Siedem Życzeń

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Rukia
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2008, o 11:33
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Rukia » 21 sty 2009, o 17:53

Eryk75 pisze:
Rukia pisze:Pardon .......... pomylilo mi sie z jakims Bytomiem czy innym miastem
Wypraszam sobie takie sformułowanie :razz: , Bytom to miasto o bogtej historii, stolica księstwa Bytomskiego i siedziba Piastów śląskich, prawa miejskie otrzymał w 1254, czyli przed Krakowem :wink: A to że obecnie jest zdegradowany to inna sprawa, ale idzie ku lepszemu. :wink:
Eryku, nie chcialam Cie urazic. Chodzilo o fakt, ze jakies miasto brzmiace podobnie :D a JAKIS Bytom mi pierwszy sie - mylnie - skojarzyl.
Buziaki z JKIEGOS Dublina :oops:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 sty 2009, o 17:57

Znowu odbiegamy od tematu :wink:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 22 sty 2009, o 17:05

Eryk75 pisze: Bytom to miasto o bogtej historii, stolica księstwa Bytomskiego i siedziba Piastów śląskich, prawa miejskie otrzymał w 1254, czyli przed Krakowem :wink: A to że obecnie jest zdegradowany to inna sprawa, ale idzie ku lepszemu. :wink:
Z dzielnic Bytomia znam trochę Miechowice, bo mieszka tam rodzina mojej żony. :wink:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 28 sty 2009, o 17:11


Awatar użytkownika
Zbrozło
Posty: 37
Rejestracja: 6 lut 2008, o 11:44

Post autor: Zbrozło » 29 sty 2009, o 12:36

Czy ktoś zna tytuły wszystkich piosenek z serialu? Udało mi się ustalić, że było ich 9. Część z nich znam ale reszty nie. Te zidentyfikowane to:
1. Siedem życzeń
2. Głowa do góry
3. Jestem zmęczony
4. Chcę być sam
5. Chcę być dorosły
6. Nie ma już nic

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 29 sty 2009, o 18:00

Zbrozło pisze:Czy ktoś zna tytuły wszystkich piosenek z serialu? Udało mi się ustalić, że było ich 9.
"Staroegipski rock", "Szczęście czy nieszczęście", "Dawać", tego ostatniego tytułu nie jestem pewny.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 29 sty 2009, o 18:22

Eryk75 pisze:
Rukia pisze:Pardon .......... pomylilo mi sie z jakims Bytomiem czy innym miastem
Wypraszam sobie takie sformułowanie :razz: , Bytom to miasto o bogtej historii, stolica księstwa Bytomskiego i siedziba Piastów śląskich, prawa miejskie otrzymał w 1254, czyli przed Krakowem :wink: A to że obecnie jest zdegradowany to inna sprawa, ale idzie ku lepszemu. :wink:

A ja Bytom identyfikowałem po Rozbarku. Na wspominanym przeze mnie w innym temacie papierze do oprawiania zeszytów był ludowy strój rozbarski. Bardzo szybko przyswoiliśmy sobie ta nazwę, bo jeden z kolegów w klasie nosił prawie identyczne nazwisko. Potem dzięki temu zdobyłem cenne punkty na olimpiadzie, ponieważ wiedziałem skąd pochodzi strój.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 29 sty 2009, o 21:20

Dudzio pisze: Potem dzięki temu zdobyłem cenne punkty na olimpiadzie, ponieważ wiedziałem skąd pochodzi strój.
Startowałeś na Olimpiadzie i się wcześniej nic nie pochwaliłeś... :lol:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 29 sty 2009, o 21:32

A z czego była ta Olimpiada?
Ja wystartowałam w biologicznej, przeszłam do etapu rejonowego, a potem pojechałam z mamą do Grodna, nie mówiąc nauczycielce (chociaż książki wzięłam ze sobą), a kiedy wróciłam, to miejsce przepadło. Ale nie rozpaczałam z tego powodu w sumie. :smile: Jednak biologia nie była mi sądzona. :lol:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 29 sty 2009, o 22:25

Elle pisze:A z czego była ta Olimpiada?
Filatelistyczna. Nie chwaląc się :lol: pierwsze miejsce na etapie ogólnopolskim. Juz zapomniałem, ale się po wielu latach pochwalę. A co? :wink:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 29 sty 2009, o 22:59

Dudzio pisze:
Elle pisze:A z czego była ta Olimpiada?
Filatelistyczna. Nie chwaląc się :lol: pierwsze miejsce na etapie ogólnopolskim. Juz zapomniałem, ale się po wielu latach pochwalę. A co? :wink:
:shock: :grin:
Gratulacje!

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 29 sty 2009, o 23:23

Elle pisze: Gratulacje!
Ot, przynajmniej ktoś z zacnym serduszkiem dobre słowo powie człowiekowi na starość. Dziękuję. :grin:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 30 sty 2009, o 15:45

Oczywiście przyłączam sie do gratulacji. :grin:
To były olimpiady filatelistyczne? Jaki zakres materiału trzeba było opanować? :wink:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 30 sty 2009, o 16:27

kerakerolf pisze:Oczywiście przyłączam sie do gratulacji. :grin:
To były olimpiady filatelistyczne? Jaki zakres materiału trzeba było opanować? :wink:
Etapy były następujące: szkolny, miejski, wojewódzki, ogólnopolski. Finał ogólnopolski odbywał sie na dwutygodniowym obozie, podczas którego były zajęcia związane z filatelistyka i historią filatelistyki. Oprócz tego trzeba było przywieźć własny zbiór. Niewiele osób wie, że walory filatelistyczne to nie tylko same znaczki pocztowe. Zbiór musiał byc tematyczny, z odpowiednimi podpisami. Samo zbieranie znaczków do klaserów to dla prawdziwego filataelisty tylko sposób przechowywania. Oprócz tego były wycieczki związane z tematem olimpiady. Codziennie zaliczało się test. Filatelistyka była połączona z geografią i historią regionu w którym odbywało się zgrupowanie. Oprócz tego były też zadania praktyczne (m.in. sporządzenie samemu jednej karty zbioru - co zajmowało kilka godzin).
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 30 sty 2009, o 17:13

Swego czasu zbierałam znaczki, ale jak się teraz okazuje, z prawdziwą filatelistyką niewiele to miało wspólnego :grin:. Oczywiście, gratuluję osiągnięć :smile:.

ODPOWIEDZ