POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
nostalgic
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 16:20

Post autor: nostalgic » 18 kwie 2009, o 18:16

Ostatnio zmieniony 18 kwie 2009, o 18:22 przez nostalgic, łącznie zmieniany 1 raz.

nostalgic
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 16:20

Post autor: nostalgic » 18 kwie 2009, o 18:19

@Cartonn17:
może to był serial Jumanji w wersji animowanej?

Cartonn17
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 00:45

Post autor: Cartonn17 » 19 kwie 2009, o 11:15

nostalgic pisze:@Cartonn17:
może to był serial Jumanji w wersji animowanej?
Nie, to raczej nie to...

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 19 kwie 2009, o 17:12

nostalgic pisze:2. serial młodzieżowy z nietypowymi zdarzeniami. emisja jakoś 94/95
w jednym z odcinków był mleczarz rozwożący mleko samochodem. Mleczarz był ubrany na biało, miał siwe, chyba długie włosy i kojarzył mi sie z Christopherem Lloydem. Na kartonach od mleka było zdjęcie zaginionej osoby. Okazało się, że zaginiona osoba/osoby są uwięzione właśnie w kartonach od mleka, czy coś w tym stylu i widać było jak ich zdjęcia się poruszają na kartonie.
Eerie Indiana, czyli Dziwne Miasteczko Odcinek 10 - The lost hour
nostalgic pisze:5.serial tvp1 lub 2. Ojciec(chyba wdowiec) i chyba dwoje dzieci wjechali samochodem do jaskini, było trzęsienie ziemi, wyjechali z drugiej strony i pojawili się w świecie dinozaurów, widać pterodaktyla lecącego nad niebem (to wszystko było na openingu każdego odcinka). Emisja 94/95
Może chodziło o serial: "Zaginiony ląd - Dolina Jurajska" (Land of the Lost)
http://www.filmweb.pl/f106789/Zaginiony ... 1991/opisy
http://www.youtube.com/watch?v=Lqhof8OvyAI

nostalgic
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 16:20

Post autor: nostalgic » 19 kwie 2009, o 21:44

tak! podwójne dzięki! :grin:

Wirsetta
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 11:50

Post autor: Wirsetta » 20 kwie 2009, o 10:09

Dziękuję nostalgic, ale to niestety nie to. Tamten film nie był na pewno zza zachodniej granicy:( Czeski albo słowacki, tak mi świdruje w głowie. :idea:

szukambajki
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 11:34

Post autor: szukambajki » 20 kwie 2009, o 14:12

Poszukuję bajek, które są podobne do "Księgi Dżungli", ale głównymi bohaterami są zwierzęta, a nie chłopiec :)
za wszelkie odp. z góry dziękuje ;p

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 21 kwie 2009, o 09:57

szukambajki pisze:Poszukuję bajek, które są podobne do "Księgi Dżungli", ale głównymi bohaterami są zwierzęta, a nie chłopiec :)
za wszelkie odp. z góry dziękuje ;p
Pierwsze skojarzenie: Super Baloo
http://www.youtube.com/watch?v=TnFD9YLC7vc

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 21 kwie 2009, o 17:13

Pzet pisze:
szukambajki pisze:Poszukuję bajek, które są podobne do "Księgi Dżungli", ale głównymi bohaterami są zwierzęta, a nie chłopiec :)
za wszelkie odp. z góry dziękuje ;p
Chip i Dale Brygada RR

http://www.youtube.com/watch?v=T56MtBiVrzg

Kacze Opowieści lub jak kto woli Siostrzeńcy Kaczora Donalda

http://www.youtube.com/watch?v=ohLmEGL- ... re=related

kickschafer
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 16:11

Gwiezdne roboty

Post autor: kickschafer » 22 kwie 2009, o 16:15

EE

SZUKAM TEGO:
Film po polsku nazywal sie " Gwiezdne roboty" , japonski durny film fabularny o walkachc robotow z lat 70. Jedyne co pamietam to to ze robot byl czerwony i wystrzeliwal swoje rece eheh, moze ktos to kojazy?
THX

lolko7
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 11:19

Post autor: lolko7 » 23 kwie 2009, o 12:39

Witam
Ja natomiast szukam dwóch filmów animowanych i jednego fabularnego z lat 70 początek 80. Dwa pierwsze oglądałem w kinie trzeci w TV.

