Dziwna bajka z totemem

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
piotr_mil
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 18:42

Dziwna bajka z totemem

Post autor: piotr_mil » 14 kwie 2009, o 19:03

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Pozwólcie więc, że będzie on nie w formie pytania (ja większość) ale zamiast tego - od razu zamieszczę odpowiedź na pytanie swoje i (być może) innych.

Od ładnych paru lat kołatało się w mojej głowie wspomnienie pewnej kreskówki...

Dawne - jak dla mnie - czasy, rok - może 1993, kto to wie. Mały byłem. Chyba kupiliśmy nowy, kolorowy telewizor i oglądałem co popadnie. Tym bardziej, że na kablówce było w diabła niemieckich stacji telewizyjnych: RTL, Super RTL, Super RTL 2 (?), Pro 7, itp. itd. Z tych bajek nie rozumiałem ABSOLUTNIE nic. I niczego nie traciłem z zabawy.

Widzę... in my minds eyes... rogi... co? Rogi, tak, postać z rogami. Indianer! Tak, ani chybi. Ale, niski jakiś. Ale to kreskówka, wybaczyć można. Nie! jest ich trzech, ale ci nie mają takich rogów. I już wiem, oni są źli w tej bajce... A kto jest dobry...? nie wiem, nie pamiętam. Wszystkie szczegóły nikną przy monstrualnym totemie.

Tak, to było wrażenie nie do opisania. Gigantyczny indiański totem składający się z trzech części: podstawy - żółwia, środkowej - yyy. ... czegoś, co miało ręce, oraz wierzchołka - orła, czy sokoła.
Totem ożywał i spuszczał lanie złym bohaterom... ale kim oni byli? Tu wspomnienie się urywa.

Długo, długo szukałem, aż dzisiaj postanowiłem pójść po najmniejszej linii oporu i wpisać w google "cartoon with a totem pole". pozwolę sobie zacytować jedną ze stron na dowód, że nie tylko ja zapamiętałem - o mamo - falliczny kształt totemu:

Kod: Zaznacz cały

THIS IS THE CARTOON WITH THE TOTEM POLE!!

It seems to be a worldwide brain wash - everyone remembers this cartoon, but they only remember the totem pole and something about little cute bears! This is it! 
Lidle kjute bers? tego nie pamiętam... Ale Tak! Eureka! bajka nazywa się Paw-Paw Bears i... rany boskie, jest tysiąckroć dziwniejsza niż obraz w mojej głowie. Małe misie-indianie na latających kucykach - rysownicy musieli wypalić o jedną fajkę pokoju za dużo...

Mam nadzieję, że pomogłem tym, którym cokolwiek z tej bajki pobrzmiewało w głowach.

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 14 kwie 2009, o 22:19

http://www.youtube.com/watch?v=tjkkMtMJxc4
A oto i Opening. Pamietam ją! Leciała zaraz po Pound Puppies na Angielskim Cartoonie :D
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

ODPOWIEDZ