Lista frapujacych mnie pytan odnosnie seriali/bajek/teatrow

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Lista frapujacych mnie pytan odnosnie seriali/bajek/teatrow

Post autor: Xiomo23 » 31 maja 2007, o 22:17

1. Pamietam taką bajke animowaną, która może trwała z 5 minut o takim kogucie z ratusza który po prostu był do tego że wskazywał w która strone wiatr wieje i on jak wiatr wiał to kręcił sie bardzo szybko dookoła, urywał się zlatywał z tego ratusza, ożywał i miał
tam takie rozne przygody. Pamietam rowniez ze narratorka tej bajki była panią o przemiłym głosie. Z tytułów to kojarzy mi się (nie wiem czy słusznie) tytuł: KUREK Z RATUSZOWEJ WIEŻY. Jesli ktos cos pamieta odnosnie tej dobranocki np. jakiej produkcji była albo to co mnie najbardziej inetesuje: TYTUŁ tej dobranocki !!!!

2.Był tez taki film dla młodzieży, był emitowany albo w sobote albo w niedziele (lata 90), gdzies w okolicach rannych godzin. Chyba byl nawet w odstepie krotkiego czasu powtarzany. Film opowiadało szewcu, który miał nawał pracy z butami i nigdy nie mogl zdazyc zrobic butów na czas. I u niego w domu mieszkały krasnoludki i one pewnej nocy te buty mu wszystkie uszyły, poczysciły, tak ze jak sie obudził był zaskoczony i nie wierzył włąsnym oczom. NIestety rownież nie pamietam tytułu. POMOŻCIE!

3.Był też taki serial w sobote bodaj był emitowany. Pamiętam ostatni odcinek tego serialu jak taki zły czarodziej jechał na koniu i głowny bohater znalazł jego serce, które podobne było do kamienia i emanowało blaskiem (to serce było ukryte w takiej jaskini). Głowny bohater rzucił tym sercem o ziemie i ten zły czarodziej w tym momencie spadł z konia i umarł. Nie pamietam jednak tytułu tego serialu, ale wydaje mi sie ze to byl jakis czeskiej produkcji, ale byc moze sie myle.

4.Pamietam pewien teatrzyk na pewno produkcji POLSKIEJ! i był emitowany w niedzielę około południa! o takim chłopczyku w okularach który probował uciac drzewo rosnące, a okazało sie że jest to królowa drzew i za to że ten chłopiec probował uciąć to drzewko- zamieniła tego chłopczyka w małe drzewko (na tym drzewku wisiały jego okulary). I taka dziewczynka z jego klasy go przychodziła go co dziennie po szkole odwiedzac. I tam takie przygody były (np. kłusownicy probowali uciac pewnego razu to drzewko (tego chłopca), i nawet je już podcięli i ta dziewczynka to drzewko (tego zamienionego chłopca) bandażem okręcała żeby go mniej bolało). Pamietam ze na samym koncu krolowa drzew po prosbach dziewczynki odmieniła chłopca do ludzkiej postaci. NIESETETY NIE PAMIĘTAM TYTUŁU może wy PAMIĘTACIE I MI POMOZECIE

5.Pamietam rowniez taki teatrzyko takiej małej chiuchci- nakrecanej (?) zabawce. Jezdziła po całym pokoju i dzieci nie mogły ją złapac. Bo ona jechałą przez cały pokój w najmniej spodziewanym momencie i wjezdzała np. pod szafę. To rowniez emitowane było w latach 90.

6. Był też taki teatr dla dzieci produkcji polskiej, w ktorym to jakies dzieci bawiły sie w chowanego i zamiast sie chowac to wszystkie po kolei zamieniały się w kukiełki- lalki. I co ktore wchodziło szukac poprzedniej osoby znajdowało ją na półce w postaci zmienionej w kukiełkę. Nie pamietam czy nie wolno im było wchodzić do jakiegos pomieszczenia, czy do szafy, czy do skrzyni, a one bawiły się w chowanego żeby własnie tam sie schowac i dlatego tak zostały w te lalki pozamieniane. Pamietam że na koncu tego teatrzyka była puszczona piosenka Krzysztofa Antkowiaka- Przyjaciel wie... MOZE WY PAMIETACIE TYTUŁ TEGO POLSKIEGO TEATRU

