimś czeskim osiedlu ;)))
Co to było?:)
Pamietam cos podobnego , ale mi sie kojarzy ze byl to serial , w ktorym najpierw odbywalo sie losowanie historii z zycia wzietych nadeslanych przez widzow , a anastepnie ta historia prezentowana byla w formie 20 min filmu. Serial ten lecial pod konieclat 70.Nie wiem czy o tym samym mowimy.....

armagon
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2005, o 16:57
Kontakt:

Post autor: armagon » 10 lut 2005, o 17:00

>2.

moze chodzi Ci o pana kleksa w kosmosie?? :> tam byly takie chore rzuty ;>

przy okazji witam wszystkich na forum, jestem Janek, i szukam..

szukam kawalka, ktorego melodia chodzi mi po glowie.. skrece sobie mikrofon zanuce to i wy mi to rozpracujecie :>

meczy mnie to od 4 roku zycia :D

Awatar użytkownika
Informacje
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2005, o 23:40

Post autor: Informacje » 27 lut 2005, o 00:36

ten czeski serial byl o kucharzu :) a ludzie decydowali o dalszych losach bochatera, poprzez zapalenie badz zgaszenie swiatel w mieszkaniach (pokazywali na sztuke jeden przykladowy grzeczny blok mieszkalny i widac bylo jak sie zapala swiatlo w kilkudziesięciu mieszkaniach :) ) a tytul byl chyba.... "co ludzie powiedzą?" :)

Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

Post autor: mya » 27 lut 2005, o 12:57

O, hehe, no w końcu ktoś to pamięta!
Już się bałam, że mi się coś ubzdurało :D

To właśnie TO! :)

maku
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2005, o 20:17

Post autor: maku » 21 mar 2005, o 20:59

witam pierwszy raz:):)!!!
ja też pamiętam tę bajkę, a raczej urywek i to chyba była czołówka.ale przez te wszystkie lata myślałem że to jakieś dziecięce złudzenie. to w końcu jaka to była bajka bo na stronie głównej napewno jej teraz nie ma, a chciałbym choć raz spojrzeć na nią

pgvsd
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2005, o 12:06
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

:-) coś pamiętam :):):)

Post autor: pgvsd » 7 cze 2005, o 18:33

Odnośnie pierwszego Twojego pytania MYA :) o film w którym akcja toczyła się w jakimś "starym magazynie", to chyba nie był stary magazyn, ale najprawdopodobniej scena teatru, występował w nim facet z serialu "KOBETA ZA PULTEM - czyli KOBIETA ZA LADĄ". Świta mi w głowie, że było to o jakimś właśnie kucharzu, przewijało się w tym serialu dwa słowa ŚWIATOPEŁK KURACZEK ( cokolwiek to oznaczało - może to imie i nazwisko głównego bohatera :D ???? Mogę się mylić, ale... kto wie :) ) i rzeczywiście w każdym z odcinków było opowiadane o historii jakiegoś bohatera, czy jakoś tam tak :) Ostatnio co ten serial pamiętałem to leciał już pod koniec lat 80-tych ok. 1987-1988 roku (jako film dla drugiej zmiany :D) Niom to tyle z mojej szuflady pamięci. Co do drugiego twojego pytania to nic nie pamietam odnośnie tej bajki którą wspominasz :( jak mi sie coś kiedys przypomni to dam znać :) 3manka. Hej :-)

Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

Post autor: mya » 9 cze 2005, o 21:10

A ja mam jeszcze jedno do identyfikacji!

Serial dla dzieci - leciał w czasie jakiegoś programu (Domowe przedszkole? 5-10-15? Nie pamiętam...). Serial miał tylko dwóch bohaterów: Dziewczynkę (słodką blondyneczkę z równo obciętą grzywką i chyba kitki) i jej Dziadka. Ona spędzała u niego wakacje. To były dość krótkie odcinki :)

[ Add: 2006-09-16, 17:01 ]
maku pisze:witam pierwszy raz:):)!!!
ja też pamiętam tę bajkę, a raczej urywek i to chyba była czołówka.ale przez te wszystkie lata myślałem że to jakieś dziecięce złudzenie. to w końcu jaka to była bajka bo na stronie głównej napewno jej teraz nie ma, a chciałbym choć raz spojrzeć na nią
Witaj maku,
Rzeczywiście nie ma już na stronie głównej. Znajdź w menu serwisu "bajki japońskie", tam jest chłopczyk na smoku i melodia do ściągnięcia :)