1. Coś jak "W 80 dni dookoła świata" tylko że potem oglądałem serial w TV i to nie było to. To co było wspólne to bohaterowie - zwierzęta. Ale tym co się różniło to fajniejsze pojazdy w tym kinowym pamiętam czerwony samolot z trzema płatami którym przez krótki okres podróżowali bohaterowie i jak do nich strzelali to jak im opadały skrzydła to lecieli dalej bo jeszcze mieli dwie pary potem już jedną, albo jakiś ich etap podróży odbywał się pod wodą gdzie płynąc batyskafem za nimi podążała olbrzymia łódź podwodna "czarnego charakteru" w kształcie rekina. Na końcu filmu natomiast bohaterowie ścigali się w wieży w której był wielki zegar. Pamiętam jak te tryby tak jak w filmie z Chaplinem przesuwały bohaterów (nie mylić z czeskimi trzema żukami :)) - to był animowany film przygodowy podobny trochę właśnie do "W 80 dni dookoła świata". Jeszcze o ile dobrze pamiętam jeden z bohaterów był świetnym mechanikiem.
W opisie W 80 dni dookoła świata na nostalgii jest wspomnienie że była wersja kinowa ale tak jak wspomniałem to co pamiętam było jakoś tak bardziej odbajerzone no i etap podróży odbywał się pod wodą. Ten telewizyjny był taki bardziej realny balony, pociągi, statki a tamten miał fantastyczne pojazdy.

2. Tutaj to jakaś animowana wersja Wyspa Skarbów. Pamiętam że pod koniec filmu wyspa była w kształcie loga piratów tzn czacha z piszczelami. Skarb ukryty był w wulkanie zalanym wodą. Dostać się do tego skarbu można było "odkorkowując" niszcząc ścianę w jaskini znajdującej się na stoku tego wulkanu a wtedy cała woda wypływała.

3 . Film fabularny SF puszczony w TV na pewno w drugiej połowie lat 70. Film z gatunku olbrzymich potworów. Ziemia została zaatakowana przez dwa giganty (jeden był srebrny bądź złoty miałem czarno-białego Beryla z przystawką do odbioru fal UKF czy jakoś tak :D ) a ratunkiem była figurka wojownika znaleziona w jaskini przez chłopca która zamieniała się w gigantycznego obrońcę. Pamiętam jak w trakcie walki wyciągał z brzuch taki świetlisty miecz. Był tam tez jakiś dziadek. Aha na pewno to nie jest Godzilla i król Sasser/Sesser czy jakoś tak.

Pozdrawiam

P.S.
Z seriali TV warto dodać w nostalgii
"Gazda z Diabelnej" fajny dziejący się tuż po II wojnie.
"3+ jedna" bardzo fajny polsko-czeski serial
"Karino"
"Był sobie kosmos" kapitalny serial

P.P.S
Przypomniał mi się jeszcze cykl seriali "Człowiek i te wspaniałe maszyny" były samoloty pociągi chyba czołgi. Cały przekrój od początków np lotnictwa, zdjęcia, filmy archiwalne do czasów współczesnych (lata 70/80 ;)). Jako dzieciak oglądało się to z zapartym tchem.

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 23 kwie 2009, o 17:15

[quote="lolko7"]Witam
Ja natomiast szukam dwóch filmów animowanych i jednego fabularnego z lat 70 początek 80. Dwa pierwsze oglądałem w kinie trzeci w TV.

1. Coś jak "W 80 dni dookoła świata" tylko że potem oglądałem serial w TV i to nie było to. To co było wspólne to bohaterowie - zwierzęta. Ale tym co się różniło to fajniejsze pojazdy w tym kinowym pamiętam czerwony samolot z trzema płatami którym przez krótki okres podróżowali bohaterowie i jak do nich strzelali to jak im opadały skrzydła to lecieli dalej bo jeszcze mieli dwie pary potem już jedną, albo jakiś ich etap podróży odbywał się pod wodą gdzie płynąc batyskafem za nimi podążała olbrzymia łódź podwodna "czarnego charakteru" w kształcie rekina. Na końcu filmu natomiast bohaterowie ścigali się w wieży w której był wielki zegar. Pamiętam jak te tryby tak jak w filmie z Chaplinem przesuwały bohaterów (nie mylić z czeskimi trzema żukami :)) - to był animowany film przygodowy podobny trochę właśnie do "W 80 dni dookoła świata". Jeszcze o ile dobrze pamiętam jeden z bohaterów był świetnym mechanikiem.
W opisie W 80 dni dookoła świata na nostalgii jest wspomnienie że była wersja kinowa ale tak jak wspomniałem to co pamiętam było jakoś tak bardziej odbajerzone no i etap podróży odbywał się pod wodą. Ten telewizyjny był taki bardziej realny balony, pociągi, statki a tamten miał fantastyczne pojazdy.