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 cze 2007, o 09:55

7. Pamiętam jeszcze taki serial dla młodzieży (chyba w niedziele w godzinach rannych zawsze był emitowany lub w sobote ) o takiej bandzie chłopaków- nastolatkow co na BMX-ach? jezdzili. I ten ich główny "szef" nazywał się VINI. Pamiętam, że była tam jeszcze jakas dziewczyna (nie należąca do tej bandy), której ten Vini sie podobał.... i wzajemnie :) choć nie okazywał tego. W jednym z ostatnich odcinków Vini stanął w jej obronie i nie pozwolił swoim kolegom z rowerowej bandy jej obrazic?/skrzywdzic? Jego koledzy wystawili na niego oczy i w związku z ta sytuacją przestał byc juz członkiem tej bandy. Nie pamietam czy po prostu wczesniej ta banda dokuczałą tej dziewczynie czy cos? ale jak kazdy serial wszystko dobrze sie skonczyło i dziewczyna była zachwycona że Vini wybrał ja a nie tą bandę. Zostali parą i pewnie dobrze im sie teraz zyje :) Wiecie zyskałdużo w jej oczach, ale jak widac w filmie i w zyciu baby wymagaja poswiecen :) Cos mi sie przypomina że ta dziewczyna mogła miec młodszego od siebie brata? BYc moze był to jakis film produkcji z ktorychs krajow skandynawskich, ale nie dam sobie nic uciac, czy tak rzeczywiscie było. Pamietam że ten VINI miał czarne krecone włosy, troszke przydługawe, zakrywające mu kark :)- wowczas takie były modne :)
Pamietam jeszcze taki moment z tego filmu, że ktos przywiązał koła tych rowerów tej bandy łancuchami do jakiejs siatki?- nieważne, bynajmniej do czegoś stabilnego. Chłopcy chcieli szybko udać się w poscig za kims (być moze za tą dziewczyną?) i sie powywalali na tych rowerach.
BYC MOZE KTOS PAMIETA TYTUŁ TEGO SERIALU, on był emitowany gdzies w latach 92-96.

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 cze 2007, o 10:04

Ad3. Odnosnie tego serialu przypomniałem sobie jeszcze że jak ten zły czarodziej uzywał magii to wypowiadał takie słowa: BUGADI, BUGADI, BUGADI.... Byc moze to wam pomoze w identyfikacji tytułu tego filmu!! I ten czarownik chyba miał szklana kule przez ktorą obserwowałgłownego bohatera!


8. A jeszcze teraz mi sie przypomina taki serial ktory byłemitowany stosunkowo niedawno. Mianowicie o takiej grupie młodych ludzi, ktorzy byli uwiezieni na bezludnej wyspie? Na pewno były tam palmy i oni nie mogli sie z tej wyspy wydostac. Nie wiedzieli ze taki dziadek (z siwawą broda?) ich obserwuje. NIe wiem gdzie on mieszkał czy pod woda? czy gdzies? bynajmniej zawsze obserwował ich przez taki przyrzad jaki maja do obserwowania w łodzi podwodnej. On wiedział o nich, natomiast oni nie wiedzieli o jego istnieniu ani o tym że są przez tego dziadka obserwowani. Tez nie pamietam tytułu, ale mam nadzieje że WY PAMIETACIE??. Tu powinniscie mi pomoc, bo na pewno ten film ktos ogladał.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 1 cze 2007, o 11:05

A pamietacie serial francuski Katarzyna? Lecial w telewizji w polowie lat 80-tych.Historia z XVw.

Bagietka
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2007, o 21:25

Post autor: Bagietka » 1 cze 2007, o 18:37

ja oglądałam ten serial. musiał być emitowany pewnie jeszcze przed 90-tym rokiem - tak mi się wydaje. w czołówce Katarzyna jechała przez las na koniu - i tyle w zasadzie pamiętam z całego serialu :) W tym samym czasie leciał serial polskiej produkcji z młodą i zgrabną wówczas jeszcze Katarzyną Figurę - "Pierścień i Róża". Figura grała Rózię i był tam jeszcze książę o śmiesznym imieniu -Lulejko, zakochany w Rózi. Fajny był ten serial.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 1 cze 2007, o 21:13

