NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 11 gru 2017, o 05:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze reklamy
PostNapisane: 3 cze 2007, o 01:18 

Pamiętacie pierwsze reklamy z dawnych czasów? Jedne z pierwszych jakie kojarzę, to PRUSAKOLEP i "zestaw do odbioru telewizji satelitarnej firmy ARKON" :D No i oczywiście nieśmiertelna reklama Baltony 8)

Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2007, o 09:47 
Moderator

Tu mozesz sobie scuagnac reklame Prusakolep
http://rapidshare.com/files/34959009/prusakolep.mpeg

Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2007, o 15:14 

Byly jeszcze -Sosy Billy w kazdej chwili,Herbapol,Currara,mydlo Fa.

Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2007, o 16:31 
Moderator

No ale to juz chyba lata 90 a Prusakolep to byla pierwsza reklama pamietajaca jeszcze 80 lata PRL-u

Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2007, o 19:31 
Administrator

jest już na forum ogromny temat:
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... =reklamowe
a w nim troche linków do starych reklam
do wyboru do koloru :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2007, o 18:56 
Administrator

Eeeee tam prusakolep to oklepane. Ja jeszcze pamietam reklamy Polskiego Monopolu Loteryjnego .... :)

A kto pamieta reklame Commodore C64 chyba w ktorym to Marian Kociniak probowal kupic sobie komputer. Sprzedawca kladzie C64 na wage, w drugiej rece trzyma siekiere i moi do Kociniaka "2,64 kg. Bierze pan w calosci czy odrąbać ?" :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2007, o 20:44 

Kurcze, chyba jestem za młoda bo nie pamietam prusakolepu i commodore. :cry: Pamiętam marynarza z Baltony, a pierwszą reklamą która naprawdę utkwiła mi w pamięci jest reklama proszku do prania - bodajże OMO z hasłem przewodnim: "Plama, plama , co za pech!". Jedną z moich ulubionych była reklama dezodorantu (nie pamiętam nazwy), pojawiały się jakieś chyba kolorowe pelikany na lustrze i kobieta z reklamy przenosiła się do jakiegoś innego świata - Las Vegas czy coś takiego... nie wiem czy ten dezodorant to nie był "Impuls"..

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2007, o 21:56 

PULOCOLOR 87: Jeśli pumex to tylko FLUorestencyjny firmy PULOCOLOR :) (pamietam pania w wannie ktora to powtarzała chyba 3 krotnie)

DEZODORANT LIMARA !!!!!!!!
DEZODORANT TEEEEEEEN to LIMARA ... :))))

albo
jesli jakis nieznajomy mężczyzna niespodziewanie wręcza ci kwiaty to musi to być IMPULS dezodorantowany spray do Ciała....

Albo: ja chciałbym zostać marynarzem, a ja karateką.... to PIJ MLEKO, PIJ MLEKO, PIJ MLEKO

albo: na szczęście to Arcopar.... Arcopar... na szczescie :)

ablo była plama, nie ma plamy, bowiem SIL odplamiacz mamy DUAAH :)))

Pamietam jeszcze taka stara reklame, była emitowana przed dobranocka bodaj, nie wiem czy byłą to reklama PEVEXU czy G.I.Joe. Bynajmniej była to reklama animowana, że G.I.JOE biegli po takim wiezowcu, w strone kamery, chyba jeden z nich był zielony i trzymał w reku jakąś duża broń. Pamietam że były 2 takie reklamy (te same, tylko że rożnica polegała na tym, że jedna była troche okrojona, a druga w całości). Byc moze byłą to reklama ludków G.I.Joe, może wy pamietacie ????

A pamietacie takie magnetowidy firmy AKAI (?) czy AKAL (?) oraz SANYO :))) ehh to bylo cos

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2007, o 23:12 

"Oferta Zrębu" ;) Napis na okolicznym biurowcu wciąż mi o tym przypomina... ;)

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2007, o 06:38 

A ktoś pamieta stare reklamy PKO? Jeden o złotej rybce, która złapała rybaka ("Puść mnie złota rybko, spełnie każde twoje życzenie. Mam tylko jedno: przestań wierzyć w złote rybki i zacznij oszczędzać w PKO"). Druga, także o PKO, dotyczyła poszukiwacza skarbów, który w starym zamku został w podobny sposób pouczony przez ducha. Nie pamiętam z jakiego okresu były te reklamy, ale wykonanie animacji była niźle.

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2007, o 11:26 

Pamiętam reklamę podnośnika Gerda. I jeszcze pierwsze reklamy picia mleka - wchodzi dwóch chłopców do sklepu -tam stały różnie ubrane manekiny. Jeden pyta -Kim chciałbyś być. Ten drugi - marynazem. Ten pierwszy - A ja karateką. Manekin karateki ożywa, trzyma w ręku szklanke mleka i mówi - To pij mleko.

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2007, o 20:41 
Administrator

na szczęście wrócili do tego zwyczaju i jakiś czas temu nadawli reklamy w podobnym stylu - i nie zawiąznej z rzadną firmą :!:

nie chce zrzędzić ale jest już potęzny temata o reklamch
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... =reklamowe

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2007, o 17:18 

A reklamę Milkywaya pamiętacie ?

"Wiecie co mój syn zrobił dzisiaj rano ? "(...) coś tam, że wziął właśnie Milkywaya i wrzucił go do mleka. "Wiedziałem, że będzie pływał !""MilkyWay jest mięciutki,... i oblany pyszną mleczną czekoladą. Świetnie ! Nieźle to sobie wymyślił."

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2007, o 17:19 

A reklamę Milkywaya pamiętacie ?

"Wiecie co mój syn zrobił dzisiaj rano ? "(...) coś tam, że wziął właśnie Milkywaya i wrzucił go do mleka. "Wiedziałem, że będzie pływał !""MilkyWay jest mięciutki,... i oblany pyszną mleczną czekoladą. Świetnie ! Nieźle to sobie wymyślił."

Tytuł:
PostNapisane: 11 cze 2007, o 09:18 

Xiomo23 napisał(a):
PULOCOLOR 87: Jeśli pumex to tylko FLUorestencyjny firmy PULOCOLOR :) (pamietam pania w wannie ktora to powtarzała chyba 3 krotnie)

Bo większość ludzi pamieta to jako reklamę pumeksu Purocolor. A to nie byłóa reklama tego produktu. Natomiast to dotyczyło jakiegoś rodzaju reklamy, agencji, czy firmy reklamowej. Dlatego pokazywali niby plan filmowy na którym kręcą różne wersje filmu reklamowego (oprócz panienki w wannie był chyba jeszcze jakiś robotnik w kasku, który uderza kilofem i wyskakują kawałki pumeksu).
Na tej reklamie pumeks Purocolor jest tylko zmyślonym towarem.

Pzdr

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1