Tytuł serialu to: Misia Yogi wyprawa po skarb lub jak kto woli Yogi łowca skarbów tytuł angielski: Yogi’s Treasure Hunt. Film z całą plejadą bohaterów kreskówek Hanna - Barbera.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Yogi,_%C5% ... arb%C3%B3w

http://www.youtube.com/watch?v=tY_cdMPc ... re=related

lolko7
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 11:19

Post autor: lolko7 » 23 kwie 2009, o 20:23

Tytuł serialu to: Misia Yogi wyprawa po skarb lub jak kto woli Yogi łowca skarbów tytuł angielski: Yogi’s Treasure Hunt. Film z całą plejadą bohaterów kreskówek Hanna - Barbera.
http://pl.wikipedia.org/w...ca_skarb%C3%B3w

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Niestety to nie to. Film był kinowy, nie serial. I oglądałem go na pewno w 1978/1979 a serial jest z 1985. Poza tym bohaterowie to były tylko i wyłącznie zwierzęta coś jak w "W 80 dni..." Film był zamkniętą całością. Dziękuję za pomoc :) i czekam dalej.

Edit 22:43

Mam, mam znalazłem !!! Zacząłem metodycznie sprawdzać i udało mi się.

1-szy film to: Nagagutsu o haita neko: Hachijû nichikan sekai isshû z 1976 r tytuł angielski "Puss 'N Boots Travels Around the World" - a po polsku "Kot w Butach Podróż(-uje) Dookoła Świata" nie pamiętam jaki tytuł miał wtedy w kinie. W mojej opinii lepszy od Willy Foga.
http://www.youtube.com/watch?v=zhqoj0TAM1I
Ta łódź podwodna bardziej do piranii podobna jak do rekina - ta pamięć

2-gi film to Dobutsu takarajima z 1971 r tytuł angielski Animal Treasure Island - a po polsku "Zwierzęca Wyspa Skarbów" ? głupio brzmi ;) Również świetny !
http://www.youtube.com/watch?v=HK7fkSBFrcU

Te dwa filmy animowane są kapitalne. Na marginesie dodam że przy obu pracował Hayao Miyazaki tak tak ten od "Mój sąsiad Tottoro", "Princess Mononoke" ...

Jeszcze proszę o pomoc przy tym filmie fabularnym bo tego szukam i szukam

Pozdrawiam

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 27 kwie 2009, o 20:17

1.Jaka to była bajka? Leciała na dobranockę pod koniec lat 80, a potem powtórzyli jakoś w 1991r. była chyba kukiełkowa, a główną bohaterka była dziewczynka z kosmosu, co miała na imię Lunetka. Wydaje mi się, że to była polska produkcja.
2.Film, francuski, raczej nie dla dzieci. Głównym bohaterem był chłopak z kręconymi blond włosami i jego kolega. Pokazywali sceny z ich dzieciństwa, oraz z okresów studiów. Mieszkali oni na jakiejś wsi, a nieopodal w lesie mieszkał dziad, co sie nazywał Korkones i strasznie nie lubił "Blondyna", który ciągle mu dokuczał i próbował go dopaśc, ale zwykle mu sie to nie udawało, chociaż ten wątek nie był głównym elementem fabuły. Widziałem to z jakieś 10 lat temu w telewizji.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 28 kwie 2009, o 10:47

qba83 pisze:1.Jaka to była bajka? Leciała na dobranockę pod koniec lat 80, a potem powtórzyli jakoś w 1991r. była chyba kukiełkowa, a główną bohaterka była dziewczynka z kosmosu, co miała na imię Lunetka. Wydaje mi się, że to była polska produkcja.
Chodzi pewnie o serial "Lunetka, Marcin i ..." (oryg. ""Lunetka, Martin a ..."). Był to serial rysunkowy produkcji czechosłowackiej.

ODPOWIEDZ