Pierwsze reklamy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
drdick1976
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2007, o 10:24

Pierwsze reklamy

Post autor: drdick1976 » 3 cze 2007, o 01:18

Pamiętacie pierwsze reklamy z dawnych czasów? Jedne z pierwszych jakie kojarzę, to PRUSAKOLEP i "zestaw do odbioru telewizji satelitarnej firmy ARKON" :D No i oczywiście nieśmiertelna reklama Baltony 8)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 3 cze 2007, o 09:47

Tu mozesz sobie scuagnac reklame Prusakolep
http://rapidshare.com/files/34959009/prusakolep.mpeg

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 3 cze 2007, o 15:14

Byly jeszcze -Sosy Billy w kazdej chwili,Herbapol,Currara,mydlo Fa.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 3 cze 2007, o 16:31

No ale to juz chyba lata 90 a Prusakolep to byla pierwsza reklama pamietajaca jeszcze 80 lata PRL-u

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 3 cze 2007, o 19:31

jest już na forum ogromny temat:
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... =reklamowe
a w nim troche linków do starych reklam
do wyboru do koloru :)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 4 cze 2007, o 18:56

Eeeee tam prusakolep to oklepane. Ja jeszcze pamietam reklamy Polskiego Monopolu Loteryjnego .... :)

A kto pamieta reklame Commodore C64 chyba w ktorym to Marian Kociniak probowal kupic sobie komputer. Sprzedawca kladzie C64 na wage, w drugiej rece trzyma siekiere i moi do Kociniaka "2,64 kg. Bierze pan w calosci czy odrąbać ?" :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Bagietka
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2007, o 21:25

Post autor: Bagietka » 4 cze 2007, o 20:44

Kurcze, chyba jestem za młoda bo nie pamietam prusakolepu i commodore. :cry: Pamiętam marynarza z Baltony, a pierwszą reklamą która naprawdę utkwiła mi w pamięci jest reklama proszku do prania - bodajże OMO z hasłem przewodnim: "Plama, plama , co za pech!". Jedną z moich ulubionych była reklama dezodorantu (nie pamiętam nazwy), pojawiały się jakieś chyba kolorowe pelikany na lustrze i kobieta z reklamy przenosiła się do jakiegoś innego świata - Las Vegas czy coś takiego... nie wiem czy ten dezodorant to nie był "Impuls"..

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 4 cze 2007, o 21:56

PULOCOLOR 87: Jeśli pumex to tylko FLUorestencyjny firmy PULOCOLOR :) (pamietam pania w wannie ktora to powtarzała chyba 3 krotnie)

DEZODORANT LIMARA !!!!!!!!
DEZODORANT TEEEEEEEN to LIMARA ... :))))

albo
jesli jakis nieznajomy mężczyzna niespodziewanie wręcza ci kwiaty to musi to być IMPULS dezodorantowany spray do Ciała....

Albo: ja chciałbym zostać marynarzem, a ja karateką.... to PIJ MLEKO, PIJ MLEKO, PIJ MLEKO

albo: na szczęście to Arcopar.... Arcopar... na szczescie :)

ablo była plama, nie ma plamy, bowiem SIL odplamiacz mamy DUAAH :)))

Pamietam jeszcze taka stara reklame, była emitowana przed dobranocka bodaj, nie wiem czy byłą to reklama PEVEXU czy G.I.Joe. Bynajmniej była to reklama animowana, że G.I.JOE biegli po takim wiezowcu, w strone kamery, chyba jeden z nich był zielony i trzymał w reku jakąś duża broń. Pamietam że były 2 takie reklamy (te same, tylko że rożnica polegała na tym, że jedna była troche okrojona, a druga w całości). Byc moze byłą to reklama ludków G.I.Joe, może wy pamietacie ????

A pamietacie takie magnetowidy firmy AKAI (?) czy AKAL (?) oraz SANYO :))) ehh to bylo cos

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 4 cze 2007, o 23:12

"Oferta Zrębu" ;) Napis na okolicznym biurowcu wciąż mi o tym przypomina... ;)
Mishilanu kuni no tripper...

chris
Posty: 14
Rejestracja: 7 lut 2007, o 08:08

Post autor: chris » 5 cze 2007, o 06:38

A ktoś pamieta stare reklamy PKO? Jeden o złotej rybce, która złapała rybaka ("Puść mnie złota rybko, spełnie każde twoje życzenie. Mam tylko jedno: przestań wierzyć w złote rybki i zacznij oszczędzać w PKO"). Druga, także o PKO, dotyczyła poszukiwacza skarbów, który w starym zamku został w podobny sposób pouczony przez ducha. Nie pamiętam z jakiego okresu były te reklamy, ale wykonanie animacji była niźle.

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 5 cze 2007, o 11:26

Pamiętam reklamę podnośnika Gerda. I jeszcze pierwsze reklamy picia mleka - wchodzi dwóch chłopców do sklepu -tam stały różnie ubrane manekiny. Jeden pyta -Kim chciałbyś być. Ten drugi - marynazem. Ten pierwszy - A ja karateką. Manekin karateki ożywa, trzyma w ręku szklanke mleka i mówi - To pij mleko.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 5 cze 2007, o 20:41

na szczęście wrócili do tego zwyczaju i jakiś czas temu nadawli reklamy w podobnym stylu - i nie zawiąznej z rzadną firmą :!:

nie chce zrzędzić ale jest już potęzny temata o reklamch
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... =reklamowe
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 10 cze 2007, o 17:18

A reklamę Milkywaya pamiętacie ?

"Wiecie co mój syn zrobił dzisiaj rano ? "(...) coś tam, że wziął właśnie Milkywaya i wrzucił go do mleka. "Wiedziałem, że będzie pływał !""MilkyWay jest mięciutki,... i oblany pyszną mleczną czekoladą. Świetnie ! Nieźle to sobie wymyślił."

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 10 cze 2007, o 17:19

A reklamę Milkywaya pamiętacie ?

"Wiecie co mój syn zrobił dzisiaj rano ? "(...) coś tam, że wziął właśnie Milkywaya i wrzucił go do mleka. "Wiedziałem, że będzie pływał !""MilkyWay jest mięciutki,... i oblany pyszną mleczną czekoladą. Świetnie ! Nieźle to sobie wymyślił."

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 11 cze 2007, o 09:18

Xiomo23 pisze:PULOCOLOR 87: Jeśli pumex to tylko FLUorestencyjny firmy PULOCOLOR :) (pamietam pania w wannie ktora to powtarzała chyba 3 krotnie)
Bo większość ludzi pamieta to jako reklamę pumeksu Purocolor. A to nie byłóa reklama tego produktu. Natomiast to dotyczyło jakiegoś rodzaju reklamy, agencji, czy firmy reklamowej. Dlatego pokazywali niby plan filmowy na którym kręcą różne wersje filmu reklamowego (oprócz panienki w wannie był chyba jeszcze jakiś robotnik w kasku, który uderza kilofem i wyskakują kawałki pumeksu).
Na tej reklamie pumeks Purocolor jest tylko zmyślonym towarem.

Pzdr

ODPOWIEDZ