Pogoda dla bogaczy i Aniołki Charliego

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Pogoda dla bogaczy i Aniołki Charliego

Post autor: mutant » 28 cze 2007, o 09:45

Wiem, że to nie bajki, ale były niezmiernie popularne wśród dzieci, gdy byłam w 4-6 klasie. Najpierw "leciała" Pogoda dla bogaczy. Pamiętam mój dramat, gdyż rodzice kazali mi chodzić spać po dzienniku, więc nie wiedziałam, o co chodzi w serialu, i byłam niejako wyrzucona poza nawias społeczności. Udało mi się jednak obejrzeć ze trzy odcinki, w tym dwa ostatnie. Był tam zły typ Falconetti, który zawsze chodził w ciemnych okularach, oraz dobra rodzinka senatora Jordache'a (czy jakoś tak). W ostatnim odcinku Falconetti i Rudi Jordache zabijają się nawzajem.

Z Aniołkami Charliego było już lepiej, tj. wolno mi było oglądać. Każda dziewczyna w klasie miała swoją ulubienicę pośród trzech policjantek. Moją była Sabrina. Kiedyś bardzo się pokłóciłam z koleżanką, bo "narysowała jakąś pokrakę i mówi, że to Sabrina". I oczywiście chciałam zostać policjantką...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 28 cze 2007, o 12:37

Pamietam ze oba te seriale zaczely swoja emisje u nas pod koniec lat 70 a ze jestesmy w tym samym wieku wiec byla to jakas 2 klasa , ale Aniolki Charliego mialy kilka swoich serii wiec na poczatku lat 80 tez lecialy w TV

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 28 cze 2007, o 12:39

"Pogoda dla bogaczy" pierwszy raz była puszczana na przełomie lat 70. i 80. Nalezy wspominieć o genialnym polskim dubbingu. Falconettiemu głosu użyczył nieodżałowany Roman Wilhelmi. Jeszcze do dziś w uszach brzmi jego "To Estep mi kazał" w scenie w której dochodzi do ostatecznej konfrontacji z Rudim Jordache'm. Zresztą polski dubbing w serialach takich jak np. "Ja Klaudiusz", "Sześć żon Henryka VIII", "Elżbieta Królowa Anglii", czy "Królowie przeklęci" to było mistrzostwo.

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 28 cze 2007, o 16:41

A mnie do dziś chodzi po głowie piosenka o "Pogodzie dla bogaczy" którą dzieciarnia w tamtym czasie na osiedlu śpiewała - na melodie pszczółki mai:
To miasto które tu widzicie to Las Vegas
(ktośtam) tańczy tu i śpiewa
Falconetti strzela tu i tam
by Jordacha zabić (lub spławić) nam.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 28 cze 2007, o 17:06

U nas śpiewano ją w takiej wersji:

"To miasto, które tu widzicie, to Las Vegas
Dziwne rzeczy dzieją się tam teraz.
Falconetti, taki cham
(kogoś tam) zgwałcił nam (...)"

w innej wersji:
"senatora zabił nam".

i dalej próbowano dorabiać ciąg dalszy, ale bez większych sukcesów.

ODPOWIEDZ