PAMIETACIE TAKIE PIOSENKI DLA DZIECI??? Fasolki itd

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 6 kwie 2009, o 13:04

biały_delfin pisze:Puszek okruszek:
http://www.youtube.com/watch?v=N0A_AC2hICA

Podobała mi się wtedy bo miała 8 lat, tak samo jak ja, okulary i kręcone zeby, jej piosenki też.
Teraz też masz kręcone, czy wyprostowały się? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 6 kwie 2009, o 21:34

biały_delfin pisze:Puszek okruszek:
http://www.youtube.com/watch?v=N0A_AC2hICA

Podobała mi się wtedy bo miała 8 lat, tak samo jak ja, okulary i kręcone zeby, jej piosenki też.
Na jej dzisiejsze nie zaracam uwagi, a na nią patrze przez pryzmat tego, że to mój rocznik. głos ma podobny do matki.
Co takiego? :shock:
Dla mnie też Kukulska będzie się bardziej kojarzyła z dziecięcymi piosenkami. A jej śpiewania nie lubię. Niby szukała swojego stylu, żeby nie utożsamiali jej z matką, ale w sumie, to żadnego stylu nie wypracowała. Dwa "przeboje" i to wszystko. A teraz jakieś durnoty "Sexi flexi" wyśpiewuje. :mad:
Pzepraszam... poniosło mnie. :neutral:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 6 kwie 2009, o 22:09

Elle pisze: Pzepraszam... poniosło mnie. :neutral:
A za co masz przepraszać? Nostalgia skupia ludzi często o różnych poglądach. I chwała jej za to. :wink: Natalia? Nawet nie wiem jak dzisiaj wygląda. I ona tez nie wie ja ja wyglądam :lol: :lol: :lol:
Swoją drogą, może założyć inny temat, dotyczący muzyki, której słuchaliśmy w wielkim podnieceniu?


P.S. Może jest. ale nie pamietam
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 7 kwie 2009, o 10:09

Prawdziwy hit Kulfona i Moniki: http://www.youtube.com/watch?v=D2tH-ac93k0

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 7 kwie 2009, o 20:27

Elle pisze:A teraz jakieś durnoty "Sexi flexi" wyśpiewuje. :mad:
serio ? :mrgreen:
zatrzymała sie na poziomie przedszkola,
może powinna śpiewać piosenki dla dzieci, solidne podstawy już ma :smile:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 7 kwie 2009, o 22:01

biały_delfin pisze:
Elle pisze:A teraz jakieś durnoty "Sexi flexi" wyśpiewuje. :mad:
serio ? :mrgreen:
zatrzymała sie na poziomie przedszkola,


Bardzo serio. To już wolę Jeżowską. Ona przynajmniej pozostała wierna temu, co jej wychodziło najlepiej - śpiewaniu dla dzieci. :grin:

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 7 kwie 2009, o 22:37

Elle pisze:Bardzo serio. To już wolę Jeżowską. Ona przynajmniej pozostała wierna temu, co jej wychodziło najlepiej - śpiewaniu dla dzieci. :grin:
Szczerze powiedziawszy, kiedy byłem dzieckiem śmieszyły mnie te jej kolorowe falbanki w kieckach do kolan oraz kokardy i inne ustrojstwa naczepiane w ilości porażającej, wszędzie gdzie się dało :mrgreen: Z biegiem czasu uznałem to za swoisty folklor, charakterystyczny dla tej osoby. Warto jednak zaznaczyć, iż Majka Jeżowska początkowo śpiewała dla dorosłych, ale raczej jej to nie wychodziło, więc zmieniła repertuar i adresatów śpiewu.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 8 kwie 2009, o 07:28

smok_teodor pisze:Warto jednak zaznaczyć, iż Majka Jeżowska początkowo śpiewała dla dorosłych, ale raczej jej to nie wychodziło, więc zmieniła repertuar i adresatów śpiewu.
Uwiecznił ją nawet ś.p. Jacek Zwoźniak w swojej piosence o "Solidarności" z 1981 roku. Refren: "Hulali po polu i pili kakao" mam w uszach do dziś. Piosenka nazywała się bodajże "Najpiękniejsza w klasie". Bez dwóch zdań :wink:

Po dobrej chwili

O znalazłem:

http://andante.wrzuta.pl/film/ohGpyHW2p ... opole_1981
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 8 kwie 2009, o 10:57

W tych spodniach, w których wystąpiła śpiewając tę piosenkę zmieściłaby się pani nawet z największym cellulitem :lol:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 8 kwie 2009, o 12:41

smok_teodor pisze:W tych spodniach, w których wystąpiła śpiewając tę piosenkę zmieściłaby się pani nawet z największym cellulitem :lol:
To tzw. getry Jeżowskiej. :wink: No cóż, idiotka, to idiotka.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 8 kwie 2009, o 23:20

Dudzio pisze:
smok_teodor pisze:W tych spodniach, w których wystąpiła śpiewając tę piosenkę zmieściłaby się pani nawet z największym cellulitem :lol:
To tzw. getry Jeżowskiej. :wink: No cóż, idiotka, to idiotka.
Nie chciałem użyć tego określenia, ponieważ na kilku forach o to obrażono się na mnie. Nie mniej jednak w przypadku chociażby doboru strojów ta pani zawsze była dla mnie idiotką, bez względu na to, czy miałem lat 5, czy mam 31.

olito
Posty: 12
Rejestracja: 1 sie 2007, o 22:14

Post autor: olito » 12 kwie 2009, o 15:14

Pani Jeżowska była wtedy w zaawansowanej ciąży - stąd te spodnie.

Ryfka
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 05:14

Post autor: Ryfka » 13 kwie 2009, o 05:32

To jest szok!Na net weszlam wczoraj ok. 20:00 - cs mnie tknelo, zeby poslchac sbie te starej piosenki o fantazji-i tak z piosenki na posenke-z googli pzeskoczlam na nostalgie-i ...wsiaklam...Jest godz. 6:21 a ja rzezylam noc wspomnien, wzruszen, nie tylko nostalgii, ale oromnej radosci:):):)Juz nie czuje sie osamotniona w mim uwiebieniu dla piosenek i bajek z dzecinstwa-te wszstkie fsolkowe hity, tik-takowe, teczowe msic-boxy...Rany!Ae mielism fajne dziecinstwo!!!!!!Dzis dzieci tego nie maja!Nie umalam sie oderwac od tej stron-nie pilam, nie palilam, tylko systematcznie przegladalam kazda zaladke i az sie poplakalam z radosci:)Moj maz oszaleje na punkcie tej stronki tak jak ja:)Bardzo czesto wspominamy stare dobranocki, programy da dzieci i nie tylk-ten sam rocznik-'76-mamy wspolne wspominki:)blagam umiescie cos o teatrze mlodego widza (np."Malgosia contra Malgosia") oraz o "Cudownym dziecku"...Starych "teledyskow" jest tak malo - moze ktos ma "Szczotka, pasta", "Fantazja" czy "Najlatwiejsze ciasto w swiecie"...Jestem zachwycona ta stronka - jak tylko odespie zarwana (ale bynajmniej nie zmarnowana) noc-zaraz rozpowszechnie po wszytskch znajomych:)A pamietacie "Kobieta za lada"?:)

Ryfka
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 05:14

Post autor: Ryfka » 13 kwie 2009, o 05:36

O-przepraszam - dopiero teraz zauwazylam, ze z wrazenia pozjadalam literki:(

Ryfka
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 05:14

Post autor: Ryfka » 13 kwie 2009, o 05:40

:grin:

ODPOWIEDZ