Krystian
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2007, o 11:18
Lokalizacja: Szczecin

Re: :-) coś pamiętam :):):)

Post autor: Krystian » 19 maja 2007, o 11:23

pgvsd pisze:Odnośnie pierwszego Twojego pytania MYA :) o film w którym akcja toczyła się w jakimś "starym magazynie", to chyba nie był stary magazyn, ale najprawdopodobniej scena teatru, występował w nim facet z serialu "KOBETA ZA PULTEM - czyli KOBIETA ZA LADĄ". Świta mi w głowie, że było to o jakimś właśnie kucharzu, przewijało się w tym serialu dwa słowa ŚWIATOPEŁK KURACZEK ( cokolwiek to oznaczało - może to imie i nazwisko głównego bohatera :D ???? Mogę się mylić, ale... kto wie :) ) i rzeczywiście w każdym z odcinków było opowiadane o historii jakiegoś bohatera, czy jakoś tam tak :) Ostatnio co ten serial pamiętałem to leciał już pod koniec lat 80-tych ok. 1987-1988 roku (jako film dla drugiej zmiany :D) Niom to tyle z mojej szuflady pamięci. Co do drugiego twojego pytania to nic nie pamietam odnośnie tej bajki którą wspominasz :( jak mi sie coś kiedys przypomni to dam znać :) 3manka. Hej :-)

Trochę późno odpowiadam, ale być może pomogę:
"Rozpaky kuchaře Svatopluka" z Josefem Dvorakiem w roli głównej (bardzo znany czeski aktor)
u nas nazywało się to " Przygody Świętopełka Kuraczka " (albo akoś tak)
i jak pamiętam, puszczali to w piątek około 10:00 (to bylo gdzieś w 1987-88).

Świetny film...miło go wspomninam

Krystian
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2007, o 11:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krystian » 20 maja 2007, o 15:28

[quote="mya"]A ja mam jeszcze jedno do identyfikacji!

Serial dla dzieci - leciał w czasie jakiegoś programu (Domowe przedszkole? 5-10-15? Nie pamiętam...). Serial miał tylko dwóch bohaterów: Dziewczynkę (słodką blondyneczkę z równo obciętą grzywką i chyba kitki) i jej Dziadka. Ona spędzała u niego wakacje. To były dość krótkie odcinki :)

to chyba była gapulka....
A film nazywał się

przygody gapulki

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: [identyfikacja] czeski film + bajka

Post autor: V@letQier » 8 lut 2013, o 14:21

To nie był "Sindbad", ale "Bajki Japońskie" - dokładnie, tylko że "Sindbad" też był japońskiej produkcji.

"Kobieta za ladą" w oryginale nazywała się "Žena za pultem". Pamiętam dobrze z jedną scenę - w sklepie zjawia się chłopak i zapytuje "co mam robić?". Oni patrzą zdziwieni "a kim jesteś?". "Jak to kim? ukończyłem szkolenia i mam u was odbywać praktykę sklepowego praktykanta." "A gdzie zawiadomienie?" "Pewnie przyjdzie popołudniową pocztą." Bardzo mnie to rozbawiło. Po jakimś czasie praktykant słyszy zdanie "zamierzasz się wspinać tak szybko na dyrektorski fotel, że nigdzie miejsca nie zagrzejesz?" Chyba fajne to było (czechosłowackie produkcje zwykle były fajne bez względu na to czy komedie, bajki, SF, czy na poważnie i zwykle też dużo lepsze od rodzimej produkcji) z takich seriali najlepsze moim zdaniem było "Pod jednym dachem" czyli "Chalupáři. Když máš v chalupě orchestrión" ale to już inna historia.

Przy okazji "Co ludzie powiedzą?" (która to nazwa tu padła) jest angielskim sitkomem "Keeping Up Appearances" z lat 1990 - 95 (Hiacynta Bukiet, Ryszard jej mąż i reszta rodziny: Stokrotka, Powolniak, Róża i Wioletta). A skoro była mowa o "Kobiecie za ladą" to przybliżonym angielskim odpowiednikiem byłby "Nasz sklepik" ("All Open Hours") z lat 1975 - 85. Podobieństwo oczywiście małe.

ODPOWIEDZ