u mnie w klasie jak ktoś chiał się z kogoś ponabijać to wołał na niego "Lulejko"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 cze 2007, o 22:49

no ja tez pamietam ten serial, grała tam tytułowa Katarzyna i Armond Demonsalvi był też Kalif :) nawet kiedys znalazlem cos w internecie na temat tego serialu. Pamietam, że moja siostra spisywała w zeszycie co sie działo w poszczególnych odcinkach, Pamietam ze w jednym z odcinkow ktos był chory na dumę i miał taką bulwę na szyi, miał wysoką gorączke i leżał w łożku. Co majaczył bo już był na wpół śpiączce. Oryginalny tytuł, nie chce mi sie sprawdzac w internecie ale chyba był KATHERINE

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 cze 2007, o 22:52

chory oczywiscie nie na "dumę" tylko na dżumę !!! sorki za przejezyczenie, literke mi wcieło :) a co do jeszcze tego filmu, to jak dobrze poszukacie to jest gdzies galeria zdjec z tego filmu, bo ja kiedys wlasnie szukalem cos na temat tego serialu i znalazlem :)

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 cze 2007, o 23:15

jak na razie cisza !!!! wiec odswieżam temat

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 2 cze 2007, o 10:10

A nie macie jakiegos namiaru na Katarzyne mam na mysli galerie.i fragmenty filmu.I Dzieki za przypomnienie Pierscienia i rózy.Bardzo lubilam ten serial ,byl tam chyba Zamachowski jako ksiaze Bulba i Gburia-Furia.

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 2 cze 2007, o 11:22

Wilma patrz wyżej !!!! :)

Bagietka
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2007, o 21:25

Post autor: Bagietka » 2 cze 2007, o 12:06

Jeszcze mi się przypomniał taki amerykański serial, z taką dziewczynką zblond włosami, która miała na imię chyba Ive (to sie chyba tak pisze a czyta "iwi"), która coś miało wspólnego z kosmitami. Jej tata był chyba kosmitą a mama ziemianką. I ona miała nadludzkie zdolności - mogła zatrzymywać czas dotykając palca wskazującego jednej ręki palcem wskazującym drugiej ręki.Kojarzę że ona miałą tez jakiegoś przyjaciela, czy przewodnika, tez takiego zakręconego i kosmiecznego - ale nie pamiętam co to było dokłądnie - to coś jej podpowiadało co ma robić.... Kojarzy ktoś co to było? I jaki tytuł tego serialu??

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 2 cze 2007, o 17:02

"Nie z tej ziemi". Pamiętam, że zawsze chciałam mieć takie zdolności jak ona :) Nazywała się chyba Eve/Eva. A to coś to był chyba kryształ, przez który tato się z nią kontakował.
Mishilanu kuni no tripper...

Mortimer Trupok
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2007, o 10:55

Post autor: Mortimer Trupok » 3 cze 2007, o 11:02

Hej, pamiętacie moze taką bajke ( bardzo mi zalezy na odnalezieniu jej tytułu) gdzie bohaterami byli prawdopodomnie cyganie, i społecznosc "wyzszych sfer" której reprezentantem był gosiu w peruce który jak sie wkurzył to musiał sobie spuszczac powietrze z głowy :) , pamietam jeszcze ze głownym bohaterem był "dobry rozbójnik" który zakochał sie w dziewczynie którą uwazał za wrózke , poniewaz wydawło mu sie ze potrafi sie zmieniac w czarnego kota, przyjacielem ów rozbójnika był facet przebrany za niedziwedzia który tancząc w tym przebraniu zarabiał na zycie :) z góry dzieki za info :)

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 3 cze 2007, o 15:32

Dla tych,ktorzy pamietaja Katarzyne i chca sobie powspominac wklejam fotki,ktore znalazlam.
Załączniki
1_small[1].jpg
1_small[1].jpg (6.39 KiB) Przejrzano 22116 razy
katarzyna2cl3_small[1].jpg
katarzyna2cl3_small[1].jpg (3.12 KiB) Przejrzano 22116 razy
3_small[1].jpg
3_small[1].jpg (5.92 KiB) Przejrzano 22116 razy
katvi0_small[1].jpg
katvi0_small[1].jpg (6.03 KiB) Przejrzano 22116 razy

ODPOWIEDZ